24. dubna 2018 • 15:03

Čeští mladíci prohráli poslední zápas skupiny s Finskem 2:4, čeká je Kanada

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Česká hokejová reprezentace do 18 let prohrála v závěrečném zápase základní skupiny B na mistrovství světa v Čeljabinsku s Finskem 2:4. Svěřenci trenéra Davida Bruka postoupili do čtvrtfinále z posledního čtvrtého místa, o čemž bylo jasno již před utkáním. V play off se ve čtvrtek utkají s Kanadou, která porazila Švédy 3:2 po prodloužení a vyhrála skupinu A.

Český tým držel v utkání s dosud neporaženými Finy v první třetině krok, brankář Daniel Dvořák pochytal všech devět střel soupeře a Seveřané se neprosadili ani v jedné ze tří přesilových her. Jednou Dvořákovi pomohla i tyč. Šance však měli i čeští hráči, brankovou konstrukci trefil Pekař, svou příležitost nedokázal gólově zakončit Jeník.

Hned po 35 sekundách druhé části však Dvořáka překonal po Kotkaniemiho přihrávce Nordgren a o 36 sekund později přidal další branku Kupari. V polovině utkání Finové přidali další gól a v 38. minutě překonal Dvořáka počtvrté při přesilové hře pět na tři Nordgren, který si tak připsal druhý gól v utkání.

Ve třetí třetině se ale českému výběru podařilo skóre upravit. Nejprve sice Kupari trefil tyč, ale poté v přesilovce snížil Lauko. Následně putoval za faul na Blümela do kabin s pětiminutovým trestem Kotkaniemi, ale Češi si dlouhou přesilovku zkrátili vyloučením Klejny.

Po jeho návratu hráli krátce i v pěti proti třem, Annunen ve finské brance však své spoluhráče podržel. Ze série českých šancí v závěru utkání se ujala pouze střela Střondaly. Český tým zakončil základní skupinu s bilancí jedné výhry a tří porážek.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let v Rusku

Skupina A (Magnitogorsk):

USA - Bělorusko (2:0, 5:0, 1:0)
Branky: 25. a 54. Caufield, 3. Turcotte, 17. Miller, 23. Wahlstrom, 27. Farabee, 34. Caufield, 40. Hain.

Švédsko - Kanada 2:3 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 11. a 59. A. Boqvist - 27. Lavoie, 49. Wouters, 63. Lafreniere.

Finsko - ČR 4:2 (0:0, 4:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 21. Nordgren (Kakko), 22. Kupari, 30. Kotkaniemi (Kakko), 38. Nordgren (Kakko, Tanus) - 47. Lauko (Haš, Zábranský), 58. Střondala (Klejna, Jeník). Rozhodčí: Barcelo (Fr.), Naumov - Šalagin (oba Rus.), O'Connor (USA). Vyloučení: 7:6, navíc Kotkaniemi (Fin.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1, Diváci: 4620.

Rusko - Slovensko 6:5 po sam. nájezdech (1:3, 3:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 17. a 34. Marčenko, 33. Misjul, 34. Romanov, 53. Ischakov, rozhodující sam. nájezd Kizimov - 14. Čajkovič, 15. Dlugoš, 16. Bučko, 29. Tkáč, 48. Mrázik.

Hosté: 46:02. Lauko, 57:44. Střondala

Domácí: Annunen (Patrikainen) – Kokkonen, Utunen (C), S. Salmela (A), Nousiainen, Seppälä, Honka, Thomson – Kotkaniemi, Nordgren, Kakko – Kupari, Ranta, Tanus (A) – Aaltonen, Killinen, Lundell – Hirvonen, Moilanen, Petman – Nevasaari.

Hosté: Dvořák (Kolář) – Zábranský (C), Haš, Malík, Klejna, Doktor, Adámek – Pekař, Lauko (A), Kvasnica (A) – Jeník, Blümel, Kropáček – Gajarský, Plášek ml., Střondala – Sklenář, Pytlík, Čajka – Teplý.

Barcelo (FRA), Naumov (RUS) – O'Connor (USA), Shalagin (RUS)

4620 diváků

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.