31. října 2018 • 09:59

Kaut si pomalu zvyká na AHL: Máme ještě lepší fanoušky než v Česku

Autor: mto
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Derby? Ostuda, reklama na nenávist, říkají Saňák a Zelenka. Haraslín oživil Spartu
Lukáš Sadílek musel před vhazováním měnit míč. Podívejte se na jeho dlouhé auty z úvodu derby
VŠECHNA VIDEA ZDE

V době, kdy měl mít hlavu plnou hokeje a kdy měl snít o tom, který z generálních manažerů na draftu přečte z podia American Airlines Centra v Dallasu jeho jméno, ho zaskočily závažnější problémy. Nadějný útočník Martin Kaut musel na operaci srdce. Všechno dopadlo dobře. A výrazem všechno, je myšleno všechno. Operace byla úspěšná a Kaut byl draftován v prvním kole Coloradem. V tuto chvíli hraje za záložní tým Eagles v AHL a navyká si na život za mořem.Problém se srdeční funkcí se u Kauta objevil při červnové lékařské prohlídce před fyzickými testy adeptů na NHL v Buffalu. Tam mu bylo také oznámeno, že ho čeká operace a že ji bude následovat dvouměsíční odpočinek. Jedna zpráva horší, než druhá.

Operace následně proběhla dobře, ale protože přišla značně nevhod, navíc v termínu, který může významně rozhodovat o jeho kariéře, cloumala s mladým hokejistou nervozita. Vedení Colorada Avalanche se ale rozhodlo nehledět na zdravotní trable a z šestnáctého místa přesto po Kautovi sahlo.

„Bylo to úžasné. Byl jsem vážně šťastný a také trochu překvapený," řekl pro AHL.com útočník o tom, jaké zažíval pocity, když z úst Joe Sakica zaznělo jeho jméno.

Na podzim se pak odchovanec Ždáru nad Sázavou podíval také do kempu prvního týmu, ale vedení mužstva ho v závěru září odeslalo na farmu do téměř osmdesátitisícového města Loveland, kde hrají zápasy AHL místní Eagles.

„Cítím se tu dobře a myslím, že to pro mě byl ideální krok," řekl forvard, který v týmu potkal také o devět let staršího brankáře Pavla Francouze, který je v zámoří také nováčkem a oba bojují o svou šanci na výslunní. I když každý v jiné pozici.

Martin Kaut a Pavel Francouz na společné fotografiiFoto Instagram.com

„Je to příjemné mít tu Frankieho. Poprvé jsme se potkali na jaře v národním týmu, je to pohodový chlapík do nepohody, takže jsem za něj opravdu rád," vysvětluje Kaut.

Ze dvou Čechů se tak rychle stali přátelé, tráví spolu plno času i mimo led a zvykli si na ostré tenisové bitvy. Všechno je přece jednodušší, když si v cizině dva mohou popovídat svou rodnou řečí...

Co také oba dva těší je výtečná fanouškovská základna týmu Eagles. V Lovelandu se totiž fandí nahlas. „Jsou úžasní. Už v Česku jsem zažil báječné fanoušky, ale tihle jsou ještě lepší," říká Kaut, který je zvyklý na kvalitní ryk z Pardubic.

Na ten z haly Avalanche si asi ještě chvilku počká, ale je jasné, že ze všech, co zná, by měl být nejsladší.

Vstoupit do diskuse
0