23. července 2015 • 06:30

Hokejbalisté Kladna vyzvali na souboj hokejové kolegy. A vyhráli 4:1

Autor:
Souboj hokejistů a hokejbalistů ovládl favorit.
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejová sezona je ještě vzdálená, ale přece jen už se pomalu blíží. A tak si hokejisté Kladna střihli trochu netradiční přípravu, ve středu večer vyzvali na souboj úřadujícího šampiona hokejbalové extraligy tým Alpiq Kladno. Před zraky zhruba tisícovky fanoušků nakonec prohráli 1:4. Uvnitř článku se podívejte videoreportáž z pořadu Hokejové léto, který je vysílán v premiéře každou středu od 18:10 na programu Sport 5.Příprava na noý ročník začíná pro hokejbalisty Kladna až na začátku srpna, přesto si se svým hokejovým sokem dokázal Alpiq poradit. I když do vedení se díky trefě obránce Václava Kolaříka dostali borci, kteří jsou navyklí řádit s bruslemi na nohou.

Exhibiční utkání hokejistů Kladna proti kladenským hokejbalistům

Jenže jakmile se parta trenéra Drahomíra Kadlece pořádně rozhýbala, směr utkání se otočil. Ve 25. minutě už hokejbalisté vedli 2:1 a třetí část hry pak celkem spolehlivě ovládali. "Hokejbalisté jsou na tom lépe v běhání, jsou lehčí a po vlažnějším začátku nás přehrávali," řekl pro Hokejbal.cz hokejový útočník Jan Rudovský.

Ten si z exhibice odnesl minimálně jednou příjemnou vzpomínku, během přestávkového programu totiž zvítězil v soutěži o nejrychlejší střelu. Jeho pokus letěl rychlostí 186 kilometrů za hodinu. "Věřil jsem si, že bych mohl podobnou ránu dát a vyšlo to," vykládal po utkání spokojeně.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, hokej, hokejbal, kladno
 Klasická verze
Mobilní verze