MS v hokeji 2019 | SOUHRN MS: Švédsko sestřelilo Rakousko 9:1, Finsko porazilo Dánsko | iSport.cz
16. května 2019 • 22:20

SOUHRN MS: Švédsko sestřelilo Rakousko 9:1, Finsko porazilo Dánsko

Maséři národního týmu: Pro štěstí jsme přivezli slona a Patrika Bartošáka Maséři národního týmu: Pro štěstí jsme přivezli slona a Patrika Bartošáka
Dostaň se do formy se Šárkou Strachovou: Jak vybrat běžeckou obuv Dostaň se do formy se Šárkou Strachovou: Jak vybrat běžeckou obuv

Program mistrovství světa v hokeji má  za sebou další dva zápasy. V košické skupině A favorizovaná Kanada porazila Francii 4:2, která na šampionátu zatím získala jediný bod. V bratislavském "béčku" Rakušané narazili na rozjeté Švédy a padli s nimi 1:9. Večer se pak Finové utkali s Dánskem, který porazili 3:1 a Češi vyhráli nad Lotyšskem 6:3.

Domácí: 25:41. Hronek, 31:01. Jan Kovář, 37:38. Voráček, 38:40. J. Vrána, 45:44. Simon, 58:28. Voráček

Hosté: 06:04. Indrašis, 13:08. Darzinš, 55:08. Darzinš

Domácí: Bartošák (Francouz) – D. Musil, Hronek, Moravčík, Rutta, Gudas, J. Kolář, D. Sklenička, Zámorský – Frolík, Simon, Voráček – Palát, Faksa, J. Vrána – D. Kubalík, Jan Kovář, Řepík – Jaškin, H. Zohorna, T. Zohorna.

Hosté: Merzlikins (Gudlevskis) – Sotnieks, Freibergs, Cibulskis, A. Kulda, Balinskis, Galvinš, Zile – Darzinš, Rihards Bukarts, Indrašis – Balcers, Blugers, Meija – Roberts Bukarts, Keninš, Batna – Dzierkals, Gegeris, Bičevskis – Marenis.

Gouin (CAN), Tufts (USA) – Golyak (BLR), Oliver (USA)

Ondrej Nepela Arena

9 084 diváků

Skupina A

Francie Kanadu nezaskočila a prohrála

Zámořští hráči si klíčový náskok vypracovali již v úvodní třetině. K první brance jim pomohla přesilovka pět na tři, kterou využil Mantha. O druhý gól se postaral Nurse a skóre první části uzavřel Cirelli. Útočník Tampy ještě krátce před svou trefou orazítkoval i tyč.

Ve druhé dvacetiminutovce Kanaďané nevyužili několik příležitostí a soupeř snížil. Hráči ze země Galského kohouta v úvodních dvaceti minutách vyslali na Harta v brance Kanady jen dvě střely, ve druhé části byli mnohem aktivnější a gólově se prosadil kapitán Fleury v početní výhodě.

Kanaďané následně nastřelili další tyč a ve 43. minutě na chvíli utkání zdramatizoval Rech. Favorit ale přidal a rychle si vypracoval tříbrankový náskok. Na turnaji poprvé chytajícího Buysseho pokořili Mantha, který na šampionátu skóroval už popáté a potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče týmu, a Stone.

Domácí: 08:19. Mantha, 10:50. Nurse, 16:15. Cirelli, 48:48. Mantha, 50:27. Mark Stone

Hosté: 36:13. Fleury, 42:55. Rech

Domácí: Hart (M. Murray) – Nurse, Severson, Stecher, Chabot, P. Myers, Theodore – Dubois, Mark Stone, Marchessault – Couturier, S. Reinhart, Cirelli – McCann, Turris, Mantha – Jost, Henrique, D. Strome – Joseph, Bertuzzi.

Hosté: Buysse (Ylönen) – Gallet, Hecquefeuille, Chakiachvili, Thiry, Janil, Crinon, Dame-Malka – Texier, Guttig, Rech – Fleury, Claireaux, Bozon – Ritz, Treille, Bertrand – Valier, Berthon, Leclerc – Perret.

Ohlund (SWE), Reneau (USA) – Lhotský (CZE), Malmqvist (SWE)

Steel Arena

Dánové vedli, nakonec s Finskem ale prohráli

V severském derby byli od počátku střelecky aktivnější Finové, bezbrankový stav se ale změnil až ve druhé třetině. A jako první se prosadili Dánové, ve 22. minutě otevřel skóre v přesilové hře na brankovišti opakovaně dorážející Madsen.

O vyrovnání se postaral o čtyři minuty později po samostatné akci supertalent Kakko, jenž si připsal již šestou branku na turnaji a vyrovnal se nejlepšímu střelci šampionátu Dadonovovi z Ruska.

Pak hráči Suomi přečkali další oslabení a ve 35. minutě ukázal důraz na brankovišti Manninen, který dokonal obrat. Pod uklidňující třetí brankou byl opět podepsán Kakko, jehož střelu lehce tečoval Pesonen.

