Jaroslav Kalina
20. září 2016 • 17:28

Výhra nad Čechy? Dobrá pro sebevědomí, tvrdí Hossa z týmu osmi zemí

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Kadeřábek o finále Ligy mistrů: Přál bych to Liverpoolu, mohl bych říct, že nás vyřadil vítěz Kadeřábek o finále Ligy mistrů: Přál bych to Liverpoolu, mohl bych říct, že nás vyřadil vítěz
RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů? RENTGEN: Co musí Plzeň zlepšit před vstupem do Ligy mistrů?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na začátku jim nikdo nevěřil. Na Světovém poháru reprezentují osm zemí najednou. Odmítli společnou hymnu a v kabině se musí domlouvat anglicky. Nyní má však Tým Evropy po dvou cenných vítězství nakročeno do semifinále. "Nikdo kromě naší kabiny by neřekl, že se dostaneme až tam, kde jsme nyní," řekl Ralph Krueger, hlavní trenér Evropy, po pondělním vítězství nad Českem 3:2 v prodloužení. Posledním soupeřem jeho svěřenců bude favorizovaná Kanada.Díky vítězstvím nad USA a Českem může evropský tým pomýšlet na postup ze skupiny. Bude však záležet ještě na dvou utkáních základní skupiny. Během středeční noci proběhne souboj dvou předních favoritů z Kanady a USA. Pokud domácí v čele s trenérem Mikem Babckocem porazí Američany, tak má výběr Evropy jisté semifinále Světového poháru.

Zmíněným druhým zápasem bude střetnutí Týmu Evropy s Kanaďany. Nutno poznamenat, že pokud by Kanada prohrála oba zápasy, tak by se mohla do semifinále teoreticky podívat i česká reprezentace. Mužstvo ze starého kontinentu jde na Crosbyho a spol. s velkým sebevědomím, ale zároveň s pořádnou dávkou pokory.

"Všichni dobře víme, jak hraje Kanada. Mají skvělé mužstvo a nemají slabinu na žádném postě. Musíme hrát naši hru a důkladně se na ně připravit. Důležité bude hrát celých 60 minut a vyvarovat se oslabení," řekl před duelem s Kanaďany Jaroslav Halák, brankářská jednička týmu Evropy.

"Vítězství nad Čechy je dobré pro naše sebevědomí. Cítíme se výborně, ale jsou to jen první dva zápasy a to nám ještě nic nezaručuje," doplnil svého kolegu ze slovenské reprezentace Marián Hossa, zkušený útočník Chicaga.

 

Těžko na cvičišti, ale lehko na bojišti

Po dvou přípravných zápasech proti mladému výběru Severní Ameriky, které skončily porážkou, se zdálo, že budou hokejisté Evropy snadným soupeřem. Toto tvrzení však tento tým popřel v generálce na World Cup, kdy si hravě poradil se švédským mužstvem, kterému uštědřil porážku 6:2.

Poté následovala konfrontace s hvězdným týmem USA, jedním z hlavních favoritů turnaje. Kdo tipoval, že jasně zvítězí Američané, musel horko těžko uvěřit svým očím. Mužstvo složené z osmi evropských národů nasázelo brankáři Jonathanu Quickovi tři góly, na které nedokázali odpovědět hráči jako například Patrick Kane nebo T. J. Oshie.

"Hráli jsme jako jeden tým a navíc velice zodpovědně," říkal po zatím největším překvapení na turnaji s úsměvem Marián Gáborík, slovenský zástupce v evropském mužstvu. I přesto, že toto mužstvo je poskládané různých koutů Evropy, začala fungovat týmová chemie, kterou si výběr kouče Ralpha Kruegera přenesl i do zápasu s českou reprezentací.

Utkání za stavu 2:2 dospělo až do prodloužení. V něm nakonec rozhodl pro tým Evropy Leon Draisaitl, německý talent z Edmontonu. "Je krásné dát gól na tak velkém turnaji a pomoci týmu k vítězství. V kabině si rozumíme. Dokázali jsme vytvořit silný tým. Každý v mužstvu zná svoji úlohu a to je vždy velmi důležité," popisoval syn trenéra Petera Draisaitla známého i z české extraligy své nadšení z pohody v týmu.

 

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze