Rusové na úvod přehráli Finy po nájezdech. Rozhodli až v 9. sérii | iSport.cz
7. února 2019 • 20:30

Rusové na úvod přehráli Finy po nájezdech. Rozhodli až v 9. sérii

Plzeň - Slavia: Euforie, praporek asistenta, ale zase euforie! Plzeň krásným gólem vede 1:0 Plzeň - Slavia: Euforie, praporek asistenta, ale zase euforie! Plzeň krásným gólem vede 1:0
Vrba po vyhraném šlágru: Ve vápně jsme byli důraznější. Teď jsme Slavii na dostřel Vrba po vyhraném šlágru: Ve vápně jsme byli důraznější. Teď jsme Slavii na dostřel

Hokejisté Ruska zdolali na úvod Švédských her doma v Jaroslavli Finsko 3:2 po samostatných nájezdech a v souboji dvou nejlepších týmů Euro Hockey Tour zvýšili svůj náskok na pět bodů. Zápas rozhodl až v deváté sérii rozstřelu Dmitrij Kagarlickij, který proměnil tři ze svých čtyř pokusů.

Domácí sborná byla v první třetině aktivnější a i díky třem přesilovkám v rychlém sledu nebezpečnější, jenže už po 28 vteřinách ztrácela. Skóre otevřel tečující Ojamäki. Na začátku páté minuty bylo vyrovnáno: Zernov našel místo střely nádhernou bekhendovou nahrávkou Michejeva a ten nezaváhal.

Následovala postupně tři vyloučení na finské straně, stavem však do první přestávky nepohnula ani jediná početní výhoda Seveřanů, z níž si ještě část přenesli do druhého dějství. V něm se skóre nezměnilo, přestože Finové hráli další tři přesilové hry.

Rusové se znovu radovali ve 45. minutě, kdy Michejev obral o puk na útočné modré čáře Virtanena a prostřelil Vehviläinena. Vedení ale sborná neudržela a při power play devět sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal střelou od modré čáry Lehtonen.

Domácí v prodloužení neproměnili přesilovku při Eronenově trestu, ale v dramatickém vyvrcholení v nájezdech se nakonec radovali díky Kagarlickému.

Rusko - Finsko 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. I. Michejev (Zernov, Šumakov), 45. I. Michejev, rozhodující sam. nájezd Kagarlickij - 1. Ojamäki (M. Lehtonen, Junttila), 60. Lehtonen (Eronen, Joonas Nättinen). Rozhodčí: Pešina, Hejduk (oba ČR) - Šišlo, Šalagin (oba Rus.). Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 9046.

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga nabízí celkem 52 kol základní části, po které následuje play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >>