Tomáš Vrábel
2. května 2015 • 12:10

Salák má stále DŮVĚRU! Trenéři chtějí přitvrdit, povolali Smoleňáka

Reklama
TOP VIDEA
Královec o derby: Popírám, že bych se schovával za video. Štetina je frajer Královec o derby: Popírám, že bych se schovával za video. Štetina je frajer
SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 5:0. Indiáni postupují do semifinále, dvakrát se trefil Indrák SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 5:0. Indiáni postupují do semifinále, dvakrát se trefil Indrák
VŠECHNA VIDEA ZDE

V sobotu večer (20:15) proti Lotyšsku v brance nastoupí opět Alexander Salák. V úvodním utkání proti Švédsku sice dostal pět gólů, nechytil dva nájezdy a česká reprezentace prohrála 5:6, i tak mu trenéři důvěřují. Na soupisku navíc dopsali kapitána z přípravy Radka Smoleňáka.„Bude chytat Saša Salák, alespoň podle posledních informací,“ usmál se Jaroslav Špaček v sobotu po dopoledním rozbruslení, kterého se zúčastnila jen hrstka hráčů.

Přitom hlavní kouč Vladimír Růžička bezprostředně po zápase neprozradil, kdo proti Lotyšům nastoupí. „Musíme to promyslet. Jeho výkon asi nebyl takový, ale nebylo to jen o Sašovi.“

Nicméně o den později Špaček jeho jméno potvrdil. „Sedli jsme si na to s odstupem času a Saša dostal plnou podporu,“ pravil Růžičkův asistent.

720p 480p 360p 240p
Jandač: Salák pro mě jasná jednička nebyl, určitě neodchytá všechno

Tvrďák Smoleňák jde do hry

Premiéru na tomto šampionátu si pak odbude Radek Smoleňák, kterého trenéři po utkání proti Švédsku dopsali na soupisku. „Máme hodně technických hráčů a potřebovali jsme někoho, kdo nějaké střídání odehraje i fyzicky. On to dělal celou sezonu a takový hráč je pro nás důležitý. Tím, že se NHL pro nás uzavřela, není na co čekat,“ přiblížil rozhodnutí Špaček.

Neřekl však, v jaké formaci dostane prostor. Český tým celý týden trénoval v nezměněných formacích, ty však proti Švédsku vydržely jen čtyřicet minut. „Možná se k nim zase vrátíme, ale nějaké změny tam budou,“ pravil neurčitě Špaček.

720p 480p 360p 240p
Ti, kteří nesehnali lístek, mohou fandit ve fanzóně

Národní tým proti Švédsku neodehrál povedený zápas, srazily ho individuální chyby. „Jsme rádi, že ten zápas a dlouhé čekání máme za sebou, trochu byla i nervozita. Udělali jsme zbytečně chyby, zápas jsme Švédům darovali, a to si musíme rozebrat. Zbytečně jsme propadli v útoku i obraně. Na kluky ale dolehlo prostředí, není jednoduché hrát před 18 tisíci lidmi, kteří váš jak šílenci ženou dopředu. Ty chyby z toho pramení. Bod má cenu zlata,“ uznal Špaček.

V sobotu večer proti Lotyšsku by to měl být jiný zápas, to v prvním utkání jasně padlo s Kanadou 1:6. „Kanada je k ničemu nepustila, a tak je těžké z toho něco vyskautovat. Bude to hlavně o naší hře. Myslím, že na tu atmosféru budou kluci připravení a bude to lepší,“ doufal Špaček.

720p 480p 360p 240p
Hašek po zápase se Švédy: Trenérům musely vstávat vlasy hrůzou

720p 480p 360p 240p
Ti, kteří nesehnali lístek, mohou fandit ve fanzóně

720p 480p 360p 240p
Voráček má vlohy lídra, jako kapitán je dobrá volba, říká Jandač

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze