Hrubec čekal jásot a nic nepřišlo: Napadlo mě, že jsme asi vyhráli | iSport.cz
Pavel Ryšavý
14. prosince 2018 • 09:00

Hrubec čekal jásot a nic nepřišlo: Napadlo mě, že jsme asi vyhráli

TOP VIDEA
iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat iSport podcast: Proti Severním Irům bylo změn příliš. Před Kosovem neměl kouč experimentovat
Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4 Sparta - Litvínov: Forman přihrával před branku, puk si srazil do vlastní sítě Ščotka, 5:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z TAMPERE | V nájezdech Šimon Hrubec zářil, překonal ho jen jediný finský střelec ze šesti. Vychutnával si pak triumf 4:3. Ale taky přiznal, že při posledním pokusu soupeře měl kliku. „Myslím, že Peltola to udělal dobře. A já mu tam spíš překážel, než že bych to chytil. Ani nevím, jestli to byla tyč, musím se na to ještě podívat,“ líčil. A užíval si, jak český tým dokázal smazat manko 0:3.Po dvou třetinách skóre nevypadalo z českého pohledu vůbec dobře. Finsko mělo tříbrankový náskok, pohodu. Rejdilo v pásmu národního týmu, jak chtělo. Využívalo každou díru, páchalo škody. 

„Řekli jsme si o druhé přestávce, že když dáme jeden gól, tak to pro Finy bude velká rána. A potvrdilo se. Oni jako kdyby po tom našem prvním gólu nevěděli, co s námi. Přišlo mi, že ztratili tu svoji pohodičku, najednou druhý gól, panika a bylo to,“ komentoval Hrubec úsek zápasu, kdy Česko do 52. minuty srovnalo na 3:3.

V kabině se prý žádná velká bouře neodehrávala. „Sice jsme dostali tři góly, ale celkově bych neřekl, že by byl náš herní projev nějak špatný. Fini jsou strašně silní v tom, že skvěle nahazují od modré čáry jenom tak z ruky. A pak ty teče? Neskutečné. Kolikrát to bylo jen o tom, zda mě to trefí, nebo ne. Mnohdy byla halda těl přede mnou a jen jsem čekal, odkud to přiletí. Je to o tom, jestli vás puk trefí, jestli tam dobře stojíte, zda jste blízko protihráčům,“ vypočítával český brankář. Po třetím gólu už svoje království zavřel.

A v nájezdech Češi rozhodli díky němu a dvěma proměněným akcím Dominika Kubalíka. „Po tom prvním gólu jsem měl sebevědomí si něco dovolit, tak jsem šel u druhého pokusu do kličky, zkusil jsem něco, co občas vytáhnu. A dopadlo to dobře,“ popisoval svoji bekhendovou kličku, kdy brankáři poslal puk mezi nohama za čáru. „Údajně měl jet tedy Petr Zámorský. Ale někdo na mě zařval ze střídačky ať jedu já, tak jsem poslechl a vrátil se zpátky. Nevím, od koho ten pokyn přišel, ale nebránil jsem se,“ vybavoval si ještě.

A pak už to bylo na Hrubcovi. Nakonec o svém zákroku neměl moc přehled. „Ten hráč chtěl puk za mě zasunout, ale jak tam byl beton, tak kličku nedotáhl k dokonalosti. Já ani nevěděl, že to dopadlo dobře. Padal jsem na zadek a jen čekal, zda uslyším diváky, nebo ne. Ohlédl jsem se a puk se tam válel vedle tyčky z té dobré druhé strany, tak mě jen napadlo, že to jsme asi vyhráli,“ usmíval se Hrubec.

Góly

Domácí: 18:53. Hakulinen, 22:57. Puustinen, 27:21. Rajala

Hosté: 42:08. Bulíř, 42:50. Lenc, 51:24. Kundrátek, . D. Kubalík

Sestavy

Domácí: Ortio (Vehviläinen) – Leskinen, Hakanpää, Virtanen, Lindbohm, Vainio, Jokipakka, Lukka, Friman – Puustinen, Palve, Junttila – Rajala, Ruotsalainen, Hakulinen – Ojamäki, Kalapudas, J. Peltola – Sallinen, J. Lajunen, H. Ikonen.

Hosté: Hrubec (Bartošák) – Polášek, O. Němec, Jordán, Zámorský, Štencel, Kundrátek, J. Krejčík, D. Musil – Sekáč, Novotný, Nestrašil – Lenc, R. Hanzl, D. Kubalík – H. Zohorna, Bulíř, T. Zohorna – O. Beránek, O. Roman, Tomášek – P. Zdráhal.

Rozhodčí

Öhlund, Nord – Elonen, Nikulainen

Stadion

Tampereen jäähalli

Němcův návrat do reprezentace? Přemlouval ho i Zábranský z Komety

Komplikovaná sestava vinou Rusů: Z KHL nepustili Nakládala, další nemohli přijet včas. Trochu nefér, řekl Říha

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud