Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Video placeholder
TOP góly týdne hokejové extraligy: Jiří Burger
Kladenské hokejisty si již vzal do parády kanadský trenér Jeff Paul
Někdejší extraligový střelec Jiří Burger se stal jedním z trenérů Rytířů Kladno
Jaromír Jágr se směje na tréninku Kladna v přípravě před baráží
Jaromír Jágr absolvuje kompletní přípravu, s týmem vyrazí i na Slovensko
Bývalý hokejový útočník Jiří Burger se stal součástí realizačního týmu Kladna
Jaromír Jágr má během tréninků Kladna velké slovo
Jiří Burger před třemi roky hrál v Kladně jako kapitán, nyní Rytíře povede v roli trenéra
12
Fotogalerie
kal
Baráž o ELH
Začít diskusi (0)

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.

Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.

Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.

„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Video placeholder
Jiřího Burgra při 1000. zápase v extralize lehce namíchl jen rozhodčí • TV TIPSPORT

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.

Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.

Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 18. srpna 2025

Motor České Budějovice
18. srpna 2025 · 16:10

Po roce v Česku míří William Reilly dál na východ. Kanadský obránce, který v minulé sezoně oblékal dres Českých Budějovic, přestupuje do ruské KHL. Bude hrát za čínský klub Šanghaj Dragons (bývalý Kunlun Red Star), který povede někdejší dlouholetý kouč NHL Gerard Gallant.

 

Kanadský bek William Reilly se po konci v Českých Budějovicích stěhuje do KHL
Kanadský bek William Reilly se po konci v Českých Budějovicích stěhuje do KHL

Zprávy ze dne 27. července 2025

Důležitý moment
HC Škoda Plzeň
27. července 2025 · 21:15

Zkušený obránce Jakub Jeřábek se vrací po devíti letech do mateřské Plzně. Poslední tři roky strávil v Třinci, s kterým získal dva mistrovské tituly. „Především je důležité říct, že Jakub je momentálně zdravý a fyzicky připravený. Věříme, že mu zdraví vydrží. Kuba je velmi zkušený obránce s přirozenými vůdčími schopnostmi. Počítáme s ním jako s jedním z lídrů kabiny. Jsme moc rádi, že jsme se s Kubou dohodli na jeho návratu do Plzně,“ řekl generální manažer klubu Martin Straka.

Zprávy ze dne 14. července 2025

Mountfield HK
14. července 2025 · 19:37

Hradec Králové dočasně posílil zkušený obránce Lukáš Kovář. Východočechům vypomůže při absenci Tomáše Pavelky. Kapitán týmu se z rodinných důvodů nemůže zapojit do přípravy mužstva. S Kovářem se klub dohodl prozatím do konce září. Mountfield o tom informoval na webu.

Zprávy ze dne 10. července 2025

Mountfield HK
10. července 2025 · 10:59

Hradec Králové vítá novou posilu. Na východ Čech přichází Denis Kusý. Posledním působištěm sedmadvacetiletého útočníka bylo Kladno. Je ale odchovancem Pardubic, za které si v extralize rovněž zahrál. V Mountfieldu podepsal smlouvu na rok s roční opcí.

Zprávy ze dne 9. července 2025

Mountfield HK
9. července 2025 · 17:56

Talentovaný Adam Novotný nebude už v příští sezoně hájit barvy extraligového Hradce Králové. Sedmnáctiletý útočník se rozhodl strávit sezonu před draftem v zámoří, v juniorské OHL bude nastupovat za tým Peterborough Petes.

Hradecký útočník Adam Novotný v utkání proti Mladé Boleslavi
Hradecký útočník Adam Novotný v utkání proti Mladé Boleslavi

Zprávy ze dne 1. července 2025

Důležitý moment
Mountfield HK
1. července 2025 · 10:08

Pikantní přestup už je oficiální! Zkušený útočník Lukáš Radil bude po konci v Pardubicích oblékat dres Mountfieldu HK. „Jsem velmi rád, že se nám podařilo domluvit na spolupráci s takto zkušeným a kvalitním útočníkem. Musím říct, že dohoda byla velmi rychlá, protože obě strany projevily velký zájem. Domnívám se, že právě takový hráč v naší sestavě chyběl,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Aleš Kmoníček. 

Zprávy ze dne 17. června 2025

Mountfield HK
17. června 2025 · 19:30

Obránce Petr Šenkeřík se v Tipsport extralize přesouvá po konci angažmá v Kladně do Mountfieldu HK. Hradec se čtyřiatřicetiletým odchovancem Zlína uzavřel smlouvu do 31. ledna příštího roku a extraligový šampion z loňska s Třincem má nahradit v kádru zraněného Petra Kalinu.

Zprávy ze dne 12. června 2025

Důležitý moment
Mountfield HK
12. června 2025 · 18:58

Bývalý útočník a mistr světa z roku 2010 Petr Koukal se vrací do Hradce Králové jako nový asistent trenéra Tomáše Martince. Jako hráč v Mountfieldu působil v letech 2017 až 2022, pak ještě nastupoval v partnerském Kolíně v první lize a na závěr hráčské kariéry ve třetí nejvyšší soutěži za mateřský Žďár nad Sázavou. Nového člena realizačního týmu představil Hradec Králové na svém webu.

Zprávy ze dne 9. června 2025

HC Škoda Plzeň
9. června 2025 · 12:00

Zbourat, přetvořit, přistavět, ubrat. Veletoče v sestavě hokejové Plzně neberou konce. Hlavní trenér Josef Jandač vzal misi na západě Čech ve spolupráci s generálním manažerem Martinem Strakou vážně. A taky z gruntu. Indiáni nemohou finančně konkurovat velkým značkám, ale minulý ročník jim napověděl, že i z mála přísad umí navařit voňavý pokrm. „Když budou takhle pokračovat, myslím si, že to bude dobré,“ řekl deníku Sport a webu iSport bývalý plzeňský bek Lukáš Pulpán. Přidávají se i další. Více čtěte ZDE>>>

Hokejová Plzeň udělala před novou sezonou další řez kádrem, tentokrát už pod dohledem kouče Josefa Jandače přivedla devět posil
Hokejová Plzeň udělala před novou sezonou další řez kádrem, tentokrát už pod dohledem kouče Josefa Jandače přivedla devět posil

Zprávy ze dne 7. června 2025

HC Škoda Plzeň
7. června 2025 · 12:22

Tipsport extraliga přichází o jednu z dlouholetých tváří. Tomáš Mertl (39) po konci v Plzni další sezonu v nejvyšší soutěži už zřejmě nepřidá, s kariérou ale ještě nekončí. Ostřílený útočník, jenž se Západočechy získal bronz, přestupuje do prvoligového Tábora. Za nováčka Maxa ligy už přitom rodák z Českých Budějovic hrál. Dres Jihočechů naposledy oblékl před 16 lety.

Zprávy ze dne 5. června 2025

Mountfield HK
5. června 2025 · 16:13

V Hradci Králové po jedné sezoně končí slovenský bek Martin Bučko, který se po pěti letech vrací domů, konkrétně do Košic. Pětadvacetiletý zadák v české nejvyšší soutěži získal dvakrát bronz, jednou s Českými Budějovicemi a Pardubicemi. Okusil také angažmá v Plzni, kam byl v sezoně 2023/2024 vyměněn za Michala Houdka. 

Pardubický Miloš Kelemen a hradecký Martin Bučko
Pardubický Miloš Kelemen a hradecký Martin Bučko
Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů