Trest pro Plzeň za chování fanoušků: mastná pokuta i uzavřený stadion | iSport.cz
12. března 2019 • 12:18

Trest pro Plzeň za chování fanoušků: mastná pokuta i uzavřený stadion

TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia je ve finále MOL Cupu. Spartu smázla 3:0 SESTŘIH: Slavia je ve finále MOL Cupu. Spartu smázla 3:0
NFL Draft Week: Pohled expertů. Podle čeho kluby vybírají na draftu? NFL Draft Week: Pohled expertů. Podle čeho kluby vybírají na draftu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Disciplinární komise hokejové extraligy potrestala Plzeň pokutami v souhrnné výši 170.000 korun za chování fanoušků v zápase 50. kola proti Třinci. Západočeši mají zároveň do konce sezony podmíněně uzavřený stadion na jedno utkání.Pokud by Západočeši do 30. dubna podmínku porušili, museli by jeden domácí duel sehrát bez přítomnosti diváků. "Trest se vztahuje na všechny sektory stadionu s výjimkou VIP sektorů," uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinární komise komise Viktor Ujčík.

Plzeňský klub pyká za chování fanoušků, kteří ve druhé třetině zápasu házeli na ledovou plochu a střídačku hostů plastové lahve a další předměty. Do oblasti břicha zasáhli i jednoho z hlavních rozhodčích Jana Hribika, který byl poté ošetřován, takže utkání muselo být přerušeno.

Plzeň - Třinec: Ostuda pro fanoušky Indiánů! Rozhodčího Hribika trefila láhev z hlediště
Video patří k placenému obsahu

Pokutu ve výši 120.000 korun dostal klub za porušení povinností pořádajícího klubu. Zbývajících 50.000 zaplatí Západočeši za porušení herního řádu, neboť dopustili v prostorách zimního stadionu prodej nápojů v plechových obalech. Hozená uzavřená plechovka zasáhla jednoho z hráčů Třince na střídačce. Za vulgární, urážlivé a výhružné skandování fanoušků dostal klub napomenutí.

Ujčík v tiskové zprávě ocenil součinnost klubu při vyšetřování případu a opatření, která vůči zvlášť agresivním fanouškům a v oblasti prodeje nápojů následně přijal. Trest nicméně zohledňuje skutečnost, že bylo ohroženo zdraví účastníků utkání.

Plzeň má s chováním fanoušků problémy dlouhodobě. V minulé sezoně byla potrestána jedenáctkrát. V deseti případech bylo důvodem nesportovní chování, poslední trest souvisel s vhazováním předmětů na ledovou plochu. Plzeň zaplatila pokuty ve výši 142.000 korun.

V únoru poté měl mít klub uzavřený sektor 112 východní tribuny, kde je tradičně umístěný takzvaný kotel. Prezident hokejového svazu Tomáš Král ale následně rozhodnutí disciplinární komise, která obdobně potrestala i Brno, zrušil. Oba kluby opakovaně pykaly za porušování bodu disciplinárního řádu, který upravoval nesportovní chování příznivců vůči účastníkům zápasu.

V aktuální sezoně dostala Plzeň dosud jen jednu pokutu. Na začátku února musela zaplatit 10.000 korun za chování fanoušků v Karlových Varech, kde po skončení duelu odpálili v hledišti dýmovnice.

Jan Hribik měl úlohu v utkání Plzně s Třincem těžkou, trefila ho do hlavy plastová láhev
Jan Hribik měl úlohu v utkání Plzně s Třincem těžkou, trefila ho do hlavy plastová láhev

 


Články odjinud