MS hokej 2021 | V pondělí se sejde rada IIHF, Bělorusku sebere MS. Jaké jsou další varianty? | iSport.cz
17. ledna 2021 • 16:56

V pondělí se sejde rada IIHF, Bělorusku sebere MS. Jaké jsou další varianty?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Extraligový podcast:  V čem tkví kouzlo "hipíka" Muellera? Sparta má individuality i tvrďáky
Po vleklém zranění se vrací klenot Hložek. Posila, která se nemusí aklimatizovat, říká redaktor Sportu
VŠECHNA VIDEA ZDE

V pondělí začne zasedat rada IIHF, odkud přiletí zásadní verdikt. Kde bude jarní MS v hokeji? „Do konce týdne bude jasno,“ pronesl šéf Mezinárodní hokejové federace René Fasel. Podle zdrojů iSport Premium ale už verdikt fakticky padl. Bělorusko o MS přijde, hlavně kvůli obřímu tlaku sponzorů a politiků v Německu a Švýcarsku. Právníci teď řeší smlouvy. Zásadní je, kolik bude všechno stát. Varianty jsou údajně dvě. Buď turnaj uspořádá jen Lotyšsko, nebo společně se Slovenskem.Prohlášení společnosti Škoda Auto spustilo lavinu. Hokejové mistrovství světa v Bělorusku podporovat nebudeme! Akce by tím pádem přišla o generálního partnera. Automobilka je součástí německého koncernu Volkswagen AG, který sídlí ve Wolfsburgu. Právě z Německa se valí největší tlak na IIHF, aby rychle rozhodlo o pořadatelství příštího MS v hokeji. Zatím pořád platí, že se mají hokejisté sjet do Běloruska a Lotyšska. Brzy se to ale změní.

„Každý, kdo to myslí s podporou Běloruska vážně, opravdu nemůže v této zemi teď chtít pořádat mistrovství světa. Byl by to největší PR dárek pro Lukašenka a naprosto zhoubné znamení pro všechny demonstranty. Doufám, že i organizátoři MS tohle pochopí,“ ohlásil německý ministr zahraničí Heiko Maas. Rada IIHF se měla původně sejít 25. ledna, ale ke schůzce dojde už v pondělí 18. ledna. Důvod? Ohlásí se změna pořadatelství MS v hokeji.

Bělorusku ho Mezinárodní hokejová federace sebere. Sponzoři a politici

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

MS v hokeji 2021 - Riga, Lotyšsko

Mistrovství světa v hokeji se v roce 2021 bude konat od 21. května do 6. června v Rize. Bělorusku pořadatelství IIHF odebrala oficiálně kvůli problémům s bezpečností. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A, ve které se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Zápasy skupiny A proběhnout v upraveném Olympijském sportovním centru s kapacitou 6 000 diváků. Skupinu B hostí Arena Riga, ve které se odehrají i boje o medaile.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud