Pavlův vítězný debut, Nečas i Zohorna rozhodli. San Jose se dočkalo výhry

0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Zajímavá česká noc v NHL! Martin Nečas rozhodl v NHL gólem v prodloužení o výhře hokejistů Caroliny 3:2 nad Buffalem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Radim Zohorna vstřelil rozdílovou branku při vítězství Pittsburghu 2:0 na ledě Anaheimu. Z českých gólmanů zasáhl do úterního programu jen Vítek Vaněček, který neodvrátil 26 zákroky prohru New Jersey 3:6 v Coloradu. Na straně vítězů debutoval v soutěži Ondřej Pavel. První výhry v sezoně se dočkalo San Jose, Sharks porazili Philadelphii 2:1.

Nečas ukončil prodloužení po devadesáti sekundách. Český útočník si sjel před branku a usměrnil do sítě přihrávku Sebastiana Aha. „Už byli unavení. Pokaždé, když si toho všimnete, nechcete zbytečně střílet, ale vytvořit si nějakou gólovou šanci. Snažíte se je ještě více utahat a pak se před vámi něco otevře, jako tomu bylo teď,“ popsal Nečas, který skóroval v prodloužení za Hurricanes podeváté v kariéře. V klubové historii je lepší pouze Aho (10).

Zohorna nahodil puk ve třinácté minutě ze záporného úhlu do brankoviště a gólman John Gibson si jej srazil betony do vlastní sítě. „Měl jsem štěstí,“ uznal Zohorna, který si připsal třetí trefu v sezoně v sedmi odehraných utkáních. „První třetinu jsme nehráli nejlépe, od druhé jsme zlepšili a především jsme podali solidní výkon v obraně,“ doplnil.

Radim Zohorna zaznamenal při výhře Pittsburghu v Anaheimu vítěznou branku

Výhru zpečetil Sidney Crosby při závěrečném risku Anaheimu bez brankáře. Zápas dochytal za Pittsburgh Magnus Hellberg, který nahradil ve 39. minutě zraněného Tristana Jarryho. Oba se podíleli na nule dohromady 32 zásahy. Anaheim neprotáhl sérii šesti výher.

New Jersey po asistenci Ondřeje Paláta vyrovnalo ve 36. minutě na 3:3. Poslední třetinu ale ovládlo Colorado, na jehož vítězství se podíleli třemi body Mikko Rantanen (2+1) a Cale Makar (0+3). Pavel při své premiéře odehrál sedm minut a zaznamenal jeden záporný bod. Vaněček, který si připsal v předchozích čtyřech startech pokaždé výhru, inkasoval pětkrát. Zbývající gól padl do prázdné branky.

Otec Ondřeje Pavla zveřejnil na síti X synovu školní slohovou práci, v níž si před lety vysnil start v NHL. Dnes v noci se třiadvacetiletý forvard skutečně dočkal.

Zhluboka si oddechli v San Jose, které se dočkalo první výhry v ročníku. Sérii jedenácti proher, jež vyvrcholila dvěma potupnými desítkami, zastavilo vítězstvím 2:1 nad Philadelphií.

„Cítím se neskutečně,“ přiznal Tomáš Hertl. „Konečně jsme vyhráli, jsme nadšení. Bylo to ubojované, ale všech dvacet nás táhlo za jeden provaz a to je úžasné. Je to důležitá výhra,“ radoval se český útočník, který v zápase stejně jako Filip Zadina a Jan Rutta nebodoval. Hlavními strůjci vítězství se stali Anthony Duclair (1+1) a MacKenzie Blackwood, který chytil 38 střel.

New York Rangers porazil Detroit 5:3 i díky dvěma trefám Vincenta Trochecka, který nahradil ve druhém útoku zraněného Filipa Chytila. Český útočník vynechal poslední dvě utkání kvůli problémům v horní části těla. I bez něj Rangers pokračují v dobrém začátku sezony a s 19 body vedou Metropolitní divizi. Opřít se mohou o Artěmije Panarina, který bodoval ve všech dvanácti utkáních (7+13).

Calgary otočilo s Nashvillem z 0:2 na konečných 4:2. Kanadský klub rozhodl třemi góly ve třetině, do níž už nenastoupil Jonathan Huberdeau. Hvězdu týmu, které běží první rok z osmileté smlouvy na 84 miliónů dolarů, posadil trenér Ryan Huska z výkonnostních důvodů.

Domácí: 12:43. DeAngelo, 47:54. Skjei, 61:30. Nečas

Hosté: 23:51. Tuch, 49:23. Dahlin

Domácí: Raanta (Kočetkov) – Slavin (A), Burns, Skjei, Chatfield, Orlov, DeAngelo – Noesen, S. Aho II (A), Jarvis – Svečnikov, Kotkaniemi, Teräväinen – Martinook, J. Staal (C), Fast – Bunting, Drury, Nečas.

Hosté: Luukkonen (Levi) – Dahlin (A), Ry. Johnson, Power, Jokiharju, Clifton, E. Johnson – J. Skinner, T. Thompson, Tuch – Greenway, Mittelstadt, Peterka – Girgensons (A), Jost, Okposo (C) – V. Olofsson, Krebs, Rousek.

McIsaac, Halkidis – Marquis, O'Quinn

PNC Arena, Raleigh

18700 diváků

Domácí: 46:50. Suzuki, 47:24. Pezzetta, 59:42. Dvorak

Hosté: 00:25. Kučerov, 07:15. Paul, 09:09. Barré-Boulet, 13:47. Eyssimont, 57:40. Paul

Domácí: Allen (14. Montembeault) – Matheson, Harris, Guhle, J. Barron, Xhekaj, Kovacevic – Slafkovský, Suzuki, Caufield – Newhook, Dvorak, J. Anderson – Pearson, Monahan, Gallagher – Pezzetta, Evans, Armia.

Hosté: Tomkins (J. Johansson) – Hedman, Černák, Sergačjov, D. Raddysh, de Haan, Perbix – Hagel, Point, Kučerov – Stamkos, Paul, Sheary – Motte, Cirelli, Barré-Boulet – Jeannot, Glendening, Watson – Eyssimont.

Rooney, Dwyer – Deschamps, Baker

Bell Centre, Montreal

21 105 diváků

Domácí: 11:00. Dobson, 28:34. Wahlstrom

Hosté: 00:19. Maroon, 32:03. Lettieri, 46:50. Kaprizov, 47:32. Eriksson Ek

Domácí: Varlamov (Sorokin) – Pelech, Dobson, Romanov, Pulock, S. Aho I, Mayfield – Lee, Barzal, Wahlstrom – Engvall, Nelson, Palmieri – Holmström, Pageau, Fasching – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Hosté: M. Fleury (Gustavsson) – Faber, Brodin, Mermis, Middleton, Addison, Da. Hunt – Kaprizov, Rossi, Boldy – M. Johansson, Hartman, Zuccarello – M. Foligno, Eriksson Ek, Maroon – Duhaime, Dewar, Lettieri.

Furlatt, Kea – Hughes, Jackson

UBS Arena, New York

13 527 diváků

Domácí: 01:40. Trocheck, 27:31. Kreider, 28:15. Trocheck, 31:21. Panarin, 34:10. Cuylle

Hosté: 47:55. Rasmussen, 48:15. Kostin, 53:49. Copp

Domácí: Quick (Domingue) – Trouba (C), K. Miller, E. Gustafsson, R. Lindgren, Schneider, Z. Jones – Wheeler, Zibanejad, Kreider (A) – Lafreniere, Trocheck, Panarin – Kakko, Bonino, Cuylle – Pitlick, Goodrow (A), Vesey.

Hosté: Husso (Reimer) – Seider, Walman, Petry, Chiarot (A), Gostisbehere, Määttä – Raymond, Larkin (C), DeBrincat – Copp, Compher, Perron (A) – Sprong, Veleno, Fabbri – Fischer, Rasmussen, Kostin.

Dunning, Lee – Smith, Suchánek

Madison Square Garden, New York

18 006 diváků

Domácí: 16:55. Thomas, 48:08. B. Schenn

Hosté: 08:44. Scheifele, 16:15. Pionk, 24:34. Connor, 41:02. Connor, 57:32. Perfetti

Domácí: Binnington (Hofer) – Parayko, Leddy, Faulk, Krug, Tucker, Scandella – Kapanen, Thomas, Bučněvič – Kyrou, B. Schenn, Saad – Toropčenko, Hayes, Vrána – Neighbours, Sundqvist, Blais.

Hosté: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey, Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg – Iafallo, Scheifele, Connor – Ehlers, Naměstnikov, Perfetti – Appleton, Lowry, Niederreiter – D. Gustafsson, Kupari, M. Barron.

J. Hebert, B. Blandina – R. Daisy, D. Kelly

Enterprise Center, St. Louis

18 096. diváků

Domácí: 06:06. Maccelli, 23:59. Hayton, 41:58. Keller, . Bjugstad

Hosté: 00:40. Tolvanen, 24:57. Schultz, 41:16. Schwartz

Domácí: Ingram (Vejmelka) – Durzi, Moser, Dumba, Dermott, Stecher, Välimäki – Schmaltz (A), Hayton, Keller (A) – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Boyd, L. Cooley, Carcone – Kerfoot, McBain, O'Brien.

Hosté: Daccord (Grubauer) – Larsson, Dunn, Borgen, Oleksiak, Schultz, Dumoulin – Yamamoto, Beniers, McCann – Eberle, Wennberg, Schwartz (A) – Bjorkstrand, Gourde (A), Tolvanen – Kartye, Bellemare, Shore.

Hebert, Syvret – Flemington, Apperson

Mullet Arena, Tempe

4 600 diváků

Domácí: 35:06. Dubé, 44:45. Hanifin, 46:24. Coleman, 58:21. Kadri

Hosté: 04:35. McCarron, 14:34. Sherwood

Domácí: Markström (Vladař) – R. Andersson, Weegar, C. Tanev (A), Hanifin, DeSimone, Zadorov – Dubé, E. Lindholm (A), Huberdeau – Šarangovič, Kadri, Zary – Coleman, Backlund (C), Pospíšil – Duehr, Ružička, Greer.

Hosté: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Lauzon, Barrie, Del Gaizo – Nyquist, O'Reilly (A), F. Forsberg – Evangelista, Novak, Sherwood – Sissons (A), Pärssinen, Trenin – Co. Smith, McCarron, Foudy.

Sutherland, Schlenker – Mahon, Nansen

Scotiabank Saddledome, Calgary

16 975 diváků

Domácí:

Hosté: 12:34. Zohorna, 59:40. Crosby

Domácí: Gibson (Dostál) – Fowler, LaCombe, Mintjukov, Ljubuškin, Vaakanainen, Gudas – Zegras, Carlsson, Terry – Vatrano, McTavish, R. Strome – Killorn, Henrique, Silfverberg – R. Johnston, Carrick, Leason.

Hosté: Jarry (39. Hellberg) – Graves, Letang, M. Pettersson, E. Karlsson, Shea, Ruhwedel – Guentzel, Carter, Rust – R. Smith, Malkin, Rakell – D. O'Connor, Eller, Zohorna – Nieto, Acciari, Crosby.

Trevor Hanson, Brandon Schrader – Mitch Hunt, Trent Knorr

Honda Center, Anaheim

Domácí: 15:50. Rantanen, 22:25. Colton, 31:45. Wood, 47:37. R. Johansen, 49:45. MacKinnon, 58:33. Rantanen

Hosté: 03:43. Toffoli, 31:04. Meier, 35:04. Hamilton

Domácí: Georgijev (Prosvetov) – Toews, Makar, Byram, Girard, J. Johnson, Manson – Drouin, MacKinnon, Rantanen – Lehkonen, R. Johansen, Ničuškin – Wood, Colton, L. O'Connor – Cogliano, Pavel, Tatar.

Hosté: Vaněček (Schmid) – Siegenthaler, Hamilton, Bahl, Marino, B. Smith, L. Hughes – Toffoli, M. McLeod, Bratt – Palát, Mercer, Meier – Willman, Haula, Lazar – Holtz, Tierney, Bastian.

L'Ecuyer, Skilliter – Murchison, Murray

Ball Arena, Denver

Domácí: 01:43. Duclair, 36:18. Eklund

Hosté: 38:51. Farabee

Domácí: Blackwood (Kähkönen) – Emberson, Ferraro (A), Burroughs, M. Vlasic, Rutta, Ochoťuk – Zetterlund, Hertl (A), Eklund – Duclair, Granlund, Labanc – Zadina, Sturm, Hoffman – Kunin, Carpenter, G. Smith.

Hosté: Ersson (Petersen) – Sanheim, York, Se. Walker, Seeler, Belpedio, Zamula – Foerster, Couturier, Tippett – Atkinson, N. Cates, Konecny – Brink, Laughton (A), Farabee – Hathaway, Poehling, Deslauriers.