Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.
Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.
Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.
„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.
Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.
Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.
Zprávy ze dne 6. února 2023
Pardubice pokračují v oznamování podpisů. Do roku 2024 se na východě Čech zdrží i momentálně zraněný Robert Říčka, druhý nejlepší střelec předchozí základní části, kdy nasázel 27 branek a byl desátým nejproduktivnějším hráčem extraligy.
Dvacetiletý talentovaný útočník Tomáš Urban rovněž zůstává v kádru Pardubic do roku 2024. Tuto sezonu rozdělil mezi „Béčko“ a hlavní tým, ve kterém stihl za 22 zápasů druhý gólový zásah v extraligové kariéře. Dynamo by dnes mělo oznámit další tři novinky.
V Pardubicích se povedlo udržet jednu z opor. Na smlouvě pro příští sezonu se s aktuálním lídrem extraligy dohodl slovenský útočník Matej Paulovič. Dynamo po podpisu nového kontraktu s osmadvacetiletým účastníkem olympiády v Pchjongčchangu 2018 láká fanoušky na sociálních sítích i na další „dobré zprávy“.
Zprávy ze dne 31. ledna 2023
Potvrzeno. Do Česka se po necelé sezoně v Rakousku vrací zkušený útočník Richard Jarůšek. Někdejší hráč Sparty či Litvínova bude hrát za Vítkovice, které na jednatřicetiletého brněnského rodáka ukázaly jako na vhodnou posilu pro play off. „Je to nepříjemný soupeř pro každého, kdo stojí na druhé straně. V jeho příchodu vidíme jednoznačně přínos a plus do týmu. Máme velkou radost, že se nám Richarda podařilo získat, protože jsme z extraligových týmů nebyli jediní, zájem o něj projevily i další top týmy. Jsme rádi, že jsme tuhle přetahovanou vyhráli,“ uvedl sportovní ředitel Roman Šimíček pro klubový web.
Do Tipsport extraligy se zřejmě vrací známý útočník. Po necelé sezoně strávené v Rakousku se do Česka vrací zkušený útočník Richard Jarůšek. Někdejší střelec Mountfieldu HK, Sparty či Litvínova o rozloučení se v klubu Pioneers Vorarlberg a návratu do vlasti se svěřil na svém Instagramu. Kam zamíří? Spekuluje se, že těsně před přestupovou uzávěrkou posílí druhé Vítkovice.
Zprávy ze dne 20. ledna 2023
Pardubice hlásí pro derby s Hradcem velký návrat. Šéf Dynama Petr Dědek na twitteru oznámil, že do večerního zápasu naskočí Jan Mandát. Dopingový hříšník se teprve nedávno po vypršení trestu za užívání kokainu vrátil do Česka a zatím stihl naskočit do dvou duelů Chance ligy za Pardubice B, v nichž jednou asistoval.
Zprávy ze dne 17. ledna 2023
21letý útočník Tomáš Zeman prodloužil v Pardubicích smlouvu do konce sezony 2023/2024. V tomto soutěžním ročníku naskočil do sedmi extraligových zápasů (0+1), víc prostoru dostává v B týmu, kde ve 32 utkáních posbíral osm bodů (3+5).
Zprávy ze dne 11. ledna 2023
Obránce Jakub Stehlík prodloužil smlouvu a bude dál hrát za Vítkovice. Vedení ostravského klubu, který je na prvním místě extraligové tabulky, o tom informovalo na webu. Sportovní ředitel klubu Roman Šimíček označil Stehlíka za spolehlivého a zkušeného beka. „Je to takový ten typ, jak se říká dělník ledu, které taky v sestavě potřebujete, aby tým byl úspěšný. U nás ve Vítkovicích je už dvě sezony a odvádí velice dobré výkony,“ řekl Šimíček. 32letý Stehlík hrával v minulosti extraligu i za Chomutov. Ve Vítkovicích je od sezony 2021/22, v tomto extraligovém ročníku odehrál 29 zápasů, dal gól a na tři nahrál.
Zprávy ze dne 9. ledna 2023
Pardubice si pojistily služby Roberta Kousala. 32letý útočník prodloužil s východočeským klubem smlouvu do roku 2026. „Jsem šťastný, že jsme se dohodli na mém dalším pokračování. Těším se na další, doufám, že úspěšné roky. Je skvělé být součástí takhle kvalitního týmu a doufám, že to dotáhneme i k nějakému úspěchu,“ prohlásil Kousal pro klubový web.
Zprávy ze dne 29. prosince 2022
Útočník Rastislav Dej a obránce Lukáš Kovář podepsali ve Vítkovicích nové víceleté smlouvy. Ostravský klub to oznámil na svém webu. Čtyřiatřicetiletý Dej nastupuje za Vítkovice již šestou sezonu, třicetiletý Kovář je pevnou součástí obrany svého mateřského klubu třetím rokem po sobě.
Zprávy ze dne 28. prosince 2022
Americký útočník Peter Mueller z Vítkovic zpátky do Brna? Během přímého přenosu 32. kola Tipsport extraligy mezi Vítkovicemi a Mladou Boleslaví (5:2) to do éteru vypustil komentátor Ondřej Zamazal z České televize. Na rovinu s tím, že jde o spekulaci. Vítkovický sportovní ředitel Roman Šimíček to sám bezprostředně po zápase dementoval. Více čtěte ZDE>>>