Zohornovi finále obrečeli. Spokojený ale bude i brácha, věří mistr Tomáš | iSport.cz
20. dubna 2012 • 00:33

Zohornovi finále obrečeli. Spokojený ale bude i brácha, věří mistr Tomáš

Autor: jip, mir
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Máma a teta bratrů Zohornových na tribuně plakaly. Dojaté z druhého titulu Tomáše, smutné z Hynkovy porážky. Bratrské duo proti sobě válčilo skvělou sérii, ale radovat se mohl jen jeden. Ten z Pardubic.„Bráchu to určitě mrzí, ale pro něj dopadl první rok v extralize suprově. Pro jeho start kariéry to byla skvělá sezona. Nikdo nečekal, že Brno tohle předvede. Až první zklamání opadne, brácha bude spokojený, hrál výborně,“ povídal Tomáš Zohorna v rozjásané kabině.

Na ledě si spolu podali ruce tak jako se všemi ostatními, v dlouhém průvodu nebylo místo na velká slova. Jejich teta Jana si zrovna otírala slzy na tribuně, kde stála s maminkou Jitkou. Měly šálu Komety, ve skrytu duše si přály vyrovnání mistrovské bratrské bilance na 1:1.

„Naštvaný na bráchu určitě nebudu. Pogratulovali jsme si. Nemůžu říct, že by bylo lepší prohrát s bráchou než s někým jiným, je to finále a prohra štve. I když mu titul přeju,“ soukal ze sebe Hynek, mladší z obou sourozenců ve finále.

To, že se přiblížil nadosah zlatu hned ve své první sezoně, bere všemi deseti.

Doma se sejdou příští týden. Oba celky teď čekají dozvuky finále, v Pardubicích vypuknou oslavy, v Brně se bude zajíjet stříbro. „Nachystáme velkou hostinu. A klukům udělám svíčkovou,“ říkala Jitka Zohornová.

Jednou si prý zahrají spolu. Věřte tomu, že v Pardubicích na tom usilovně pracují. A ještě jde o Radima, nejmladšího z povedeného rodu. „Všichni tři máme krásný sen zahrát si jednou spolu. Snad to vyjde,“ doufá bojovník Tomáš Zohorna, který svojí fyzickou hrou patřil k nepostradatelným článkům zlaté sestavy. „Jsem rád, že se mi play off podařilo. Titul je paráda! Oslavím to pořádně,“ nepochyboval.

Pohádka skončila. Kometa senzačně postoupila až do finále, tam ale nestačila na Pardubice
Pohádka skončila. Kometa senzačně postoupila až do finále, tam ale nestačila na Pardubice

O tom, co dovedlo Pardubice až na vrchol, měl jasno už krátce po převzetí medailí. Tři roky pohromadě dalo týmu velkou sílu.

„Ve čtvrtfinále jsme měli trošku štěstí, ale v semifinále jsme hráli výborně, naše forma šla hodně nahoru. Ve finále první tři zápasy nebyly nic moc, měli jsme pomalejší začátek, ale poslední dva zápasy byly už super,“ básnil Tomáš Zohorna. Fakt, že titul po roce 2010 znovu slavil na cizím stadionu, mu radost příliš nekalil. „Rádi bychom taky jednou vyhráli doma, ale hlavní je, že se vyhrálo. Příjezd domů mezi naše fanoušky je taky fajn,“ těšil se.

Vstoupit do diskuse
0
5.kolo
Články odjinud


Články odjinud