29. září 2015 • 12:57

Kokain? V NHL ho je hodně, překvapil švédský bek z Toronta

Autor:
Reklama
Viktor Lööv během přípravného utkání proti Ottawě.
TOP VIDEA
Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma Sparta - Opava: Kanga poslal Letenské do vedení 1:0. Skákavá střela prošla za Šroma
SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav SESTŘIH: Zlín - Mladá Boleslav 3:2. Zlín otočil 0:2 a zdolal Boleslav
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tímhle výrokem si možná pořádně zavařil. Švédský prospekt Toronta Viktor Lööv, který má za sebou první rok v zámoří v barvách Marlies z AHL, se pro švédský server LT rozpovídal na trochu kontroverzní téma. "Kokain? V hokejových kruzích je k němu přístup lehký," sdělil a pokračoval i v debatách o alkoholu.Odchovanec Södertälje patří Maple Leafs od roku 2012, kanadský klub ho tehdy draftoval v 7. kole. Jeho způsob hry se ale v Kanadě líbil, se Švédem brzy podepsali smlouvu a v ročníku 2014/15 už válel na farmě v AHL.

Po jednom roce v dresu Marlies se doma ve Švédsku hodně rozpovídal. "Kokain se v NHL vyskytuje hojně a myslím, že je to podobné i v AHL," řekl pro LT. Své spoluhráče ale samozřejmě hájil, nikoho z Marlies prý v kontaktu s drogami neviděl.

Když měl své výroky později potvrdit, tak ostrý bek klidně i trochu přitvrdil, i když konkrétně se moc vyjadřovat nechtěl. "Děje se to všude. Když máte peníze, ten přístup k podobným věcem je celkem snadný. Ve Švédsku se zase například hodně kouří tráva," popisoval dvaadvacetiletý zadák.

Co ale sám Lööv vidí jako vážnější problém, je alkohol. Ten se prý praktikuje v daleko větším množství. "Neviděl jsem to přímo na vlastní oči, ale jsou hráči, kteří jdou do baru a je úplně jedno kdy. Klidně večer před zápasem," popisoval.

A právě tady by prý měla liga zasáhnout a začít hráče víc kontrolovat. Antidopingové testy probíhají pravidelně, sám Lööv byl v posledním ročníku testován hned několikrát, alkohol je ale podle něj nebezpečný.

"Tohle prostě do sportu nepatří a podle mě to liga vůbec nebere vážně. Přijde mi, jako kdyby se to snažila zamést..."

Témata:  sport, hokej, ahl, nhl, Lööv, kokain
 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze