11. října 2012 • 21:15

Indiáni přišli po hrubém faulu o náčelníka Straku, naštěstí jen na chvíli

Mareš hrál za Zenit, favorizuje ale Slavii. Co dělal s Kohákem mezi fightery? Mareš hrál za Zenit, favorizuje ale Slavii. Co dělal s Kohákem mezi fightery?
SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře SESTŘIH LM: Plzeň – AS Řím 2:1. Fantastická Viktoria si zahraje evropské poháry i na jaře

Indiáni z Plzně přišli v extraligové bitvě s Kladnem o svého náčelníka Martina Straku. Naštěstí jen na chvíli. Majitel klubu a kapitán plzeňského týmu v jedné osobě nedohrál druhou třetinu. Krátce před jejím koncem jej narazil zblízka na brankovou konstrukci kladenský Petr Mocek. Za hrubý zákrok vyfasoval od sudího trest na pět minut a do konce zápasu, Straka odkráčel do kabin, kde mu sešili obočí nad pravým okem. Do třetí dvacetiminutovky už ale zase na led naskočil. Touha složit Kladno na lopatky byla silnější.

Nažhavení fanoušci se těšili na souboj Martina Straky s Jaromírem Jágrem, dvou velikánů českého hokeje, které pojí dlouholeté přátelství. Oba muži spolu hráli v zámoří za Pittsburgh i Rangers, nastupovali i za národní tým. Teď proti sobě stáli na ledové ploše v roli hrajících šéfů klubů.

Na konci druhé třetiny divákům zatrnulo. Po hrubém ataku kladenského Mocka narazil plzeňský šéf hlavou do brankové konstrukce a musel předčasně do kabin. Tam mu sešili obočí nad pravým okem. Faulující hráč se pakoval z ledu také, vyfasoval totiž trest na pět minut a do konce utkání.

Zraněný Straka se naštěstí během přestávky dal dohromady a nastoupil za stavu 1:1 do třetí dvacetiminutovky. Na ledě se pral o to, aby Indiáni z Plzně dostali Jágrovo Kladno na lopatky.

To se nakonec Západočechům i povedlo, duel vyhráli po samostatných nájezdech.

Tvrdý zákrok na hvězdu domácího týmu

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>