Dravce povede proti Slovensku kapitán Lenc. Rozhodly zkušenosti, říká Jandač | iSport.cz
21. srpna 2017 • 13:42

Dravce povede proti Slovensku kapitán Lenc. Rozhodly zkušenosti, říká Jandač

Autor:
TOP VIDEA
Bucha, Jeřábek, Hašek. Kdo další se vyváže z profesionální smlouvy?
Bizarní posily Plzně: Troublemaker Kace, ale i Poznar nebo Ivanschitz
VŠECHNA VIDEA ZDE

Reprezentační tým, který pro přípravné zápasy se Slovenskem v Třinci (středa 17 hodin) a v Žilině (čtvrtek 17 hodin) tvoří zejména mladí dravci a neokoukaní hokejisté, poprvé v Třinci trénoval. Trenéři Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček za kapitána vybrali boleslavského Radana Lence.„Je to kluk, který už s nároďákem přece jenom něco odjezdil a má zkušeností z turnajů Euro Hockey Tour, tak jsme zvolili jeho,“ vysvětlil volbu trenér Jandač. Céčko Lencovi přistane na dresu i proto, že původně nejzkušenější hráč výběru Richard Jarůšek, se přes srazem omluvil. Trenéři místo něj nikoho dodatečně povolávat nebudou. Leda, že by se některý z dvanácti útočníků zranil.

Hokejová reprezentace se sešla v Třinci

„Obvolal jsem všechny účastníky Ligy mistrů a Ríšu Jarůška ze začátku Mountfield bez problémů uvolnil, ale asi tam došlo k nějakým posunům,“ vrací se k premiérové omluvence sezony Jandač. „Volali mi hradečtí trenéři s tím, že ví, že jej uvolnili, ale že by jej docela potřebovali do hry. Jestli mají nějaké marody, to nevím, ale neměl jsem problém jej uvolnit. Záleží nám na tom, aby na klubové scéně výsledky byly. Respektujeme Ligu mistrů.“

V aktuálním výběru tak jsou dva brankáři, osm obránců a dvanáct útočníků. Pokud se nikdo nezraní, mělo by to tak i zůstat. „První trénink byl slušný, ze začátku tam nebyla kvalita provedení úplně ideální,“ říkal Jandač. „Taky je to o tom, že jsou kluci možná malinko nervózní. A je pořád začátek sezony, celkově jsem spokojen.“

Brankáři Patrik Bartošák a Miroslav Svoboda by se měli o zápasy proti Slovensku podělit. „Každý dostane jeden zápas. Bartošák začne tady a Svoboda bude chytat na Slovensku,“ nastínil kouč.

JAK TRÉNOVALI

Brankáři

Bartošák, Svoboda

Obrana

Šulák, Dvořák

Klok, Sklenička

D. Musil, Pyrochta

Němeček, Kalina

Útoky

Lenc, P. Musil, D. Kaše

P. Straka, Stach, Indrák

Uher, Herman, M. Hanzl

Šťastný, Tomášek, Tomeček.

Miroslav Svoboda zastavuje pokus Miroslava Indráka
Miroslav Svoboda zastavuje pokus Miroslava Indráka

 

MS v hokeji 2020 zrušeno

Mistrovství světa v hokeji se mělo konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Kvůli šíření koronoviru však IIHF šampionát 21. března zrušila. Český tým měl odehrát základní skupinu A v Lausanne, kde by se postupně střetl se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem. Příští MS v hokeji proběhne od 7. května 2021 v Minsku a Rize.

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusla na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud