Devils se zbavili Vaněčka, San Jose dává smysl. Zranění? MS je v ohrožení

Vítek Vaněček opustil New Jersey
Vítek Vaněček s bývalým parťákem
Český gólman Vítek Vaněček odešel z New Jersey
Český gólman Vítek Vaněček
Vítek Vaněček skončil v New Jersey
Vítek Vaněček skončil v New Jersey
Český zadák Jan Rutta (uprostřed) brání před gólmanem San Jose proti Winnipegu
10
Fotogalerie
NHL
Vstoupit do diskuse (2)

Téměř hodinu po oficiálním konci přestupů v NHL přišla překvapivá informace: Vítek Vaněček se stěhuje. Byl vyměněn z New Jersey do San Jose. Devils na oplátku získali Kaapa Kähkönena. Český brankář si ovšem na debut v dresu Sharks musí zřejmě počkat až do dalšího ročníku.

New Jersey se v tomto ročníku nedaří. I proto z klubu odešli Tyler Toffoli či Colin Miller. Drtivou část sezony byli na vině především brankáři. Včetně Vítka Vaněčka, který v různých statistikách patřil mezi nejslabší gólmany sezony.

Nebylo překvapením, že Tom Fitzgerald, generální manažer New Jersey, se snažil získat Jacoba Markströma z Calgary, respektive Linuse Ullmarka z Bostonu. Neklaplo to, a tak se zaměřil na plán B. Před uzávěrkou přestupů získal Jake Allena z Montrealu a na závěr právě Kaapo Kähkönena. Sharks v rámci trejdu získali i výběr v 7. kole draftu 2025.

Vaněček v této sezoně naskočil do 32 utkání a vychytal 89 % všech střel. Za svá záda pustil více než 11 gólů navíc oproti očekávání. Horšími hodnotami mezi 93 brankáři ligy disponují pouze Arvid Söderblom (Chicago) a Joonas Korpisalo (Ottawa).

Vaněčkovi trejd může jen prospět. V San Jose budou nároky na jeho výkony výrazně menší, neboť Sharks jsou v přestavbě a ještě minimálně čtyři, pět let budou patřit mezi nejslabší týmy NHL. Hráči, respektive gólmani zde můžou svými výkony v podstatě jen překvapit.

A když chytáte špatně? Nevadí. San Jose bude spíše i rádo, neboť v následujících letech chce draftovat na co nejvyšších příčkách.

Na debut v novém angažmá si ovšem Vítek Vaněček bude muset počkat. A dost možná až do dalšího ročníku. Podle Mike Griera, generálního manažera klubu, je totiž Vaněčkovo zranění vážnější, než se na první pohled zdálo.

V ohrožení je tedy i případná Vaněčkova nominace na blížící se mistrovství světa v Praze.

Kontrakt má Vítek Vaněček podepsaný až do konce června roku 2025 a v platovém stropu zabírá 3,4 milionu dolarů.

Zprávy ze dne 26. srpna 2021

Carolina
26. srpna 2021 · 17:27

Ruský střelec Andrej Švečnikov prodloužil kontrakt s Carolinou. Jedenadvacetileté křídlo podepsalo s Hurricanes smlouvu na 8 let, během kterých v průměru bude pobírat 7,75 milionu ročně.

Edmonton
26. srpna 2021 · 15:45

Zámořská mise německého útočníka Dominika Kahuna je zřejmě u konce. Rodák z Plané reprezentující Německo má po konci minulé sezony, kterou strávil v Edmontonu, podle všeho namířeno zpět do Evropy. Konkrétně do Švýcarska, kde podle tamního webu Blick má podepsat tříletý kontrakt s Bernem. Šestadvacetiletý forvard, který vyrostl v Mariánských Lázních, strávil v NHL tři roky, kde v celkem 188 zápasech postupně oblékal dres Chicaga, Pittsburghu, Buffala a nakonec Oilers. V kanadském klubu si od Kahuna slibovali, že naváže na slibnou spolupráci z reprezentace s Leonem Draisaitlem. Po boku německé superhvězdy ale nezazářil (v 48 zápasech posbíral 15 bodů za 9 gólů a 6 asistencí).  

Zprávy ze dne 25. srpna 2021

25. srpna 2021 · 19:59

Zkušený kanadský útočník Derick Brassard pošesté během tří let mění v NHL angažmá. Třiatřicetiletý rodák z Hullu podepsal roční kontrakt s Philadelphií, kde šel s platem ještě níž než minulý ročník v Arizoně. U Flyers si mistr světa z Moskvy 2016 přijde na 825 tisíc dolarů.

Zprávy ze dne 24. srpna 2021

Detroit
24. srpna 2021 · 12:54

Další starty v NHL už zřejmě nepřidá. Zkušený finský útočník Valtteri Filppula se po 16 letech loučí v zámoří a vrací se do Evropy. Sedmatřicetiletý vítěz Stanley Cupu z roku 2008 odchází do Švýcarska, kde se dohodl na roční smlouvě se Ženevou. V nejprestižnější hokejové lize světa odehrál rodák z Vantaa za Detroit, Tampu Bay, Philadelphii a New York Islanders 1056 zápasů s bilancí 197 gólů a 333 asistencí, dalších 166 startů přidal v play off. Poslední ročník strávil u Red Wings, v jejichž dresu odehrál většinu zámořské kariéry.

Zprávy ze dne 20. srpna 2021

Calgary
20. srpna 2021 · 18:52

Ruský bek Nikita Zadorov coby volný hráč podepsal roční kontrakt s Calgary Flames na 3,75 milionů dolarů. Zadorov naposledy působil v Chicagu, předtím hrál také v Coloradu a Buffalu.

Vstoupit do diskuze (2)

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů