Slováci v napětí: Posílí tým hvězdy Detroitu Tatar a Jurčo? | iSport.cz
Květoslav Šimek
30. dubna 2015 • 10:46

Slováci v napětí: Posílí tým hvězdy Detroitu Tatar a Jurčo?

Získají Slováci před startem MS dvě velké posily?
TOP VIDEA
České Budějovice - Baník: Smola zužitkoval sólo a pojistil vedení Ostravy! 2:0 pro hosty
Olomouc - Třinec: Úspěšná Varaďova challenge. Olesz dorážel z brankoviště
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pokud projdou zdravotní prohlídkou, přijedou na mistrovství světa v Praze a Ostravě. Talentovaní slovenští útočníci Tomáš Tatar (24 let) a Tomáš Jurčo (22 let) z Detroitu předběžně přislíbili účast na šampionátu.Detroit padl v prvním kole Stanley Cupu s Tampou Bay v sedmi zápasech. Tatar patřil k lídrům týmu, v základní části nasbíral v 82 zápasech 56 bodů (29+27). O dva roky mladší Jurčo, který je známý i svými ekvilibristickými kousky s pukem, odehrál v základní části 63 zápasů (3+15).

„Pokud v pátek projdou zdravotní prohlídkou, oba by letěli do Evropy a k týmu by se připojili v sobotu nebo v neděli,“ uvedl generální manažer slovenského týmu Otto Sýkora pro svazový web SZLH.

Jurčo měl sice původně jít na farmu Grand Rapids do AHL, ale nakonec dostal od vedení Detroitu povolení startovat na mistrovství světa. V cestě do Ostravy už jim tak stojí jediná překážka – zdravotní prohlídka v klubu.

Útočník Tomáš Tatar (vpravo) z Detroitu by měl posílit slovenský tým vedený trenérem Vladimírem VůjtkemÚtočník Tomáš Tatar (vpravo) z Detroitu by měl posílit slovenský tým vedený trenérem Vladimírem VůjtkemFoto Michal Beránek (Sport)

Témata:  sport, hokej, slovensko, tatar, Jurčo
 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Euro Hockey TourŠvédské hokejové hry 2020 - program a nominace

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

Aktuální zápasy
Články odjinud