Změna barev! Brankář Hrachovina vymění KHL za švýcarskou ligu | iSport.cz
6. července 2019 • 09:30

Změna barev! Brankář Hrachovina vymění KHL za švýcarskou ligu

Autor: ryp
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Barcelona 1:2. Prohra po boji, rozhodl nešťastný vlastenec Olayinky SESTŘIH: Slavia - Barcelona 1:2. Prohra po boji, rozhodl nešťastný vlastenec Olayinky
LIGA NARUBY: Řezníčkova evoluce, fakáč v Plzni a pocuchaná Tribuna Sever LIGA NARUBY: Řezníčkova evoluce, fakáč v Plzni a pocuchaná Tribuna Sever
VŠECHNA VIDEA ZDE

Udělal si velké jméno ve Finsku. V roce 2018 opouštěl Dominik Hrachovina Skandinávii jako dvojnásobný mistr nejvyšší finské soutěže (2016 a 1017) a jedna z největších gólmanských hvězd. Ale po osmi letech odešel. Před rokem se domluvil na kontraktu s Astanou. V KHL vydržel jenom jednu sezonu. Teď by měl podle informací iSport.cz vyměnit Kazachstán za Švýcarsko.Novým klubem brankáře, který se před rokem účastnil jako trojka mistrovství světa, by měl být Ambri-Piotta. Tým, kde působil před podpisem smlouvy s Chicagem Dominik Kubalík, se na jaře po pěti letech dostal do play off. Svoji silnou jedničku má v Benjaminu Conzovi, jenže ten je na marodce a měl by chybět minimálně do prosince. Nahradit ho má Hrachovina.

V Ambri-Piotta dál zůstává Jiří Novotný, který je ale stejně jako Conz v tuhle chvíli na marodce, na led by měl jít někdy na konci října. Čtyřiadvacetiletý Hrachovina byl dva roky prvním brankářem Tappary a v letech 2017 a 2018 si zachytal finále finské ligy. V prvním případě slavil triumf, ve druhém bral stříbro.

Potom se přesunul do Astany, kde dělal dvojku pětatřicetiletému Henriku Karlssonovi, bývalému švédskému reprezentantovi. S tím je teď konec, protože přijal občanství Kazachstánu a chytal v jeho dresu na posledních dvou šampionátech. Na tom posledním pomohl k postupu do elitní skupiny MS.

 
Články odjinud


Články odjinud