Bonk vzpomíná na finálové parťáky: Zarputilý Varaďa i výborný Erat | iSport.cz
Květoslav Šimek
18. dubna 2018 • 10:02

Bonk vzpomíná na finálové parťáky: Zarputilý Varaďa i výborný Erat

TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je prvním a stále jediným kapitánem, který dovedl Oceláře k mistrovskému titulu. Radek Bonk (42) v létě krátce pomáhal s přípravou třineckého týmu a Václav Varaďa jej chtěl i do trenérského štábu. Svému bývalému klubu fandí na dálku. „Třinec vyhraje!“ hlásí Bonk z Ottawy v rozhovoru pro iSport. „Ale bude to těžké. Kometa obhajuje titul, má supr mančaft a je tam Martin Erat. S tím klukem jsem hrál a vím, že je opravdu výborný.“ V rozhovoru Radek Bonk dále mluví o trenérských schopnostech parťáka Varadi, vzpomíná na spoluhráče Erata z Nashvillu, rozebírá trápení Ottawy v NHL nebo to, proč hokej začala z ničeho nic hrát i jedna z jeho dcer.Nejradši by se zabalil a vyrazil z Kanady domů, aby viděl finále Ocelářů s Kometou (1:1 po úvodních zápasech) na vlastní oči. Nemůže. V Ottawě, kam se Radek Bonk s maželkou Jill a čtyřmi dětmi přestěhoval, trénuje partu třináctiletých hokejistů Ottawy. V ní válí i nejstarší syn Oliver.

„Taky jsme zrovna ve finále, s klukama hrajeme mistrovství Ontaria a v semifinále jsme porazili nejlepší mužstvo v Kanadě!“ líčí Bonk nadšeně do telefonu.

Dva dny před startem finálové série mezi Třincem a Kometou to bylo přesně sedm let od momentu, kdy jste s Oceláři vyhrál mistrovský titul. Jak často si vzpomenete?
„Každý rok to na mě na Facebooku vyskočí. Viděl jsem znovu fotky z oslav, každý rok si dvanáctého dubna vzpomenu, nejde zapomenout.“

Co to s vámi dělá?
„Furt mám husí kůži! Bylo to něco úžasného, jeden z mých vrcholů kariéry. Celá sezona (2010/11) probíhala až neskutečně hladce. Samozřejmě, byly tam těžké zápasy, ale už před sezonou jsme vyhráli nějaké turnaje, v sezoně se dařilo. Všechno šlo tak, že jsem si říkal - kurňa, my to asi fakt vyhrajeme! Jinak si bezprostředně z vyhlašování pořád živě pamatuju, jak byl ten pohár těžký. I Venca (Varaďa) s ním měl problémy. A když něco neunese Venca, tak to už musí být fakt něco.“

Třinec je ve finále znovu, jak to na dálku prožíváte?
„Chtěl bych si znovu zahrát, ale už nejsem v takové kondici, abych o tom mohl byť jen uvažovat. Sleduju to a jsem strašně rád, že se kluci dostali zpátky tam, kam patří. A hlavně jsem rád kvůli Vencovi, protože jsme velice dobří kamarádi. Je to jeho první rok a vypadá to, že mužstvo klape. Jsem rád za kluky, i za Vencu.“

Varaďa o vás před sezonou uvažoval jako o asistentovi. Ale když vám to prý říkal, tak u toho měla být vaše manželka a rychle bylo vše vyřízeno...
(zasměje se) „Když jsme se o tom s Vencou bavili, tak jsme se s rodinou zrovna přestěhovali do Kanady. A stěhovat se zase zpátky?

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat
 • Náhled poukazu Darujte roční předplatné 990 Kč

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde


Články odjinud