NHL
Začít diskusi (0)

Páteční uzávěrka trejdů v NHL nabídla několik zajímavých výměn včetně stěhování Čechů. Ale největší unikát byl k vidění při trejdu mezi týmy Calgary a Arizony. Ty si jako první v historii prohodily dva bratry. Útočník Nick Ritchie putoval do Flames, jeho starší sourozenec Brett Ritchie opačným směrem.

Co by to bylo za trade deadline, kdyby se nestěhoval Vladislav Naměstnikov. V poslední den před uzávěrkou ho vyměnili už počtvrté a vyrovnal novodobý rekord Alana Maye. Tentokrát zamířil do Winnipegu. Nejzajímavějším momentem páteční tradedeadline však stejně byl trejd bráchy za bráchu.

„Řekl jsem Nickovi, že bude mít levné bydlení, půjde zkrátka z jednoho domu do druhého. Jen si promění adresu, ani auta nemusejí převážet,“ poznamenal Bill Armstrong, GM Coyotes. „Myslím, že se to nějak dostalo ven, takže když jsem jim volal, smáli se. Když nic jiného, jsme jedineční. Prostě to tak vyšlo. Získali jsme Nicka a dáme mu příležitost, Brett ji dostane taky. Všechno je někdy poprvé. Je to trochu unikát, a když jsme si o tom s oběma povídali, usmívali jsme se,“ líčil Brad Treliving, manažer Flames.

Nicku Ritchiemu končí dvouletá smlouva, 27letý útočník ji podepsal ještě v Torontu, kam dospěl těsně před loňskou uzávěrkou. Jako desátého hráče v pořadí draftu 2014 si ho vybral Anaheim. Právě tam zažil své nejlepší časy, v útoku nastupoval s Ondřejem Kašem. Později působil ještě v Bostonu. V této sezoně si za 58 zápasů připsal 21bodů (9+12). Kromě něj získalo Calgary ještě zkušeného obránce Troye Stechera.

Brett Ritchie je o dva roky starší než Nick. I jemu končí kontrakt a stane se neomezeným volným agentem. Na účtu má v tomto ročníku 8 bodů (6+2) v 34 utkáních. Původně ho draftoval Dallas ve druhém kole před dvanácti lety. Taky on prošel Bostonem, kde krátce potkal se svým bratrem, když ho vyměnili z Anaheimu. 

Jedná se o vůbec první doložitelnou výměnu dvou sourozenců, ale to je asi tak všechno. Flames v poslední době tápou, účelem příchodu Stechera a s Nickem Ritchiem bylo dodat nějaký impuls a posílit na druhotných pozicích. Coyotes zase ve straším bratrovi získali válečného veterána a cestovatele, jenž po zbytek sezony poslouží jako další fígura připravená na střídačce nebo na tribuně. 

Do Arizony s Brettem Ritchiem přichází ještě obránce Connor Mackey. Ve čtvrtek klub získal Jakuba Voráčka z Columbusu, jehož další budoucnost je nejistá. Coyotes ztráceli na play off 15 bodů a před uzávěrkou spíš otevřeli výprodej. Už ve středu vyměnili do Ottawy beka Jakoba Chychruna, který o trejd dlouho usiloval. Ofenzivní zadák Shayne Gostisbehere šel do Caroliny, před uzávěrkou putoval útočník Nick Bjugstad do Edmontonu. Mluvilo se rovněž o zájmu o brankáře Karla Vejmelku. Ten však zůstává.

Zprávy ze dne 8. ledna 2024

Důležitý moment
Toronto
8. ledna 2024 · 18:19

Toronto podle očekávání prodloužilo smlouvu Williamu Nylanderovi. Od příští sezony vejde v platnost Švédův osmiletý kontrakt, který mu ročně vynese 11,5 milionu dolarů (přes 250 milionů korun). V pomyslném žebříčku nejlépe placených hráčů soutěže se tak šikovný křídelník zařadí na páté místo, po bok krajana Erika Karlssona. Zároveň před Davida Pastrňáka, který pobírá počínaje letošní sezonou gáži o 250 tisíc dolarů menší.

Toronto
8. ledna 2024 · 08:31

Velká smlouva se v Torontu chystá pro produktivního útočníka Williama Nylandera. Sedmadvacetiletý Švéd mohl odskákat předchozí podpis hlavní hvězdy mužstva Austona Matthewse, ale místo toho nastřádal 54 bodů v 37 zápasech a svým šéfům nasadil brouka do hlavy. Zámořští reportéři spekulují, že nový, údajně osmiletý kontrakt pro Nylandera na 11,5 milionu dolarů na sezonu už existuje. Čeká se prý jen na to, až se Maple Leafs vrátí z venkovního tripu. 

Pro Williama Nylandera se prý v Torontu chystá balík
Pro Williama Nylandera se prý v Torontu chystá balík
Buffalo
8. ledna 2024 · 08:24

Po návratu z bronzového mistrovství světa do 20 let se útočník Jiří Kulich přesunul zpátky na farmu do kádru Rochester Americans. Nenaváže tak zatím na jediný start v dresu Buffala. Mladý Čech s vytříbenou střelou má v probíhající sezoně v AHL bilanci 23 zápasů a 22 bodů (16+6). 

Zprávy ze dne 17. října 2023

Toronto
17. října 2023 · 09:01

Podle zámořských spekulací by v této sezoně mohl být na cestě z Toronta zadák T.J. Brodie. Kanadská organizace má sice enormně silný útok, směrem dozadu ovšem příliš nefunguje, což odhalila i nedávná porážka proti outsiderovi z Chicaga (1:4). Třiatřicetiletý Brodie by mohl týmům v přestavbě poskytnout své zkušenosti, navíc mu končí smlouva. Maple Leafs by ho tak mohli využít a získat před play off zajímavou posilu.

Zprávy ze dne 12. října 2023

Buffalo
12. října 2023 · 12:51

Buffalo si v NHL po Rasmusu Dahlinovi pojistilo dalšího obránce Owena Powera. Vedení Sabres oznámilo, že s dvacetiletým kanadským hokejistou ve středu podepsalo sedmiletou smlouvu v hodnotě 58,45 milionu dolarů (asi 1,35 miliardy korun). Nový kontrakt vstoupí v platnost poté, co mu na konci této sezony vyprší tříletá nováčkovská smlouva.

Zprávy ze dne 5. října 2023

Buffalo
5. října 2023 · 09:37

Český útočník Jiří Kulich bude o premiéru v NHL nadále bojovat na farmě Buffala v Rochesteru v nižší AHL. Devatenáctiletý odchovanec Chomutova do záložního týmu, kde strávil celou minulou sezonu, zamířil ve středu z přípravného kempu Sabres. Buffalo stříbrného medailistu z letošního mistrovství světa dvacítek v Halifaxu draftovalo loni v 1. kole na 28. místě.

Zprávy ze dne 24. srpna 2023

Důležitý moment
Toronto
24. srpna 2023 · 07:25

Hvězdný centr Auston Matthews prodloužil smlouvu v Torontu. Stávající má do konce nadcházejícího ročníku, s klubem se pak dohodl minimálně na čtyřletém pokračování svazku. A ne jen tak ledajakém. Přijde si totiž průměrně na 13,25 milionu dolarů (300 milionů korun) ročně. V pomyslné tabulce nejlépe placených hokejistů tak počínaje sezonou 2024/25 přeskočí třeba Connora McDavida nebo Nathana MacKinnona.

Zprávy ze dne 9. srpna 2023

Toronto
9. srpna 2023 · 20:17

Po letech v USA si poprvé vyzkouší angažmá v kanadském týmu NHL. Gólman Martin Jones po konci v Seattlu odchází do Toronta, kde podepsal roční smlouvu. Třiatřicetiletý Kanaďan, který má ve sbírce Stanley Cup i zlato z mistrovství světa, si u Maple Leafs přijde na 875 tisíc dolarů. Je pravděpodobné, že bude zastávat roli dvojky vedle Rusa Ilji Samsonova.

Zprávy ze dne 24. července 2023

Toronto
24. července 2023 · 08:54

S klubem se nedohodl, musela tak zakročit arbitráž, která o víkendu rozhodla. Ruský brankář Ilja Samsonov díky soudní tahanici získal v Torontu nový roční kontrakt za 3,55 milionu dolarů. Maple Leafs však mají problém. Momentálně přesahují platový strop o více než 12 milionů. Nového generálního manažera Breda Trelivinga čeká ještě hodně práce, aby tento malér zažehnal.

Zprávy ze dne 3. července 2023

Toronto
3. července 2023 · 20:01

Toronto po vypadnutí ve druhém kole play off dál mohutně posiluje. V pondělí kanadská organizace oznámila příchod dvou útočníků. Dylan Gambrell, který ukončil svou roční anabázi v Ottawě, si přijde na 775 tisíc dolarů, tedy ligové platové minimum. Více peněz přinese domů Max Domi, a to konkrétně tři miliony. Oba podškrábli roční kontrakty.

Toronto
3. července 2023 · 08:47

Potvrzeno. Toronto Maple Leafs a Max Domi podepsali smlouvu na 1 rok za 3 mil. dolarů.

Toronto
3. července 2023 · 01:11

Max Domi je blízko podpisu smlouvy s Maple Leafs! Zatím ale nebylo nic oficiálně potvrzeno.

Zprávy ze dne 2. července 2023

Toronto
2. července 2023 · 23:20

A i přestože nemají Maple Leafs už příliš prostoru pod platovým stropem, nadále se zajímají i o Maxe Domiho.

Důležitý moment
Toronto
2. července 2023 · 23:03

Toronto ulovilo velkou rybu! Domluvilo se na jednoleté spolupráci s Tylerem Bertuzzim, který si přijde na 5,5 milionů dolarů.

Toronto
2. července 2023 · 20:09

Maple Leafs by rádi do svých řad přivedli Maxe Domiho i Tylera Bertuzziho. Nejprve si ale potřebují uvolnit prostor pod platovým stropem, což nebude úplně jednoduché.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů