Pokuta za urážky Simmondse! Za "opici" dostal Chomutov 30 tisíc korun | iSport.cz
Pavel Bárta
30. října 2012 • 10:54

Pokuta za urážky Simmondse! Za "opici" dostal Chomutov 30 tisíc korun

Autor: Pavel Bárta
Chomutov dostal od Disciplinární komise extraligy za bučení fanoušků na Waynea Simmondse pokutu 30 000 Kč
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je z toho zase pěkná ostuda. Stačilo, aby na český led vyjel první černý hokejista. Wayne Simmonds, který během výluky NHL posílil tým Liberce, se stal při nedělním extraligovém zápase terčem rasistických pokřiků. O chomutovských opicích už se píše v zámořských médiích. Disciplinární komise Pirátům následně klubu vyměřila udělila pokutu 30 000 korun.„Možností se nabízí v takových případech víc. Napomenutí, finanční pokuta nebo dokonce uzavření stadionu,“ vysvětluje šéf komise Karel Holý. „Klub se k věci postavil zcela jasně, chce to řešit, nehraje si na mrtvého brouka. I proto jsme se přiklonili k nižší hranici pokuty,“ vysvětluje.

Verdikt komise zní 30 000 korun, což je z hlediska extraligového klubu částka spíš symbolická. Stejně zaplatil například pardubický trenér Ladislav Lubina za urážku rozhodčího. Rozmezí pokuty se však podle řádů může pohybovat od 500 až po půl milionu korun.

„Nepřejeme si, aby se takové věci děly, i když chápeme, že zabránit se jim nikdy úplně nedá. Nechtěli jsme z toho dělat extrémní případ. Stalo se to ale poprvé, klub se k věci postavil naprosto jasně a chce to řešit,“ dodává Holý.

Rasismus je celosvětový problém, který prosakuje i do sportu. Wayne Simmonds není zdaleka vůbec první případ, kdy část diváků urážela hráče černé pleti. Chomutov zažil v tomto smyslu neslavnou českou premiéru.

Piráti se v otevřeném dopise kanadskému hráči omluvili, hulváty chtějí vystrnadit ze stadionu. „Bylo to trapné, ubohé a malé. Žádám tyto lidi, aby chomutovský hokej nenavštěvovali. O takové fanoušky nemáme zájem,“ prohlásil jasně generální manažer Jaroslav Veverka.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

25. kolo
Články odjinud


Články odjinud