Dánové, v jejichž sestavě již chyběl hvězdný útočník Eller, který se odjel léčit domů, se pokusili zápas zdramatizovat v závěru, kdy při přesilovce odvolali brankáře. Gólmana Lankinena už ale nepřekonali.

Domácí: 25:49. Kakko, 34:19. Manninen, 51:07. Pesonen

Hosté: 21:49. Madsen

Domácí: Lankinen (Olkinuora) – Ohtamaa, Lehtonen, Jokiharju, Lindbohm, Kaski, Mikkola, Hakanpää, Koivisto – Ojamäki, Ilomäki, Rajala – Kakko, Manninen, Pesonen – Kiviranta, Luostarinen, Savinainen – Anttila, Tyrväinen, Sallinen.

Hosté: Dahm (Galbraith) – O. Lauridsen, M. Lauridsen, Jensen Aabo, Lassen, Nicholas Jensen, O. Larsen, Bruggisser – Boedker, Regin, P. Russell – Nicklas Jensen, Madsen, Storm – Meyer, Jesper Jensen, Bau Hansen – From, Poulsen, Jakobsen – Olesen.

Švédsko rozdrtilo Rakousko devíti góly

Švédové nastoupili už se dvěma nově dopsanými posilami na soupisku - bekem Johnem Klingbergem z Dallasu a útočníkem Gabrielem Landeskogem z Colorada, který při prvním střídání po 69 sekundách hry otevřel skóre. Zpoza branky jej uvolnil Elias Pettersson a kapitán Avalanche zasunul puk vedle pravého betonu Starkbauma k tyči.

Lundqvist vzápětí kryl únik Zwergera a ve třetí minutě zvýšil Krüger, který se prosadil z dorážky po Lindblomově střele. Vzápětí se sice Rakušané ubránili při vyloučení Thomase Raffla, ale pak našel bekhendem zpoza branky Wennberg Nylandera a bylo to 3:0.

V čase 7:32 už vedli šampioni z minulých dvou let o čtyři branky, poté co Nylander ideálně uvolnil Larssona, který překonal přesouvajícího se rakouského gólmana. V 15. minutě přidal další gól střelou z pravého kruhu přes obránce Adrian Kempe.

V druhém dějství nejdříve pomohla po Ekholmově pokusu Starkbaumovi tyč. V polovině zápasu už skóroval v přesilové hře Rasmussen a ve 34. minutě se trefil z levé strany z úhlu Lindholm.

Na začátku závěrečné části využil početní výhodu při Herburgerově trestu po Wennbergově přihrávce Ekman-Larsson. Po Peterově chybě vedla kombinace Landeskoga a Lindholma ke snadnému gólu Eliase Petterssona na 9:0. Ve 48. minutě připravil Lundqvista o čisté konto blafákem do bekhendu Michael Raffl.

Domácí: 01:09. Landeskog, 02:37. Krüger, 05:41. W. Nylander, 07:32. A. Larsson, 14:39. A. Kempe, 29:13. Rasmussen, 33:22. E. Lindholm, 42:40. Ekman-Larsson, 45:31. E. Pettersson

Hosté: 47:46. M. Raffl

Domácí: H. Lundqvist (Markström) – A. Larsson, Ekman-Larsson (C), J. Klingberg, Ekholm (A), M. Pettersson, E. Gustafsson, Hägg – Wennberg, Hörnqvist (A), W. Nylander – E. Lindholm, E. Pettersson, Landeskog – A. Kempe, Eriksson, Lander – Krüger, Lindblom, Rasmussen – M. Kempe.

Hosté: Starkbaum (Kickert) – Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Unterweger, Wolf, Schlacher, Peter, Strong – Schneider, T. Raffl (C), Herburger – M. Raffl, Hofer, Baumgartner – Rauchenwald, Zwerger, Haudum – Ganahl (A), Hundertpfund (A), Cijan.

Iverson (CAN), Staňo (SVK) – Dalton (GBR), Sormunen (FIN)

8386 diváků

Češi sice prohrávali, nakonec se ale radovali

Lotyši, kteří šli do zápasu rovněž s šestibodovým ziskem, využili dvě přesilovky zásluhou Mikse Indrašise a Laurise Darzinše. Ve 26. minutě načal obrat rovněž v početní výhodě bek Filip Hronek. Další góly přidali do druhé přestávky Jan Kovář, Jakub Voráček a Jakub Vrána.

Pojistku pak ve třetím dějství přidal Dominik Simon. Darzinš pak sice opět v přesilovce v 56. minutě snížil, ale jakékoliv drama odmítl znovu kapitán Voráček, jenž si vedle dvou gólů připsal i dvě nahrávky.

V dalším utkání narazí Říhův tým hned v pátek na Itálii. Nováček mezi elitou za čtyři vystoupení ve slovenské metropoli ještě nezískal ani bod při hrozivém skóre 0:30. Zápas začne ve 20:15.

1080p 720p 360p

Slovenský KVÍZ Hronek vs. Bartošák. Kdo ví víc o pořadatelské zemi?

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby