20. května 2024 • 19:55

Pasta-Zacha-Palát? Top lajna i v NHL, říká Irgl. Nečas by si zasloužil víc

Autor: iSport.cz, mva
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Srbsko - Anglie 0:1. Birmančevič prohře s Albionem nezabránil
Upoutávka na rozhovor se Schickem a Součkem: Musíme být TÝM
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už jsou tady. David Pastrňák i Pavel Zacha přiletěli do Prahy, aby pomohli národnímu týmu v boji o medaili. A třeba i tu nejcennější. Sen českých fanoušků i kouče Radima Rulíka se tak splnil, reprezentace má na domácím šampionátu opravdu takřka maximální sílu. Jak se to projeví na celém týmu, jak zamíchat pětkami, ale taky co teď bude nejdůležitější pro Čechy pro klíčové duely na šampionátu?Na vaše otázky v živém vysílání Zimáku Q&A na YouTube deníku Sport odpovídal Zbyněk Irgl. A měl co říct. Těší ho složení elitní formace s Davidem Pastrňákem a Pavlem Zachou, ke kterým trenéři přisunuli Ondřeje Paláta. 

„Myslím, že i v NHL by to byla top lajna. Vybízelo to k tomu, tuhle formaci bych složil stejně. Palič hodně věcí odedře, Zacha je schopný hrát i dozadu, kdežto Pasta je vyloženě ofenzivní hráč. Myslím, že to bude fungovat skvěle a já se na to jako fanoušek českého hokeje těším,“ nemůže se dočkat Irgl.

Vyjmenoval taky, proč se složení s Palátem nabízí spíš než třeba s Romanem Červenkou. „Palát je zvyklejší na hokej v NHL. Kdyby nevyšla ani jedna možnost, ještě se nabízel Martin Nečas. Trenéři to složili dobře, dvě lajny jsou ofenzivní, dvě spíš bojovné a defenzivní, což se nám teď trochu mění, i třetí máme ofenzivní,“ všímá si Irgl.

Zbyňu potěšil i úvodní duel Martina Nečase. „Čekal jsem, jak se vypořádá s tím, že hraje hokej ve velkém oblouku. A potvrdil, že se s tím vypořádává skvěle. V NHL by si zasloužil daleko větší ice-time a lídrovskou odpovědnost za tým. Když v NHL dostanete dobré peníze, máte jinou odpovědnost, i mančaft vás bere jako lídra. Je hodně sledované, co si vybojujete na smlouvě, a posouvá vás to v kariéře a v hierarchii týmu,“ upozorňuje.

Pastrňák je teď podle něj největší hvězdou světového šampionátu. „To si myslím, že suverénně. Švédové mají třeba Karlssona, dokázal toho hodně v nároďáku a NHL, jmen je spousta, ale i proto, že mistrovství světa se koná v Čechách, Pastrňák bude jednička,“ soudí Irgl.

Bývalý elitní reprezentační forvard odpověděl i na odlehčenou otázku, jak by vypadala jeho zimáková lajna s Radkem Dudou a Michalem Mikeskou. „Já myslím, že by to moc nefungovalo, že bysme se asi pozabíjeli,“ směje se Irgl. 

„Mikeš si taky řekne svoje, Dudák, ten hudruje pořád, to sami vidíte, že má komentář ke všemu, já i když jsem v civilu klidnej, tak na ledě musela být taky spousta věcí po mém. Na druhou stranu možná by to ve finále byla zajímavá lajna, protože jsem rád hrál s vysokými hráči, kteří mi udělají prostor a vybojují puk. A já jsem si to potom už u branky zkorigoval sám,“ usmívá se.

Jsou Češi favoritem na medaili a možná i na zlato? A v čem Irgl nesouhlasí s Radkem Dudou ohledně Radima Rulíka? Pusťte si nový Zimák Q&A!

ONLINE PŘENOS - MS v hokeji 2024
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
Česko Česko Kanada Kanada Švédsko Švédsko Švýcarsko Švýcarsko
Obnovit
Zprávy ze dne 3. 6. 2024
17:07
3. 6. 2024
Česko

Do Síně slávy deníku Sport dnes vstoupil čerstvý mistr světa Radko Gudas společně se svým otcem Leo Gudasem, čtyřnásobným medailistou ze světových šampionátů.

Radko Gudas (vpravo) a jeho otec Leo vstoupili do Síně slávy deníku Sport, na snímku s šéfredaktorem Lukášem Tomkem Radko a Leo Gudasovi s medailemi z mistrovství světa Radko Gudas a Leo Gudas vstoupili do Síně slávy deníku Sport Radko Gudas a Leo Gudas vstoupili do Síně slávy deníku Sport
Zprávy ze dne 3. 6. 2024
16:55
3. 6. 2024
Česko

Mistr světa David Kämpf se dnes přivítal s davy fanoušků u chomutovského Kamencového jezera. Rodák z Jirkova v Chomutově s hokejem začínal. Jeho úspěch na nedávném světovém šampionátu v Praze proto přišli oslavit také zástupci Pirátů Chomutov. Kämpf řekl, že snaží vyjít všem podporovatelům vstříc a také z toho důvodu na akci do Chomutova přijel. „Kvůli Chomutovu jsem dokázal, co jsem dokázal. Chci to takhle vrátit malým dětem, protože když jsem byl malý, také jsem sledoval hráče NHL a mistry světa,“ uvedl Kämpf, který na ukázku přivezl zlatou medaili i reprezentační dres. Kromě toho donesl některé věci do dražby, například hokejku z finálového utkání. Peníze získá Nadační fond Pirátské srdce. Kämpf se svou manželkou chtějí obdarovat z části výtěžku také některou z organizací pečující o psy.

Zlatý hokejista David Kämpf se přivítal s fanoušky v Chomutově a oslavil vítězství českého týmu na mistrovství světa Zlatý hokejista David Kämpf se přivítal s fanoušky v Chomutově a oslavil vítězství českého týmu na mistrovství světa Slavnostního přivítání hokejového šampiona se zúčastnili i rodiče Davida Kämpfa
Zprávy ze dne 3. 6. 2024
16:31
3. 6. 2024
 

Mistrovství světa zvedlo tržby obchodníkům v hlavním městě. Například o víkendu od 10. do 12. května se díky několika stovkám tisíc fanoušků hokeje zvýšily maloobchodní tržby v porovnání se stejnými dny loňského roku o 5,4 procenta. Z toho tržby v restauracích a hospodách stouply o téměž 33 procent. Vyplývá to ze studie společnosti Mastercard SpendingPulse. „Hokejové mistrovství světa nejenže přitáhlo oči sportovních fanoušků z celého světa na Česko, ale hlavně významně podpořilo maloobchodní tržby provozovatelů závislých na turismu, jako jsou restaurace, hospody a rychlé občerstvení, ubytovací služby nebo doprava. Pomyslným vítězem se staly podle očekávání restaurace s nárůstem tržeb o třetinu,“ uvedla hlavní ekonomka pro Evropu v Mastercard Economic Institute Natalia Lechmanova.

Zprávy ze dne 31. 5. 2024
17:31
31. 5. 2024
Česko

David Pastrňák si hned po vítězném finále mistrovství světa hodil na svůj Instagram fotku z kabiny s pohárem a plechovkou piva. K tomu přidal rýpavý vzkaz směrem k NHL: „Možná teď přijde pozvánka na Turnaj čtyř národů?“ Zámořská liga totiž stvořila turnaj, který se má odehrát příští rok, pouze s účastí Kanady, USA, Švédska a Finska. Autor zlatého gólu se o tom následně více rozmluvil v podcastu Spittin’ Chiclets. „Bylo by skvělé, kdybychom vytvořil československý tým. Bývali jsme jedna země a bylo by fajn to vrátit zpět na tomhle turnaji. Myslím, že bychom sestavili hodně silný tým. Měli jsme společný stát, jsme sousedé, fandíme si jeden druhému, máme skoro stejný jazyk. Slováky mám rád, myslím, že by to byl dobrý nápad,“ zmínil.

David Pastrňák neskrývá radost při oslavách titulu mistrů světa

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud