6. prosince 2023 • 13:35

Rulík nominoval do Švýcarska: vrací se Červenka. Překvapení z Motoru

Autor: kal, ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Slavia 0:0. Opatrné derby a vyloučený Preciado
Slavia na Letné? Trochu jako v Barceloně, říkají Saňák a Dostálek. Zaparkoval Trpišovský autobus?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Druhá mise, další příležitost vyzkoušet nové hráče. Trenér české hokejové reprezentace Radim Rulík se s kolegy chystá na Švýcarské hokejové hry, na které nominoval i několik nováčků, jako jsou například obránce Českých Budějovic Mikuláš Hovorka či liberecký útočník Jakub Rychlovský. Do národního týmu se vrací kapitán Roman Červenka. Realizační tým ukázal také na Davida Kašeho z Litvínova, bratr Ondřej ale chybí. Do mužstva se vracejí bývalý kapitán Roman Červenka, Michal Kempný, Tomáš Kundrátek nebo David Kaše, který reprezentoval naposledy v listopadu 2021.

Sedmadvacetičlennou nominaci tvoří dva brankáři, deset obránců a 15 útočníků. V týmu je 18 hráčů, kteří v listopadu při Rulíkově premiéře pomohli reprezentaci k triumfu na turnaji Karjala.

„Oproti nominaci na první akci jsme udělali určité změny, ale nemyslím si, že jsou zásadní. Vzali jsme čtyři nové obránce, pět útočníků a jednoho brankáře, kteří s námi nebyli,“ řekl Rulík s tím, že opět se svými asistenty přihlíželi k rolím, ve kterých jsou jednotliví hráči využíváni v klubech, nebo k držení hokejky. „K tomu všemu jsme přihlídli, ale zároveň jsme chtěli zachovat většinu týmu a pokračovat v práci s týmem a hráči, kteří se nám osvědčili,“ uvedl.

Na severu Evropy český tým vyhrál všechny tři zápasy, což potěšilo i svazového prezidenta Aloise Hadamczika. „Byl jsem nadšený z výkonu, který hokejisté předvedli, i z toho, jak tým pracoval. Samozřejmě přijdou i porážky, tak to v hokeji je. Radosti ale není nikdy nazbyt,“ řekl Hadamczik.

Rulík věří, že jeho svěřenci na Švýcarských hrách navážou na výkony z prvního turnaje. „Cíle jsou vždy jasné, dané a národní tým nemůže mít jiné. V první řadě budeme chtít pokračovat v systému hokeje, který jsme hráli z listopadu. To jsme řekli už na začátku sezony. Chceme zabudovat další hráče a vidět, jak ho budou zvládat,“ řekl Rulík.

V české extralize momentálně hraje 15 reprezentantů. Pardubice a Vítkovice, které příští týden čekají odvetné zápasy čtvrtfinále Ligy mistrů, zastupuje jen brankář Dynama Roman Will. Podle Rulíka to ale není kvůli Lize mistrů nebo náročnému programu Východočechů. „Nechci říkat, že jsme na někoho brali ohled,“ podotkl Rulík. Útočník Lukáš Sedlák v nominaci chybí například proto, že měl v minulých týdnech zdravotní problémy.

Stejně jako na minulé akci Rulík plánuje, že do každého utkání povede tým jiný kapitán a sestava se bude měnit. „Už máme vše připravené. Samozřejmě bude záležet na tom, zda budou všichni hráči zdravotně v pořádku. Uvidíme, jestli budeme mít i druhý turnaj štěstí,“ řekl Rulík. Na Karjale totiž do složení tým zranění nepromluvilo.

Na druhou akci sezony, která vyvrcholí květnovým mistrovstvím světa v Praze a Ostravě, ze zdravotních důvodů nejede Ondřej Kaše, jehož chtěl Rulík vyzkoušet ve dvojici s bratrem Davidem. „Ondru jsme oslovili a nejdříve řekl, že jo. Pak měl ale srážku na tréninku a neměl pocit, že by týmu něco dal. Proto se omluvil,“ vysvětlil Rulík. S ohledem na nedávné zranění v týmu chybí i Jan Kovář.

Národní tým se sejde v pondělí odpoledne v Praze. Češi zahájí druhý turnaj Euro Hockey Tour příští čtvrtek v pražské O2 areně, kde se střetnou s Finskem. Po následném přesunu do Curychu se utkají s domácími Švýcary a na závěr se Švédy.

Vedle představení soupisky pro Švýcarské hry byli odhaleni také noví členové Síně slávy českého hokeje. Během utkání s Finskem budou slavnostně uvedeni bývalí hráči Roman Turek, Tomáš Kaberle, Petr Sýkora a parahokejový funkcionář Roman Herink. Na dnešní nominační tiskové konferenci před Švýcarskými hrami to oznámil předseda návrhové komise Bedřich Ščerban. Počet oceněných v Síni slávy, která byla založena v roce 2008, se rozroste na 150 členů.

Vstoupit do diskuse
0

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Spengler Cup * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud