29. prosince 2014 • 16:57

Konec dresů s vlajkou! Hokejisté si na ně stěžovali, byly matoucí

Autor: vrb
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby
Verdikt odvolací komise: Rada stihne začátek příští sezony
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byly originální a výjimečné, přesto v nich čeští reprezentanti už dál hrát nebudou. Hokejový svaz společně s výrobcem dresů společností Nike představil před olympiádou v Soči nové dresy s výrazným vzorem české vlajky, nakonec  "nepřežily" ani rok. Na přání hráčů byly nahrazeny jinou verzí, ve které hrají junioři na probíhajícím mistrovství světa dvacítek.Hokejisté mění šatník. „Na mistrovství světa v Praze a Ostravě se ve variantě s vlajkou hrát nebude, pro hráče byla matoucí. Konzultoval jsem ti s nimi po šampionátu v Bělorusku a neradi v nich hráli. Ale musím uznat, že komerčně a marketingové se tyto dresy líbily,“ řekl pro iSport.cz generální sekretář svazu Martin Urban o opatření, o kterém už dřív informoval i server aktualne.cz.

Tmavá a světlá verze dresů národního týmu pro hokejový turnaj v SočiFoto Nike

Problém měli hráči hlavně s tím, že z levé strany byl červený a z druhé bílý. „Při periferním vidění a ve vysoké rychlosti to byl problém. Chtěli jsme udělat nějaký experiment a lidem se líbil, pro samotné hráče to nebylo to nejlepší, proto jsme od toho ustoupili,“ doplnil Urban.

A novou verzi představila dvacítka na mistrovství světa. Jde jen o tmavou verzi bílých, které připomínají dresy ze šampionátu z roku 1947, kde Československo získalo první zlatou medaili.

Nové dresy (vlevo) hokejové reprezentace, které nahradily variantu s vlajkou
Nové dresy (vlevo) hokejové reprezentace, které nahradily variantu s vlajkou

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * MS v hokeji žen

Aktuální zápasy
Články odjinud