Čeští hokejisté o volbě Pešána: Je to chytrý chlap, snad nás posune dál | iSport.cz
Jaroslav Kalina
13. června 2019 • 21:04

Čeští hokejisté o volbě Pešána: Je to chytrý chlap, snad nás posune dál

Video patří k placenému obsahu
Pešán je dobrá volba, shodují se hokejové hvězdy. Slyším na něj chválu, říká Frolík
TOP VIDEA
Liberec - Plzeň: Kopic zakroutil svou střelu až za Nguyena, hosté vedou 2:0! Liberec - Plzeň: Kopic zakroutil svou střelu až za Nguyena, hosté vedou 2:0!
26. ročník Czech Bowlu: Usedne na trůn Ostrava nebo Praha? 26. ročník Czech Bowlu: Usedne na trůn Ostrava nebo Praha?
VŠECHNA VIDEA ZDE

O tom, že i v příští sezoně povede hokejovou reprezentaci Miloš Říha, bylo po odvedené práci na posledním mistrovství světa celkem jasno. Představení Filipa Pešána jako budoucího nástupce ostříleného kouče se však stalo velkou novinkou. Reprezentační kapitán Jakub Voráček a další čeští hokejisté, kteří se zúčastnili fotbalového Memoriálu Lukáše Přibyla, nechtěli moc předbíhat s prognózami, věří však, že si Český hokej vybral správně.Žhavou informaci o příštím vůdci reprezentační střídačky slyšeli současní i bývalí reprezentanti vůbec poprvé. Volbou Filipa Pešána ale nebyli zaskočeni, naopak jí uvítali. „Od kluků z Liberce jsem na pana Pešána slyšel samou chválu. Patří k těm mladším modernějším trenérům. Uvidíme, jak to bude vypadat, a doufejme, že to přinese nějaké úspěchy,“ řekl útočník Michael Frolík, který věří, že někdejší úspěšný kouč Liberce svojí roli zvládne a posune národní tým dál.

Poměrně velkou radost z Říhova nástupce měl bývalý reprezentant Radek Smoleňák. Účastník domácího světového šampionátu z roku 2015 práci progresivního mladého kouče dobře zná z extraligy, kdy se svým Hradcem již mnohokrát měřil síly s Bílými Tygry. Budoucí sázce na Pešána se tedy vůbec nedivil. „Umí týmu dát na střídačce řád. Je to chytrý chlap, který ví, co chce, což je důležité. Určitě mu to přeju. Myslím si, že je to dobrá volba,“ má jasno opora Mountfieldu.

Český kapitán Jakub Voráček se k čerstvé zprávě zatím nechtěl vyjádřit. Před nástupem Filipa Pešána na lavičku národního týmu ještě zbývá celá sezona a tak člen All-star týmu na turnaji v Bratislavě nehodlal dělat předčasné soudy. Potěšilo ho však, že současný kouč smlouvu v reprezentaci dodrží i na mistrovství světa ve Švýcarsku. „Po poslední předvedené hře je rozumné, když Miloš Říha vydrží ještě rok,“ prozradila opora Philadelphie. 

Budoucnost reprezentace se sice již osobně netýká bývalého brankáře Ondřeje Pavelce, rozhodnutí vedení Českého hokeje ale mistr světa 2010 věří. "Myslím si, že volba pana Pešána je vyústění nějaké práce, která se dávala delší dobu dohromady. Věřím, že se reprezentace dostane do správných rukou, ale uvidíme až v budoucnu,“ zadoufal někdejší maskovaný muž Winnipegu či New York Rangers.  

Pešán má být za rok trenérem reprezentace. Popsal spolupráci s Říhou i Lenerem

 
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud