18. května 2022 • 05:00

Češi pod lupou: Hertl s Vránou opět nefungovali. Červenka zase nejlepší

6
  • Česká střídačka po překvapivé porážce s RakouskemČeská střídačka po překvapivé porážce s RakouskemFOTO: Pavel Mazáč / Sport

Historická porážka. Do úterního zápasu se ještě nestalo, aby čeští hokejisté prohráli s Rakouskem. Neporazitelnost Česka v soubojích s jižním sousedem je ale po prohře 1:2 po nájezdech již minulostí. Národní tým doplatil na pasivitu. Hvězdy z NHL se navíc zatím stále hledají. V článku iSport.cz se podívejte, jak české reprezentanty ohodnotili redaktoři deníku Sport Ondřej Kuchař a Pavel Ryšavý, kteří jsou přímo v Tampere.

• Karel Vejmelka 5

Až do poslední minuty těžké situace řešit nemusel. Pasivní Česko si vykoledovalo dvě tutovky, při druhé nestačil na dorážku.

• Filip Hronek 4

Defenzivní schopnosti Rakousko neprověřilo u nikoho. V prodloužení mohl rozhodnout, technickou parádu zlikvidoval Starkbaum.

• Michal Kempný 4

Lék na časový posun? Pohyb. Hodně pohybu, rozhodl se cestu z Ameriky rozjezdit. Dozadu moc práce neměl.

• Tomáš Kundrátek 5

Drží si dobrou formu, měl zásadní roli před českým gólem, když pomohl na pravém mantinelu vybojovat puk.

První gól Červenky na MS 2022. Proti Rakousku se trefil, ale výhru to nepřineslo

• Jan Ščotka 4

V poslední minutě byl posledním bekem u Vejmelky, chtěl odpálit skákavý puk, ale netrefil se a Rakousko srovnalo.

• David Jiříček 5

Oproti začátku turnaje se uklidnil. Nepotřebuje předvést v každém střídání zázračnou věc, jednou skvěle udržel útočnou modrou.

• Radim Šimek 5

Asi největší tvrďák mezi českými obránci. Kromě hry do těla předvedl i přehled, když vytvořil nájezd pro Špačka.

SESTŘIH z MS: Česko - Rakousko 1:2 sn. Nepovedený duel s nováčkem, rozhodl Schneider

• David Sklenička 4

Když se přeházely formace, odešel od Jiříčka a vedle Jordána má přeci jen víc šancí se zapojit do podpory ofenzivy.

• Michal Jordán 4

Důležitý zápas pro něj. Naposledy se Švédy mu to nevyšlo, teď byl zpátky na svém standardu. Bránil dobře.

iSport.cz studio po zápase Česko - Rakousko

• Matěj Blümel 5

Možná odehrál po boku Krejčího poslední zápas. Zase byl ale skvělý. Rychlý, aktivní. Věří si. Připravil trefu Červenkovi.

• David Krejčí 5

Nebyl to úplně jeho zápas. Jako by se pořád srovnával s horším ledem. Často mu puk skáče přes hůl. Několikrát pálil mimo, jednou do tyče.

• Roman Červenka 6

Stejně jako ve všech předchozích zápasech byl kapitán nejlepším útočníkem týmu. Chystal šance, dal důležitý první gól.

• Jakub Vrána 2

Mluvilo se o tom, zda půjdou s Hertlem od sebe. Nakonec je trenéři nechali po kupě. A zase to nefungovalo. Systém? Vrána zatím nezapadl.

Obrat Rakouska: Gól před sirénou a vítězný nájezd Schneidera

• Tomáš Hertl 3

Vyhrál spoustu osobních soubojů, nadstavba ale chybí. Očekáváte, že bude produktivní. To mu zatím nejde.

• Hynek Zohorna 3

Dostal šanci vedle hvězd NHL. Jeho úloha v lajně byla spíše jistit zadní vrata. Dopředu stejně jako parťáci nepředvedl nic závratného.

• Matěj Stránský 4

V osmé minutě otevřel skóre, když dorazil puk za gólmana Rakouska. Toho však předtím podrazil Hertl. Byl aktivní, bod ale neurval.

• Michael Špaček 4

Jeden z nejaktivnějších českých útočníků v zápase. Na ledě jste si ho skoro vždy všimli. Několikrát nadějně pálil, bylo to ale málo.

• Jiří Smejkal 3

Pořád se trochu hledá. Z druhé lajny se sesunul do třetí. Máte z něj dojem, že v repre mu spíše svědčí defenzivní úkoly.

• Jiří Černoch 3

Odvedl solidní robotu při oslabeních, jinak ale svým pohybem Rakušanům tolik nezatápěl. Ani jednou nevystřelil na branku.

• Jakub Flek 4

Na konci první třetině umě tečoval střelu od modré čáry. Gólu byl blízko, brankář byl ale proti. Nepochopitelně nehrál prodloužení.

6

MS v hokeji 2022 ONLINE - Mistrovství světa ve Finsku

Program MS v hokeji 2022 Pavouk play off Kanadské bodování Statistiky brankářů Tabulky skupin A a B Nominace Vstupenky MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2022 se koná od 13. do 29. května ve Finsku. Zápasy elitní skupiny MS hostí Helsinky a Tampere, kde se odehraje i vyřazovací část turnaje. Česká hokejová reprezentace si ve skupině B po výhrách nad Velkou Británií, Lotyšskem, Norskem a USA zajistila ze 3.místa postup do čtvrtfinále, ve kterém porazila Německo 4:1 a výběr Kariho Jalonena čekají v Tampere boje o medaile.