Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Video placeholder
TOP góly týdne hokejové extraligy: Jiří Burger
Kladenské hokejisty si již vzal do parády kanadský trenér Jeff Paul
Někdejší extraligový střelec Jiří Burger se stal jedním z trenérů Rytířů Kladno
Jaromír Jágr se směje na tréninku Kladna v přípravě před baráží
Jaromír Jágr absolvuje kompletní přípravu, s týmem vyrazí i na Slovensko
Bývalý hokejový útočník Jiří Burger se stal součástí realizačního týmu Kladna
Jaromír Jágr má během tréninků Kladna velké slovo
Jiří Burger před třemi roky hrál v Kladně jako kapitán, nyní Rytíře povede v roli trenéra
12
Fotogalerie
kal
Baráž o ELH
Začít diskusi (0)

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.

Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.

Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.

„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Video placeholder
Jiřího Burgra při 1000. zápase v extralize lehce namíchl jen rozhodčí • TV TIPSPORT

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.

Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.

Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 5. srpna 2022

HC Škoda Plzeň
5. srpna 2022 · 12:06

Dánský útočník Nicolai Meyer se stal novou posilou Plzně. 29letý účastník čtyř mistrovství světa a únorových olympijských her v Pekingu působil v uplynulé sezoně v mezinárodní rakouské lize ICEHL v celku Vídeň Capitals. V dresu Škody bude prvním Dánem v historii. „Viděli jsme jeho zápasy a mluvili také s Ludwigem Blomstrandem, který s ním hrával ještě ve Švédsku. Nicolai uspěl ve Finsku i loni ve Vídni. Jedná se o velice šikovného hráče na puku, typ play makera," řekl klubovému webu sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák.

Zprávy ze dne 3. června 2022

HC Olomouc
3. června 2022 · 09:57

David Krejčí potvrdil, že setrvání v Olomouci je reálné. Nyní nicméně odlétá do USA, kde podle svých slov bude v klidu přemýšlet, co dál. Informaci s jeho vyjádřením sdílel twitterový účet Mory.

Zprávy ze dne 23. května 2022

Důležitý moment
HC Škoda Plzeň
23. května 2022 · 11:30

Našla Plzeň náhradu za Petera Čerešňáka? Indiáni ulovili zvučnou posilu do obrany! Za Západočechy bude v nové extraligové sezoně hrát zkušený zadák Petr Zámorský. Devětadvacetiletý reprezentant se vrací do Česka po roce stráveném ve švédském Örebro. „Pro roli klíčového ofenzivního beka jsme hledali českého hráče. Petra jsme měli v hledáčku a jsme moc rádi, že jsme se domluvili. O jeho kvalitách víme, Martin Straka ho měl v nároďáku a známe ho. V těžké švédské soutěži obstál, hrál pravidelně 18 minut na zápas. Jeho předností je ofenziva, je výborný v přesilovkách, má dobrou střelu, cit na rozehrávku, navíc hraje napravo," řekl sportovní manažer Tomáš Vlasák pro klubový web. 

Zprávy ze dne 19. května 2022

Důležitý moment
HC Škoda Plzeň
19. května 2022 · 13:00

Zdeněk Sedlák (22) se vrací do Česka, po své finské misi posílí Plzeň! S Indiány podepsal vysoký útočník, který hokejově vyrůstal v organizaci Kärpät Oulu, roční smlouvu s jednoletou opcí. „Zdeněk je mladý útočník, pravák. Ve Finsku se ukazoval velice dobře, v play off byl na předních místech. Máme ho nakoukaného a má předpoklady, aby se tady prosadil. Je vysoký a má tah do brány, tohle přesně po něm budeme chtít. Doufáme, že bude pro naše řady velkou posilou,“ věří sportovní manažer Tomáš Vlasák. V Plzni působil i Sedlákův otec Zdeněk Sedlák starší...

