27. dubna 2016 • 18:18

Poslední posila padla, Jágr na MS nepřijede. Je dodřenej, řekl Lener

Autor: ,
TOP VIDEA
Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká hokejová reprezentace se bude muset na mistrovství světa obejít bez služeb hvězdného veterána Jaromíra Jágra i dalších hráčů z NHL, Jakuba Voráčka, Radko Gudase či Michala Neuvirtha. Jágr se omluvil vedení národního týmu, které ho kontaktovalo, že se na šampionát po náročné sezoně necítí.Jarda Jágr poslal dlouhou zprávu. Napsal, že si toho váží, ale že je po sezoně zdrcenej z toho, jak Florida dopadla. Čekal, že půjdou dál. Fyzicky a psychicky je úplně dodřenej, strašně si toho váží, a když budu citovat přímo, hodně těžko se mu odmítá žádost někoho, kdo potřebuje pomoct, čímž myslel pana Vůjtka,“ řekl Lener.

„Napsal, že ho to hodně bolí odmítnout, že to nemá ve svém rejstříku, a kdyby jenom trochu cítil, že je na tom dobře fyzicky a psychicky, tak by si to rozmyslel nebo zvážil. Přeje hodně štěstí všem a chce se připravit na další sezonu,“ doplnil Lener, jenž zároveň potvrdil už dříve zveřejněnou zprávu o omluvence brankáře Michala Neuvirtha.

Češi tak před mistrovství světa přišli o poslední možnou posilu z NHL. Podle toho, jak trenér Vladimír Vůjtek dříve naznačoval, na hráče, kteří by přišli v úvahu v případě vypadnutí z druhého kola Stanley Cupu už čekat nebude. Lener i proto ocenil, že Jágr zareagoval velmi rychle a nenechal realizační tým v napětí.

„Nenechal nás čekat. My mu dali vzkaz, že bychom to potřebovali vědět co nejdřív. Postavil se k tomu přesně tak, jak bychom potřebovali. Mockrát nám pomohl a já věřím, že národnímu týmu ještě pomůže. Třeba na Světovém poháru. Kloubouk dolů před ním, za zprávu jsem mu poděkoval,“ uzavřel Lener.

Ani Voráček, ani Gudas, ani Neuvirth

Omluvenky od možných posil z NHL začal národní tým sčítat už ráno, do Ruska nepojede nikdo z českého tria ve Philadelphii.

"Poslední měsíc jsem hrál se zraněným zápěstím a v posledních zápasech jsem hrál s opichy, abych necítil bolest," napsal Gudas na svém facebookovém profilu.

Na šampionát nepřijedou ani jeho spoluhráči Jakub Voráček a Michal Neuvirth, kteří v klubu neprošli zdravotní prohlídkou. "Moc mě to mrzí. Cítil jsem velkou šanci si zachytat na MS. Ale bohužel mě v klubu nepustili. Klukům budu držet palce," uvedl pro iSport.cz Neuvirth.

Právě gólmana Flyers přitom manažer reprezentace Slavomír Lener dopoledne zmiňoval jako jednu z posledních dvou možných posil spolu s Jaromírem Jágrem. 

„V noci se rozběhly telefonáty, byli jsme s hráči v kontaktu. Jirka Hudler nemá smlouvu na příští sezonu, Voráček a Gudas jsou zranění. Rozsíval řeší svou budoucnost a omluvil se z rodinných důvodů. Fleischmann řekl, že nemá smlouvu a navíc se po sezoně necítí na to hrát v elitních dvou pětkách a do třetí a čtvrté není typově vhodný,“ prozradil Lener.

Momentálně má trenér Vladimír Vůjtek k dispozici čtyři hráče ze zámořské ligy - obránce Michala Jordána (Carolina) a útočníky Tomáše Plekance (Montreal), Jiřího Sekáče (Arizona) a Davida Pastrňáka (Boston).

Proč se hráči NHL omluvili?

Jaromír Jágr: V SMS zprávě Slavomíru Lenerovi se omluvil, že je po náročné sezoně na Floridě tak zničený, že na MS necítí.

Jakub Voráček: V sezoně si poranil levou nohu a neprošel výstupní zdravotní prohlídkou.

Jiří Hudler: Bude v NHL jednat o novém kontraktu, na šampionátu nechce riskovat zranění.

Tomáš Fleischmann: Narovinu vedení týmu řekl, že se necítí být v takové formě, aby na šampionátu zvládl roli útočníka první nebo druhé formace.

Radko Gudas: Sezonu dohrával pod injekcemi. Má zraněné zápěstí a před novou sezonou je bez smlouvy.

Michal Rozsíval: Nemá smlouvu na příští sezonu a řeší svou budoucnost. Omluvil se ale také kvůli rodině. Jeho syn v době šampionátu končí základní školu, v Americe je to velká událost a Rozsíval cítí potřebu být s rodinou, když jí celý hokejový život zandebával.

Michal Neuvirth: V sezoně byl zraněný, v play off už chytal, ale neprošel zdravotní prohlídkou v klubu.

Obránce Radko Gudas po vyřazení Philadelphie v prvním kole play off NHL hokejovou reprezentaci na mistrovství světa neposílí
Obránce Radko Gudas po vyřazení Philadelphie v prvním kole play off NHL hokejovou reprezentaci na mistrovství světa neposílí

Více o MS 2016 čtěte ZDE>>>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  NHL, Sport, svět, reprezentace, hokej, ČR
 Klasická verze
Mobilní verze