Padesátka pro Zachu. Kubalík u vysoké výhry, Boston neuspěl v Tampě

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Po náročném programu NHL v noci ze středy na čtvrtek lehce zpomalila. To se ovšem netýkalo Bostonu s nejlepším českým hráčem současnosti Davidem Pastrňákem, který šel po necelých 24 hodinách znovu do akce. V zápase s Tampou Bay asistoval jiný krajan - Pavel Zacha, který navázal na své předchozí dvoubodové vystoupení a už má v sezoně 50 zápisů (18+32). Jakub Lauko nehrál, naopak s Ottawou vyrazil do Buffala další Čech Dominik Kubalík. Radoval se z vysoké výhry 6:2, při níž ovšem vyšel naprázdno. V sestavě Sabres scházel zraněný Lukáš Rousek.

Pavel Zacha přihrál v NHL na jediný gól hokejistů Bostonu při prohře 1:3 na ledě Tampy Bay. Český útočník nasbíral v soutěži podruhé padesát bodů (18+32). Ve zbývajícím utkání středečního programu zvítězila Ottawa 6:2 v Buffalu. Kanadský klub položil základ úspěchu v úvodní třetině, kterou ovládl 5:0.

Tampu Bay dostal v jedenácté minutě do vedení Mitchell Chaffee. Boston odpověděl ještě v první třetině. Zacha získal puk u zadního mantinelu, rychle jej přistrčil bekhendem pod sebe a Danton Heinen vyrovnal střelou z prostoru před brankou.

Zacha tak i ve druhé sezoně v Bostonu překonal hranici padesáti bodů a je v soutěži třetím nejproduktivějším českým hráčem za spoluhráčem Davidem Pastrňákem (45+56) a Martinem Nečasem (22+29) z Caroliny. Brněnský rodák může v posledních osmi zápasech ještě atakovat výkon z minulého ročníku (57 bodů za 21 branek a 36 přihrávek).

Zápas rozhodl Brayden Point, který ve 26. minutě obkroužil branku a zasunul kotouč u pravé tyčky do branky. Výhru pojistil Nikita Kučerov při hře hostů bez gólmana. Ruský útočník se 124. bodem (42+82) osamostatnil v produktivitě soutěže od Nathana MacKinnona z Colorada. Tampa Bay získala v posledních osmi zápasech 15 z 16 možných bodů. Boston, který o den dříve porazil Floridu, nevyužil možnost vrátit se do čela NHL.

Ottawa vedla už v deváté minutě o čtyři góly a vyhnala na střídačku brankáře Ukko-Pekku Luukkonena. Buffalo zkorigovalo skóre v prostřední části dvěma trefami. Poslední slovo měl v 57. minutě Shane Pinto, který při hře domácích bez gólmana zpečetil výhru a za svůj výkon (1+3) byl zvolen první hvězdou zápasu.

Šampion dohrál vinou zranění

Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru Oskar Sundqvist už v této sezoně NHL hokejistům St. Louis nepomůže. Třicetiletý švédský útočník má natržený přední zkřížený vaz v pravém kolenu a čeká ho operace, oznámilo vedení Blues.

Sundqvist se zranil v pondělním utkání s Vegas, když ho obránce Brayden McNabb narazil na mantinel. Z ledu se dostal za pomoci spoluhráčů.

„Samozřejmě to byla smůla. Bohužel se mu tam zachytila noha,“ řekl dočasný trenér St. Louis Drew Bannister. „Určitě nám bude chybět, ale máme spoustu kluků, kteří jsou schopni za něj zaskočit. Dostanou více příležitostí,“ dodal.

Sundqvist zaznamenal v této sezoně v 71 zápasech šest gólů a 15 asistencí. Stanley Cup získal v roce 2016 s Pittsburghem a tři roky nato se St. Louis. Hrál také za Detroit a Minnesotu.

Domácí: 22:54. Peterka, 33:07. Clifton

Hosté: 02:37. Zub, 04:56. Katchouk, 06:01. Batherson, 08:49. Chychrun, 19:12. B. Tkachuk, 56:43. Pinto

Domácí: Luukkonen (9. Levi) – Dahlin, Byram, Power, Jokiharju, Bryson, Clifton – Peterka, T. Thompson, Tuch – Benson, Cozens, Quinn – Greenway, Krebs, J. Skinner – Robinson, Girgensons, V. Olofsson.

Hosté: Korpisalo (A. Forsberg) – Sanderson, Zub, Chabot, Brännström, Chychrun, Bernard-Docker – B. Tkachuk, Pinto, Batherson – Crookshank, Stützle, Giroux – Kubalík, Greig, M. Joseph – Katchouk, Kastelic, Kelly.

KeyBank Center, Buffalo

Domácí: 10:06. Chaffee, 26:50. Point, 59:33. Kučerov

Hosté: 17:11. Heinen

Domácí: Vasilevskij (J. Johansson) – D. Raddysh, Hedman (A), Černák, Dumba, Perbix, Lilleberg – Kučerov (A), Point, Duclair – Hagel, Cirelli, Stamkos (C) – Chaffee, Paul, Eyssimont – Motte, Glendening, Jeannot.

Hosté: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Peeke, H. Lindholm, Carlo, P. Wotherspoon – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – Frederic, Geekie, J. van Riemsdyk – Brazeau, J. Boqvist, Beecher.