Zprávy ze dne 17. května 2022

HC Olomouc
17. května 2022 · 12:13

Před lety hostování, tentokrát přestup. Pavel Musil příchází do Olomouce. 

 

Zprávy ze dne 6. května 2022

HC Olomouc
6. května 2022 · 12:38

Výměna mezi Vítkovicemi a Olomoucí! Ale velmi nečekaná, přesun se totiž týká trénérů brankářů. V Ostravar areně se o ně bude starat Martin Falter, do Mory míří Martin Prusek. „Tuto výměnu náš klub sice neinicioval, nicméně si myslím, že ve finále jsme z ní vyšli velmi dobře. Nebál bych se říct, že vítězně. Martin Prusek patří mezi špičkové trenéry brankářů,“ řekl generální manažer Erik Fürst pro web olomouckého klubu.

Zprávy ze dne 5. května 2022

HC Olomouc
5. května 2022 · 09:53

Olomouc povede v příští sezoně společně s Janem Tomajkem asistent Boris Žabka, který naposledy působil u slovenské reprezentace do 18 let. Nahradí Zdeňka Motáka, jenž převezme Třinec. Oceláři však ještě jméno nástupce Václava Varadi oficiálně neoznámili. „Jedná se o trenéra, který má bohaté zkušenosti s českou nejvyšší soutěží, kde několik sezon působil. Věřím, že vhodně doplní náš trenérský tým a naše spolupráce bude úspěšná,“ uvedl Tomajko na klubovém webu.

Zprávy ze dne 4. května 2022

HC Olomouc
4. května 2022 · 12:58

Hokejisty extraligové Olomouce posílí obránce Lukáš Mareš z Jihlavy a útočníci Jakub Orsava z Hradce Králové s Lukášem Andělem z Pardubic. Hanácký klub příchod tří nových hráčů oznámil na svém oficiálním we

HC Škoda Plzeň
4. května 2022 · 10:12

Plzeň avizovala, že představí šest nových hráčů, nakonec ale přivedla ještě sedmou posilu. Stává se jí důrazný mladý útočník Kryštof Hrabík, který působil na farmě San Jose.

Zprávy ze dne 3. května 2022

Důležitý moment
HC Škoda Plzeň
3. května 2022 · 10:26

Další posilu hlásí Plzeň, která přivádí slovenského obránce Martina Vitaloše (21). Účastník mistrovství světa dvacítek z roku 2020 přichází na západ Čech z týmu poraženého finalisty slovenské extraligy Nitry. S Indiány podepsal Vitaloš dvouletou smlouvu. „Martin prošel slovenskou dvacítkou a v mladém věku už odehrál několik zápasů i za dospělou reprezentaci. Hráč s velkým potenciálem, kterého jsme určitou dobu sledovali a mluvili o něm s řadou lidí ze Slovenska,“ řekl klubovému webu Plzně sportovní manažer Tomáš Vlasák. Vitaloše přirovnal ke krajanovi Peteru Čerešňákovi, který po šestiletém působení Škodu opustil.

Zprávy ze dne 2. května 2022

HC Škoda Plzeň
2. května 2022 · 12:00

Posilou hokejistů Plzně se stal obránce Marek Baránek z Kladna. Sedmadvacetiletý odchovanec Ústí nad Labem podepsal s Indiány roční kontrakt s následnou jednoletou opcí. Do týmu Rytířů, se kterými vybojoval v baráži udržení v extralize, přišel Baránek loni z Košic ze slovenské extraligy.

Baránek si v dresu Kladna připsal v základní části extraligy ve 48 zápasech 19 bodů za dvě branky a 17 asistencí. V baráži proti vítězi první ligy Jihlavě zaznamenal v pěti duelech pět bodů za dva góly a tři přihrávky. V extralize, kde hrál i za Litvínov a Karlovy Vary, má na kontě celkem 228 utkání a 36 bodů za sedm tref a 29 asistencí.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů