10. května 2016 • 19:23

Slovenský trenér zuřil po debaklu od Němců: Přijdou změny!

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
TOP góly 19.kola  La Ligy: Ukázkový přímák v podání Messiho i rána Gumbaua TOP góly 19.kola La Ligy: Ukázkový přímák v podání Messiho i rána Gumbaua
VŠECHNA VIDEA ZDE

To byla rychta! Po dvou výhrách na úvod světového šampionátu hokejisté Slovenska poprvé klopýtli. A jak. V utkání s Německem od druhé třetiny absolutně nestačili na svého soupeře a schytali debakl 1:5. „Ve všech činnostech jsme byli horší,“ nebral si servítky po utkání trenér Slováků Zdeno Cíger.Ten po zápase běsnil. Slováci v něm sice od deváté minuty po střele Petera Cehlárika, debutanta na světovém šampionátu, vedli 1:0, ale po první přestávce na led vyjelo zcela jiné mužstvo a Němci neměli problém vývoj utkání otočit.

„Ani jeden náš hráč nebyl schopný něco vymyslet. Asi jsme nebyli správně namotivovaní. Neumíme hrát v každém utkání naplno. Němci hráli jako o život. Proti Bělorusům přijdou změny,“ slibuje na stránkách sport.sk šestačtyřicetiletý trenér.  

VIDEO: Podívejte se na sestřih utkání Slovenska s Německem


Kapitán slovenského výběru, obránce Andrej Sekera, byl hodně zklamán slabým nasazením celého týmu. „Všichni si musíme uvědomit, že na mezinárodním turnaji je potřeba v každé chvíli na ledě nechat duši. Dnes jsme to zvládli pouze jednu třetinu, pak už hrálo jen jedno mužstvo,“ uvedl v rozhovoru se slovenskými novináři obránce Edmontonu Oilers a největší hvězda slovenského výběru.

Prohra však nebyla všechno. Zpackané utkání navíc podtrhla ztráta slovenského útočníka Tomáše Hrnky, jenž v první třetině odstoupil ze hry kvůli zraněnému ramenu. Podle trenéra Cígera pro něj šampionát skončil. „Dostal úder a má vyhozené rameno. Rentgen diagnózu potvrdil a pojede domů,“ dodal zklamaně slovenský kouč. 

Vše o MS v hokeji 2016 najdete ZDE »

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze