SOUHRN MS: Švédsko sestřelilo Rakousko 9:1, Finsko porazilo Dánsko

0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Program mistrovství světa v hokeji má  za sebou další dva zápasy. V košické skupině A favorizovaná Kanada porazila Francii 4:2, která na šampionátu zatím získala jediný bod. V bratislavském "béčku" Rakušané narazili na rozjeté Švédy a padli s nimi 1:9. Večer se pak Finové utkali s Dánskem, který porazili 3:1 a Češi vyhráli nad Lotyšskem 6:3.

Domácí: 25:41. Hronek, 31:01. Jan Kovář, 37:38. Voráček, 38:40. J. Vrána, 45:44. Simon, 58:28. Voráček

Hosté: 06:04. Indrašis, 13:08. Darzinš, 55:08. Darzinš

Domácí: Bartošák (Francouz) – D. Musil, Hronek, Moravčík, Rutta, Gudas, J. Kolář, D. Sklenička, Zámorský – Frolík, Simon, Voráček – Palát, Faksa, J. Vrána – D. Kubalík, Jan Kovář, Řepík – Jaškin, H. Zohorna, T. Zohorna.

Hosté: Merzlikins (Gudlevskis) – Sotnieks, Freibergs, Cibulskis, A. Kulda, Balinskis, Galvinš, Zile – Darzinš, Rihards Bukarts, Indrašis – Balcers, Blugers, Meija – Roberts Bukarts, Keninš, Batna – Dzierkals, Gegeris, Bičevskis – Marenis.

Gouin (CAN), Tufts (USA) – Golyak (BLR), Oliver (USA)

Ondrej Nepela Arena

9 084 diváků

Skupina A

Francie Kanadu nezaskočila a prohrála

Zámořští hráči si klíčový náskok vypracovali již v úvodní třetině. K první brance jim pomohla přesilovka pět na tři, kterou využil Mantha. O druhý gól se postaral Nurse a skóre první části uzavřel Cirelli. Útočník Tampy ještě krátce před svou trefou orazítkoval i tyč.

Ve druhé dvacetiminutovce Kanaďané nevyužili několik příležitostí a soupeř snížil. Hráči ze země Galského kohouta v úvodních dvaceti minutách vyslali na Harta v brance Kanady jen dvě střely, ve druhé části byli mnohem aktivnější a gólově se prosadil kapitán Fleury v početní výhodě.

Kanaďané následně nastřelili další tyč a ve 43. minutě na chvíli utkání zdramatizoval Rech. Favorit ale přidal a rychle si vypracoval tříbrankový náskok. Na turnaji poprvé chytajícího Buysseho pokořili Mantha, který na šampionátu skóroval už popáté a potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče týmu, a Stone.

Domácí: 08:19. Mantha, 10:50. Nurse, 16:15. Cirelli, 48:48. Mantha, 50:27. Mark Stone

Hosté: 36:13. Fleury, 42:55. Rech

Domácí: Hart (M. Murray) – Nurse, Severson, Stecher, Chabot, P. Myers, Theodore – Dubois, Mark Stone, Marchessault – Couturier, S. Reinhart, Cirelli – McCann, Turris, Mantha – Jost, Henrique, D. Strome – Joseph, Bertuzzi.

Hosté: Buysse (Ylönen) – Gallet, Hecquefeuille, Chakiachvili, Thiry, Janil, Crinon, Dame-Malka – Texier, Guttig, Rech – Fleury, Claireaux, Bozon – Ritz, Treille, Bertrand – Valier, Berthon, Leclerc – Perret.

Ohlund (SWE), Reneau (USA) – Lhotský (CZE), Malmqvist (SWE)

Steel Arena

Dánové vedli, nakonec s Finskem ale prohráli

V severském derby byli od počátku střelecky aktivnější Finové, bezbrankový stav se ale změnil až ve druhé třetině. A jako první se prosadili Dánové, ve 22. minutě otevřel skóre v přesilové hře na brankovišti opakovaně dorážející Madsen.

O vyrovnání se postaral o čtyři minuty později po samostatné akci supertalent Kakko, jenž si připsal již šestou branku na turnaji a vyrovnal se nejlepšímu střelci šampionátu Dadonovovi z Ruska.

Pak hráči Suomi přečkali další oslabení a ve 35. minutě ukázal důraz na brankovišti Manninen, který dokonal obrat. Pod uklidňující třetí brankou byl opět podepsán Kakko, jehož střelu lehce tečoval Pesonen.

Dánové, v jejichž sestavě již chyběl hvězdný útočník Eller, který se odjel léčit domů, se pokusili zápas zdramatizovat v závěru, kdy při přesilovce odvolali brankáře. Gólmana Lankinena už ale nepřekonali.

Domácí: 25:49. Kakko, 34:19. Manninen, 51:07. Pesonen

Hosté: 21:49. Madsen

Domácí: Lankinen (Olkinuora) – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kiviranta, Luostarinen, Savinainen – Anttila, Tyrväinen, Sallinen.

Hosté: Dahm (Galbraith) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Bruggisser – Boedker, Regin, P. Russell – Nicklas Jensen, Madsen, Storm – Meyer, Jesper Jensen, Bau Hansen – From, Poulsen, Jakobsen – Olesen.

Švédsko rozdrtilo Rakousko devíti góly

Švédové nastoupili už se dvěma nově dopsanými posilami na soupisku - bekem Johnem Klingbergem z Dallasu a útočníkem Gabrielem Landeskogem z Colorada, který při prvním střídání po 69 sekundách hry otevřel skóre. Zpoza branky jej uvolnil Elias Pettersson a kapitán Avalanche zasunul puk vedle pravého betonu Starkbauma k tyči.

Lundqvist vzápětí kryl únik Zwergera a ve třetí minutě zvýšil Krüger, který se prosadil z dorážky po Lindblomově střele. Vzápětí se sice Rakušané ubránili při vyloučení Thomase Raffla, ale pak našel bekhendem zpoza branky Wennberg Nylandera a bylo to 3:0.

V čase 7:32 už vedli šampioni z minulých dvou let o čtyři branky, poté co Nylander ideálně uvolnil Larssona, který překonal přesouvajícího se rakouského gólmana. V 15. minutě přidal další gól střelou z pravého kruhu přes obránce Adrian Kempe.

V druhém dějství nejdříve pomohla po Ekholmově pokusu Starkbaumovi tyč. V polovině zápasu už skóroval v přesilové hře Rasmussen a ve 34. minutě se trefil z levé strany z úhlu Lindholm.

Na začátku závěrečné části využil početní výhodu při Herburgerově trestu po Wennbergově přihrávce Ekman-Larsson. Po Peterově chybě vedla kombinace Landeskoga a Lindholma ke snadnému gólu Eliase Petterssona na 9:0. Ve 48. minutě připravil Lundqvista o čisté konto blafákem do bekhendu Michael Raffl.

Domácí: 01:09. Landeskog, 02:37. Krüger, 05:41. W. Nylander, 07:32. A. Larsson, 14:39. A. Kempe, 29:13. Rasmussen, 33:22. E. Lindholm, 42:40. Ekman-Larsson, 45:31. E. Pettersson

Hosté: 47:46. M. Raffl

Domácí: H. Lundqvist (Markström) – A. Larsson, Ekman-Larsson (C), J. Klingberg, Ekholm (A), M. Pettersson, E. Gustafsson, Hägg – Wennberg, Hörnqvist (A), W. Nylander – E. Lindholm, E. Pettersson, Landeskog – A. Kempe, Eriksson, Lander – Krüger, Lindblom, Rasmussen – M. Kempe.

Hosté: Starkbaum (Kickert) – Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Unterweger, Wolf, Schlacher, Peter, Strong – Schneider, T. Raffl (C), Herburger – M. Raffl, Hofer, Baumgartner – Rauchenwald, Zwerger, Haudum – Ganahl (A), Hundertpfund (A), Cijan.

Iverson (CAN), Staňo (SVK) – Dalton (GBR), Sormunen (FIN)

8386 diváků

Češi sice prohrávali, nakonec se ale radovali

Lotyši, kteří šli do zápasu rovněž s šestibodovým ziskem, využili dvě přesilovky zásluhou Mikse Indrašise a Laurise Darzinše. Ve 26. minutě načal obrat rovněž v početní výhodě bek Filip Hronek. Další góly přidali do druhé přestávky Jan Kovář, Jakub Voráček a Jakub Vrána.

Pojistku pak ve třetím dějství přidal Dominik Simon. Darzinš pak sice opět v přesilovce v 56. minutě snížil, ale jakékoliv drama odmítl znovu kapitán Voráček, jenž si vedle dvou gólů připsal i dvě nahrávky.

V dalším utkání narazí Říhův tým hned v pátek na Itálii. Nováček mezi elitou za čtyři vystoupení ve slovenské metropoli ještě nezískal ani bod při hrozivém skóre 0:30. Zápas začne ve 20:15.

Nedvěd: Zápas s Ruskem nám ukázal chyby, na kterých musíme zapracovat

Slovenský KVÍZ Hronek vs. Bartošák. Kdo ví víc o pořadatelské zemi?

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.