Rittichův návrat do NHL: poprvé za LA a hned výhra! Pastrňák dal dva góly

0
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc
Bojovník Šín, tvář nového Baníku. Čím připomíná Ševčíka a kde má strop?

Do probíhající sezony NHL zasáhl další český brankář a začal parádně. David Rittich při své premiéře v dresu Los Angeles pomohl k vítězství 4:1 nad San Jose a proti partě v čele s Tomášem Hertlem mu scházely jen necelé dvě minuty k čistému kontu. Vychytat výhru se podařilo také Petru Mrázkovi v Chicagu (3:2 s Coloradem) a Karlu Vejmelkovi, jenž po vystřídání kolegy byl jistotou Arizony při velkém obratu nad Ottawou z 0:3 na 4:3. Útočník David Pastrňák chtěl dvěma góly napravit dojem poté, co by při předchozím startu vyloučen do konce utkání, Boston i přes dvě asistence Pavla Zachy prohrál 3:4 po prodloužení s Minnesotou.

Minnesotu na ledě Bostonu v 8. minutě poslal do vedení Marcus Johansson. Zbytek první dvacetiminutovky ale patřil Pastrňákovi. Český kanonýr nejprve v přečíslení srovnal na 1:1 a sekundu před první sirénou po Zachově asistenci poslal Boston do vedení.

Hokejisté Wild ve třetí třetině otočili skóre, na branky Kirilla Kaprizova a Ryana Hartmana ale Bruins našli odpověď. V čase 58:54 se po Zachově další nahrávce prosadil Brad Marchand a poslal duel do prodloužení. O bodu navíc pro Minnesotu rozhodl Kaprizov.

Pastrňáka ve snaze o první hattrick sezony vždy vychytal Marc-André Fleury. „Nemám hattrick, ale nejsem frustrovaný. Měl jsem spoustu šancí, což je vždy důkaz toho, že dělám věci dobře. Mohl jsem zápas několikrát ukončit, ale vždy jsem ztroskotal na gólmanovi. Chytal skvěle, ale to nic nemění na tom, že jsme měli vyhrát,“ uvedl havířovský rodák, který na Fleuryho vyslal 11 střel.

Pastrňák i nadále patří k nejproduktivnějším hráčům NHL. Sezonní bilanci si vylepšil na 19 branek a 24 asistencí a mezi střelci i v kanadském bodování je čtvrtý. Zacha se dostal přes 20 bodů a mezi Čechy je pátý nejproduktivnější.

Zápas Chicaga s Petrem Mrázkem proti Coloradu začal divokou první třetinou. Po 20 minutách bylo skóre 2:2 a úspěšnost obou gólmanů hluboko pod 90 procenty. Pak ale své branky zavřeli, než o výhře Blackhawks rozhodl Tyler Johnson. Mrázek zlikvidoval 35 střel Avalanche a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Arizona prohrávala po trefě Dominika Kubalíka v 15. minutě s Ottawou už 0:3 a Ingrama nahradil Vejmelka. Od té doby se radovali už jen jeho spoluhráči. Obrat začal Jack McBain a v 50. minutě během 31 sekund Coyotes srovnali. Ottawu dorazil v čase 56:27 svým druhým gólem v NHL obránce Michael Kesselring.

Vejmelka neinkasoval již více než 135 minut a druhou nulou za sebou pomohl Arizoně k 16. výhře v sezoně. „Jeho výkon byl skvělý,“ pochválil českého brankáře trenér Coyotes Andre Tourigny.

Ani jeden gól nedostal od Caroliny také Jiří Patera. Brankář Vegas ve 45. minutě za stavu 1:6 nahradil Logana Thompsona a zlikvidoval všech 10 střel. Golden Knights po jeho příchodu snížili na 3:6, druhou prohru z posledních tří zápasů ale neodvrátili.

První utkání v dresu Los Angeles odchytal David Rittich. Bývalý brankář Winnipegu pomohl 15 zákroky k výhře 4:1 nad San Jose. O čisté konto ho v čase 58:41 připravil Jacob MacDonald, jenž po nahrávce Filipa Zadiny využil přesilovou hru. Zadina bodoval po třech zápasech a má sedmý bod v sezoně.

Asistenci si připsal i obránce Vancouveru Filip Hronek. V duelu s Nashvillem připravil vítěznou branku pro Nilse Höglandera a vylepšil svou sezonní bilanci na dvě branky a 27 nahrávek. S 29 body je šestým nejproduktivnějším zadákem v NHL.

Domácí: 11:28. Pastrňák, 19:59. Pastrňák, 58:54. Marchand

Hosté: 07:44. M. Johansson, 53:12. Kaprizov, 55:08. Hartman, 62:54. Kaprizov

Domácí: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, McAvoy (A), H. Lindholm, Carlo, Wotherspoon, Shattenkirk – Marchand (C), Zacha, Pastrňák (A) – Heinen, Coyle, DeBrusk – J. van Riemsdyk, Geekie, Frederic – Lauko, Beecher, Steen.

Hosté: M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Faber, Goligoski, Bogosian, Merrill, Da. Hunt – Kaprizov (A), Eriksson Ek (A), Boldy – M. Johansson, Rossi, Hartman – M. Foligno (A), F. Gaudreau, Maroon – Duhaime, Dewar, Lettieri.

Kea, Kozari – Alphonso, Kelly

TD Garden, Boston

17 850 diváků

Domácí: 00:30. Dahlin, 38:54. Okposo, 42:57. T. Thompson, 47:51. Cozens

Hosté: 10:35. Danforth, 14:40. Fantilli, 19:48. Marčenko, 27:37. Marčenko, 27:55. Marčenko, 28:52. Gudbranson, 32:26. Kuraly, 48:30. Sillinger, 50:59. K. Johnson

Domácí: Levi (28. Luukkonen) – Dahlin (A), Samuelsson, Power, Jokiharju, E. Johnson, Clifton – Benson, T. Thompson, Tuch – Mittelstadt, Cozens, Peterka – Quinn, Jost, V. Olofsson – Robinson, Krebs, Okposo (C).

Hosté: Tarasov (Merzļikins) – Werenski (A), Blankenburg, Provorov, Peeke, Bean, Gudbranson (A) – J. Gaudreau, Fantilli, Danforth – Činachov, Voronkov, Marčenko – K. Johnson, Sillinger, Bemström – Kuraly (A), Texier, Gaunce.

Rooney, Halkidis – Baker, O'Quinn

KeyBank Center, Buffalo

14888 diváků

Domácí: 10:27. Svečnikov, 24:36. J. Staal, 30:11. Kotkaniemi, 32:39. Bunting, 40:10. Jarvis, 44:44. Skjei

Hosté: 13:15. W. Carrier, 58:36. Hague, 59:29. W. Carrier

Domácí: Kočetkov (Perets) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Jarvis, S. Aho II (A), Noesen – Nečas, Kotkaniemi, Bunting – Fast, J. Staal (C), Martinook – Teräväinen, Drury, Svečnikov.

Hosté: L. Thompson (45. Patera) – Pietrangelo (A), Martinez, B. Hutton, McNabb, Whitecloud, Hague – Stone (C), Eichel, Barbašev – Marchessault, Stephenson, Dorofejev – N. Roy, W. Karlsson (A), Cotter – Amadio, Howden, W. Carrier.

Sutherland, Lambert – Tobias, MacPherson

PNC Arena, Raleigh

18 848 diváků

Domácí: 14:16. M. McLeod, 22:44. Bratt

Hosté: 21:10. Poehling, 28:19. Poehling, 63:25. Tippett

Domácí: Vaněček (Schmid) – Nemec, Siegenthaler, Marino, Bahl, L. Hughes, B. Smith – Bratt, Hischier (C), Palát (A) – Toffoli, J. Hughes (A), Haula – Holtz, Mercer, Meier – Bastian, M. McLeod, Lazar.

Hosté: Ersson (Petersen) – Sanheim, York, Se. Walker, Seeler, Ristolainen, Zamula – Konecny, Couturier, Foerster – Brink, Frost, Tippett – Atkinson, Poehling, Farabee – Hathaway, Laughton, Deslauriers.

J. Brenk, M. Markovic – K. Flemington, R. Jackson

Prudential Center, Newark

16 514 diváků

Domácí: 02:23. Eyssimont, 17:10. Motte, 19:46. Kučerov, 21:35. Kučerov, 32:13. H. Fleury, 47:53. Paul

Hosté: 55:57. Faulk

Domácí: Vasilevskij (J. Johansson) – Hedman (A), Černák, Sergačjov, Perbix, H. Fleury, D. Raddysh – Paul, Point, Kučerov (A) – Hagel, Cirelli, Stamkos (C) – Jeannot, Glendening, Eyssimont – Sheary, Motte, Barré-Boulet.

Hosté: Binnington (33. Hofer) – Leddy, Parayko (A), Krug, Faulk, Scandella, Tucker – Bučněvič, Thomas (A), Kyrou – Saad, B. Schenn (C), Kapanen – Toropčenko, Hayes, Neighbours – MacEachern, Sundqvist, McGing.

McCauley, MacPhee – Barton, Murray

Amalie Arena, Tampa

Domácí: 27:32. Matthews, 41:16. Matthews

Hosté: 26:11. Zibanejad, 29:50. Lafrenière, 48:08. Schneider, 55:08. Panarin, 56:47. Zibanejad

Domácí: Mar. Jones (Samsonov) – Brodie, Rielly (A), Liljegren, McCabe, Timmins, Lagesson – W. Nylander, Matthews (A), Knies – Marner, Tavares (C), Bertuzzi – Järnkrok, Domi, N. Robertson – Gregor, Kämpf, McMann.

Hosté: Šesťorkin (Quick) – Fox, R. Lindgren, Trouba (C), K. Miller, Schneider, E. Gustafsson – Wheeler, Zibanejad, Kreider – Lafrenière, Trocheck, Panarin (A) – Brodzinski, Bonino, Cuylle – Pitlick, Goodrow (A), Vesey.

Pochmara, MacDougall – Cherrey, Johnson

Scotiabank Arena, Toronto

19 264 diváků

Domácí: 22:39. Lee, 31:30. Horvat, 34:10. Holmström

Hosté: 01:23. Draisaitl

Domácí: Sorokin (Varlamov) – Dobson, Romanov, Bortuzzo, Bolduc, S. Aho I, Reilly – Barzal, Horvat, Lee (C) – Palmieri, Nelson (A), Engvall – Gauthier, Pageau, Holmström – Clutterbuck (A), Cizikas, Fasching.

Hosté: S. Skinner (Pickard) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Ekholm, Desharnais, Kulak – Hyman, McDavid (C), E. Kane – Foegele, Draisaitl (A), Nugent-Hopkins – C. Brown, R. McLeod, Janmark – Gagner, Ryan, Hamblin.

St. Laurent, Beach – Deschamps, Kovachik

UBS Arena, New York

Domácí: 34:23. Lauzon, 59:49. Glass

Hosté: 16:38. E. Pettersson, 17:13. Aman, 34:38. Höglander, 35:24. P. Suter, 41:16. Blueger

Domácí: Saros (42. Lankinen) – McDonagh, Josi, Lauzon, A. Carrier, Barrie, L. Schenn – F. Forsberg, O'Reilly, Nyquist – Novak, Glass, Evangelista – Trenin, Pärssinen, Sissons – Co. Smith, McCarron, Tomasino.

Hosté: DeSmith (Demko) – Q. Hughes, Hronek, Zadorov, T. Myers, Cole, Juulsen – Michejev, E. Pettersson, P. Suter – Höglander, J. Miller, Boeser – Joshua, Blueger, Garland – Di Giuseppe, Aman, Lafferty.

Bridgestone Arena, Nashville

Domácí: 07:29. Donato, 12:56. Reichel, 48:19. T. Johnson

Hosté: 09:22. Ničuškin, 11:25. Ničuškin

Domácí: Mrázek (Söderblom) – Murphy (A), I. Phillips, Crevier, Kaiser, Zajcev, Roos – Reichel, Bedard, Donato – T. Raddysh, T. Johnson, Beauvillier – Blackwell, Dickinson (A), N. Foligno (A) – Re. Johnson, Guttman, Entwistle.

Hosté: Georgijev (Prosvetov) – Manson, Toews (A), Malinski, Byram, C. Jones, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Drouin, Colton, Wood – L. O'Connor, R. Johansen, Meyers – Kiviranta, F. Olofsson, MacDermid.

Schlenker, Nicholson – Brisebois, Berg

United Center, Chicago

19 719 diváků

Domácí: 34:10. McBain, 49:14. Moser, 49:47. Keller, 56:27. Carcone

Hosté: 04:10. Crookshank, 13:06. Norris, 14:19. Kubalík

Domácí: Ingram (15. Vejmelka) – Moser, Dumba, Välimäki, Stecher, Dermott, Kesselring – Keller, Kerfoot, Schmaltz – Maccelli, Bjugstad, Crouse – Carcone, McBain, Sanford – Zucker, L. Cooley, O'Brien.

Hosté: Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Zub, Chychrun, Hamonic, Brännström, Bernard-Docker – B. Tkachuk, Stützle, Batherson – Tarasenko, Norris, Giroux – Kubalík, Greig, Smejkal – Kastelic, Kelly, Crookshank.

Skilliter, Schrader- Knorr, Mahon

Mullet Arena, Tempe

4 600 diváků

Domácí: 58:41. MacDonald

Hosté: 17:48. Kopitar, 24:07. Moore, 25:17. Laferriere, 58:12. Lewis

Domácí: Kähkönen (Blackwood) – Ferraro (A), Burroughs, Ochoťuk, Thrun, M. Vlasic, MacDonald – Eklund, Hertl (A), Barabanov – Duclair, Granlund, Zetterlund – Hoffman, Kunin, Bailey – Zadina, Studnicka, Labanc.

Hosté: Rittich (Talbot) – M. Anderson, Doughty (A), Moverare, M. Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Moore, Danault (A), Fiala – Laferriere, Dubois, Kaliyev – Grundström, Lizotte, Lewis.