18. května 2022 • 05:00

Češi pod lupou: Hertl s Vránou opět nefungovali. Červenka zase nejlepší

6
  • Česká střídačka po překvapivé porážce s RakouskemČeská střídačka po překvapivé porážce s RakouskemFOTO: Pavel Mazáč / Sport

Historická porážka. Do úterního zápasu se ještě nestalo, aby čeští hokejisté prohráli s Rakouskem. Neporazitelnost Česka v soubojích s jižním sousedem je ale po prohře 1:2 po nájezdech již minulostí. Národní tým doplatil na pasivitu. Hvězdy z NHL se navíc zatím stále hledají. V článku iSport.cz se podívejte, jak české reprezentanty ohodnotili redaktoři deníku Sport Ondřej Kuchař a Pavel Ryšavý, kteří jsou přímo v Tampere.

• Karel Vejmelka 5

Až do poslední minuty těžké situace řešit nemusel. Pasivní Česko si vykoledovalo dvě tutovky, při druhé nestačil na dorážku.

• Filip Hronek 4

Defenzivní schopnosti Rakousko neprověřilo u nikoho. V prodloužení mohl rozhodnout, technickou parádu zlikvidoval Starkbaum.

• Michal Kempný 4

Lék na časový posun? Pohyb. Hodně pohybu, rozhodl se cestu z Ameriky rozjezdit. Dozadu moc práce neměl.

• Tomáš Kundrátek 5

Drží si dobrou formu, měl zásadní roli před českým gólem, když pomohl na pravém mantinelu vybojovat puk.

• Jan Ščotka 4

V poslední minutě byl posledním bekem u Vejmelky, chtěl odpálit skákavý puk, ale netrefil se a Rakousko srovnalo.

• David Jiříček 5

Oproti začátku turnaje se uklidnil. Nepotřebuje předvést v každém střídání zázračnou věc, jednou skvěle udržel útočnou modrou.

• Radim Šimek 5

Asi největší tvrďák mezi českými obránci. Kromě hry do těla předvedl i přehled, když vytvořil nájezd pro Špačka.

• David Sklenička 4

Když se přeházely formace, odešel od Jiříčka a vedle Jordána má přeci jen víc šancí se zapojit do podpory ofenzivy.

• Michal Jordán 4

Důležitý zápas pro něj. Naposledy se Švédy mu to nevyšlo, teď byl zpátky na svém standardu. Bránil dobře.

iSport.cz studio po zápase Česko - Rakousko

• Matěj Blümel 5

Možná odehrál po boku Krejčího poslední zápas. Zase byl ale skvělý. Rychlý, aktivní. Věří si. Připravil trefu Červenkovi.

• David Krejčí 5

Nebyl to úplně jeho zápas. Jako by se pořád srovnával s horším ledem. Často mu puk skáče přes hůl. Několikrát pálil mimo, jednou do tyče.

• Roman Červenka 6

Stejně jako ve všech předchozích zápasech byl kapitán nejlepším útočníkem týmu. Chystal šance, dal důležitý první gól.

• Jakub Vrána 2

Mluvilo se o tom, zda půjdou s Hertlem od sebe. Nakonec je trenéři nechali po kupě. A zase to nefungovalo. Systém? Vrána zatím nezapadl.

• Tomáš Hertl 3

Vyhrál spoustu osobních soubojů, nadstavba ale chybí. Očekáváte, že bude produktivní. To mu zatím nejde.

• Hynek Zohorna 3

Dostal šanci vedle hvězd NHL. Jeho úloha v lajně byla spíše jistit zadní vrata. Dopředu stejně jako parťáci nepředvedl nic závratného.

• Matěj Stránský 4

V osmé minutě otevřel skóre, když dorazil puk za gólmana Rakouska. Toho však předtím podrazil Hertl. Byl aktivní, bod ale neurval.

• Michael Špaček 4

Jeden z nejaktivnějších českých útočníků v zápase. Na ledě jste si ho skoro vždy všimli. Několikrát nadějně pálil, bylo to ale málo.

• Jiří Smejkal 3

Pořád se trochu hledá. Z druhé lajny se sesunul do třetí. Máte z něj dojem, že v repre mu spíše svědčí defenzivní úkoly.

• Jiří Černoch 3

Odvedl solidní robotu při oslabeních, jinak ale svým pohybem Rakušanům tolik nezatápěl. Ani jednou nevystřelil na branku.

• Jakub Flek 4

Na konci první třetině umě tečoval střelu od modré čáry. Gólu byl blízko, brankář byl ale proti. Nepochopitelně nehrál prodloužení.

6

MS v hokeji 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji v Praze a Ostravě

Program a skupiny MS v hokeji 2024 Vstupenky Výsledky MS v hokeji 2023 MS v hokeji žen MS v hokeji U20 MS v hokeji U18

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.