Květoslav Šimek
23. května 2023 • 09:25

Nepište k***tiny... Proč Pánik vůbec nemluví se slovenskými novináři?

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Oslavy ve velkém na Letenské pláni. Sparťanská „armáda“ vítá 37. titul
SESTŘIH: USA - Německo 3:4p. Šokující obrat dokonal v prodloužení Tiffels
VŠECHNA VIDEA ZDE

V aktuálním slovenském výběru na mistrovství světa je nejvýraznější postavou. Dvaatřicetiletý útočník Richard Pánik odehrál přes pět stovek zápasů v NHL, dvěma góly proti Kazachstánu a Slovinsku drží naděje národního týmu na postup do čtvrtfinále. Na mistrovství světa je znovu po čtyřech letech. Co prožívá? Jak se mu hraje? Co bude klíčové pro poslední bitvu s Norskem (11.20)? Ticho. Pánik už se roky se slovenskými novináři, ani zástupci televizních společností, nebaví. „Nepište kokotiny,“ utrousil pouze při průchodu mix zónou, když byl po zápase se Slovinskem (1:0) žádaný o rozhovor.Hraje dobře, jeho výkony se postupně zvedají, proti Slovinsku vstřelil jediný gól zápasu. „Byl skvělý, celý jeho útok solidní,“ zní na adresu zkušeného útočníka, který v NHL oblékal dres Tampy, Toronta, Chicaga, Arizony, Washingtonu, Detroitu a Islanders. Za 521 zápasů v elitní lize nasbíral 195 bodů (88+107).

Pro srovnání. V počtu zápasů odehraných v NHL jsou v aktuálním slovenském výběru za Pánikem Peter Cehlárik (40), Marek Hrivík (24) a Pavol Regenda (14). Není divu, že je o matadora mezi novináři zájem. Vedení týmu ovšem dopředu avizovalo, že Páníkův mediální bojkot trvá.

Tedy slovenský bojkot. Pro švýcarské reportéry Pánik v Rize mluvil. Podobně překvapil v přípravě před mistrovstvím světa. Když se slovenská reprezentace v Ostravě dvakrát střetla s Českem, kývnul na žádost o rozhovor pro deník Sport. S tím, že nebude probíhat v oficiální mix zóně, ale u kabiny. Při povídání pak byl vstřícný, otevřený, v klidu se bavil například o případném zájmu třineckých Ocelářů.

Proč je Richard Pánik se slovenskými médii v „tiché válce“? Stále mu vadí, jak se v jeho rodné zemi referovalo o incidentu, který měl v roce 2018 v zámoří. Tehdy byl hráčem Arizony a policie ho v americkém městě Scottsdale vyšetřovala z přestupku, protože v podroušeném stavu odmítal opustit podnik s názvem Bevvy. Na veřejnost tehdy uniklo i video. Slovenské noviny, weby i televize o incidentu pochopitelně referovaly. Od té doby Pánik se slovenskými žurnalisty nemluví.

Příkopy nezasypal čas, ani přímluvy členů reprezentačního týmu. „Já nevím, co jste mu udělali, neznám tuhle historii,“ pokrčil rameny v rozhovoru se slovenskými novináři generální manažer a bývalý elitní útočník Miroslav Šatan.

Richard Pánik odmítal mluvit i před čtyřmi lety na domácím šampionátu v Bratislavě a Košicích. Po Šatanově domluvě se u televizní kamery RTVS jednou přece jenom zastavil. Ale po vítězství nad Francií 6:3, ke kterému přispěl třemi body (1+2), odpovídal úsečně, v holých větách, viditelně bez nálady a s očima zapřenýma do podlahy. Obličej schovaný za hokejkou a rukavicí.

Názor ani po letech nezměnil. Škoda. Pro hokejové fanoušky je Pánik stále špičkový hráč, pro národní tým platný. A odmítáním rozhovorů si kazí pouze své jméno. Zbytečně.

Vstoupit do diskuse
0

MS hokej 2023 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Čtvrtfinále Česko - USA Program Tabulky skupin Pavouk play off Soupiska Stadiony Rozhodčí Hokej dnes v TV Sestřihy MS v hokeji 2024

Mistrovství světa v ledním hokeji 2023 se koná od 12. do 28. května ve Finsku a Lotyšsku. Zápasy elitní skupiny MS hostí Riga a Tampere, kde se odehraje i většina zápasů vyřazovací části turnaje. Česká hokejová reprezentace se ve skupině B postupně utkala se Slovenskem, Kazachstánem, domácím Lotyšskem, Slovinskem, Norskem, Švýcarskem a Kanadou a zajistila si postup do čtvrtfinále, ve které se utká s hokejisty USA.

Hokej dnes * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud