29. dubna 2022 • 23:17

Z 0:3 na 3:3! Finále bratrů Kovářů se dramatizuje, rozhodne sedmý duel

Autor: kal
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Němeček o finále EURO 96: Kdybych tam šel i já či Kubík, třeba bychom vyhráli
Sen? Sundat Slavii, překonat rekord. Jak žijí americké fotbalistky v Česku?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve finále švýcarské nejvyšší hokejové soutěže je nyní jisté jediné. Vyhraje Kovář. Jenomže který? Starší Jakub (33) v brance Curychu měl mladšího bratra Jana (32) s Zugem za stavu 3:0 na zápasy už tzv. na lopatě, se slibným náskokem v boji o titul je však konec. Kapitán úřadujícího mistra Švýcarska dokázal staršího sourozence třikrát v řadě porazit (naposledy 2:0), srovnat sérii a vynutit si rozhodující bitvu č. 7. Utkání o všechno je na programu v neděli od 20:00.   Finálová série ve švýcarské National League (NL) mezi Zugem a Curychem má pořádné grády a to nejen pro tamní fanoušky. Souboj o titul v zemi helvétského kříže je rovněž atraktivní i pro české příznivce. Vždyť jsou klíčovými muži obou finalistů krajané a ještě k tomu bratři Jakub a Jan Kovářové. Zatímco zkušený gólman po podivně se vyvíjející sezoně dotáhl skvělými výkony klub z největšího města Švýcarska až do finále, ostřílený reprezentační útočník se svým týmem obhajuje titul šampióna.

Jan Kovář po zkratu Zugu, který prohrál první tři finálové zápasy (2:3, 1:2 a 1:2) především zásluhou Jakuba Kováře, patřil ke klíčovým postavám svého mužstva při parádním dorovnání série (1+3). V posledním utkání přihrával písecký rodák na druhý gól v podání švýcarského parťáka Grégoryho Hofmanna a s celkově 19 kanadskými body (5+14) se dostal do čela bodování play off NL. O vítěznou trefu se postaral již ve 4. minutě šestého duelu po šťastné teči Fabrice Herzog.

Výhoda a bezpochyby i mnohem lepší nálada je po úžasném návratu do hry na straně Zugu. Curych po ztraceném náskoku čeká o víkendu přesun na hřiště finálového soupeře, kde se v sedmém zápase o všechno rozhodne duel bratrů Kovářů.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud