Jednou budu mít co vyprávět dětem, řekl po bitce s bývalým Jágrovým spoluhráčem | iSport.cz
8. října 2012 • 10:20

Jednou budu mít co vyprávět dětem, řekl po bitce s bývalým Jágrovým spoluhráčem

Autor: mto
Tímto hákem sejmul Simmonds svého soka.
TOP VIDEA
Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali Jílek: Cítil jsem, že mužstvo je silné. Od třetího gólu jsme hru kontrolovali
Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0! Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak, a má něco, o čem může povídat. Devatenáctiletý útočník Ralf Rinke, hrající za druholigový německý tým Fischtown Pinguins, se popral s Waynem Simmondsem, který by nebýt výluky bojoval v barvách Philadelphia Flyers v NHL. Na videu se Rinke může podívat, kde při bitce udělal chybu. Zatím tedy pouze jedním okem.Útočník černé pleti Wayne Simmonds je klasickým příkladem silového útočníka. Měří necelý metr devadesát, váží lehce pod metrák, zboří co mu přijde do cesty a k tomu klidně přidá 50 bodů v sezoně.

Ne nadarmo si čtyřiadvacetiletého Kanaďana Flyers v létě pojistili na další čtyři roky. V poslední sezoně seděl v šatně vedle Jaromíra Jágra a patřičně si to užíval. "Kdyby někdo Jaromírovi provedl nějakou surovost, okamžitě bych na něj vystartoval,“ tvrdil na počátku loňského ročníku NHL.


Během zámořské výluky se dohodl na angažmá v Crimmitschau v druhé nejvyšší německé soutěži, kam se přišel hlavně udržovat ve formě. Výzvu k bitce v pátečním utkání na ledě týmu z Bremerhavenu ale neodmítl.

Mladičký Rinke, jehož sebevědomí bylo posíleno nedávno vyhranou bitkou, vyzval zámořského bijce na souboj. A byla to parádní ofenzivní rvačka! Žádné objímání nebo přetahovaná, rodák z Ebersbergu se Simmondse nezalekl.
Wayne Simmonds v barvách Philadelphie.Wayne Simmonds v barvách Philadelphie.Foto Profimedia


Zkušenosti ale přece jen zvítězily. Simmonds brutálním levým direktem vyřadil z provozu svého soka a jeho pravé oko teď do světa září všemi odstíny modré.

Ralf Rinke vše bral sportovně, na svůj facebook si vystavil svou fotku a připsal jasný vzkaz: "Jednou budu mít dětem co vyprávět :) v 19ti letech jsem se popral s těžkou vahou NHL."

A Rinkeho navíc krom podlitého oka mohly po výhře 7:4 hřát i tři body do ligové tabulky.

VIDEO: Simmondsova bitka začíná v čase 1:56.

 
Články odjinud


Články odjinud