18. května 2016 • 09:54

Kanadský kapitán sejmul finskou kometu, pak zapíral. Laine se chválil

Autor:
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Necelých šest minut zbývalo do konce druhé třetiny utkání Kanady s Finskem (0:4), když se kapitán mužstva s javorovým listem na dresu Corey Perry pokusil rozhodit finskou hvězdičku Patrika Laineho. A to celkem neslušně. Mladý seveřan po srážce s Perryho nohou musel na střídačku a raubíř Perry schytal kritiku i od kanadských komentátorů."Perry vystrčil nohu, to byla čuňárna, takhle nemůžete hrát," nebral si servítky expert stanice TSN a sám bývalý dlouholetý hráč NHL Ray Ferraro. "Kdyby tohle udělal Laine Perrymu, tak by se zbláznil. Vůbec se mi to nelíbilo," kroutil dál hlavou.

VIDEO: Perryho nečistý zákrok na Laineho

Laine je kometou turnaje. Už pěknou řádku měsíců se mluví o Američanovi Austonu Matthewsovi jako o jedničce blížícího se draftu, ale výkony osmnáctiletého Fina jsou tak markantní, že nikdo by se nemohl divit, kdyby on ovládl dražbu nových talentů. Na šampionátu už v sedmi utkáních posbíral deset bodů (6+4).

O čem to mluví? divil se Perry

Perry je zase respektovaným zámořským tahounem. Ve svých čerstvých jedenatřiceti letech má za sebou vítězství ve Stanley Cupu, trofej pro krále střelců i pro nejužitečnějšího hráče i dvě olympijská zlata. Jenže během deseti sezon v NHL také pětkrát zvládl pokořit hranici sta trestných minut v sezoně, nad zákrokem za hranicí pravidel dvakrát neváhá.

K tomu, jak se vyznamenal proti urostlému Lainemu, se ale vyjadřovat po zápase nechtěl. "Vůbec nevím, o čem to mluvíte," sdělil redaktorovi TSN útočník, který byl po prohře 0:4 celkem slušně rozmrzelý.

Oběť strávila chvíli na střídačce s pěkně bolestivým šklebem ve tváři, ze střetu ale vědu nedělala a protivníka nevinila. Naopak ale Laine předvedl svou sebevědomou povahu, kterou se už nějaký ten rok vyznačuje.

"Nejspíš se mě snažili vytočit, protože jsem mladý a navíc dle mého názoru taky dobrý hráč," řekl útočník finské Tappary pro National Post.

VIDEO: Sestřih utkání Finsko - Kanada

Hokejisté Finska na MS překvapivě jasně přehráli Kanadu a vyhráli skupinu B
Hokejisté Finska na MS překvapivě jasně přehráli Kanadu a vyhráli skupinu B

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze