AHL poprvé v historii bez vítěze, vedení sezonu zrušilo: Dohrát není možné | iSport.cz
11. května 2020 • 16:10

AHL poprvé v historii bez vítěze, vedení sezonu zrušilo: Dohrát není možné

Autor: ČTK, krm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Jaká je nálada ve Slavii před restartem? Pomohla jí pauza?
Nausch Sluková a Hermannová zase spolu. Podívejte se na jejich trénink
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení nižší zámořské AHL rozhodlo o zrušení zbytku přerušené sezony kvůli pandemii koronaviru. Soutěž byla zastavena 12. března těsně před koncem základní části. Jedinou severoamerickou hokejovou soutěží, která ještě doufá v dokončení ročníku, zůstává nejlepší liga světa NHL.„Po dlouhém zvažování došla American Hockey League k rozhodnutí, že obnovení a dokončení sezony 2019/20 není v současných podmínkách proveditelné,“ uvedl prezident a výkonný ředitel AHL David Andrews. Soutěž, v které působí farmy klubů NHL, se budou soustředit na přípravu nadcházejícího ročníku.

„Jsme velice vděční za podporu NHL a jejím klubům za pomoc s potížemi, kterým jsme čelili v posledních dvou měsících. AHL nadále klade zásadní důraz na zdraví a bezpečnost našich hráčů, funkcionářů, zaměstnanců a fanoušků a všech jejich rodin. Všichni se těšíme na návrat do našich arén v sezony 2020/21,“ doplnil Andrews.

Poprvé od založení AHL v roce 1936 nebude udělen Calderův pohár pro vítěze play off. Už v polovině března byl zrušen zbytek sezony ECHL, kde hrají také farmy klubů NHL a která je o stupeň níže pod AHL. Následně byly ukončeny i další soutěže včetně juniorských pod Canadian Hockey League (CHL) - WHL, OHL a QMJHL i turnaj o Memorial Cup.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »

Deník Sport (pondělí 11. května 2020)Deník Sport (pondělí 11. května 2020)Foto Deník Sport

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud