Valábik pěstmi mstil Dlouhého. Kdyby ne já, udělá to někdo jiný, říká | iSport.cz
31. října 2012 • 14:52

Valábik pěstmi mstil Dlouhého. Kdyby ne já, udělá to někdo jiný, říká

Autor: jip
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Spoluhráč zůstal po faulu na ledě, takže neváhal a šel to srovnat. Z NHL tuhle roli obránce Boris Valábik zná důvěrně, tak ji předvedl i v dresu Komety v úterním zápase v Liberci. Drsný zákrok domácího Lukáše Dernera na Radka Dlouhého, který musel být z ledu vynesen, ihned oplatil a Dernera poslal několika ranami k zemi.Dlouhý patří ke klíčovým hráčům Brna a Valábik po jeho sražení neváhal ani vteřinu, než se vydal rovnou cestou za Dernerem.

„To je takový instinkt. Když vidíte spoluhráče, že je mu ublížené, navíc faulem, cítíte potřebu se ho zastat. Neříkám, že to bylo nějak zákeřné, ale nedělá se to. Chtěl jsem dát najevo, že takové zákroky na naše hvězdné hráče se tolerovat nebudou. Kdybych to neudělal já, udělal by to někdo jiný, takže je zbytečné bavit se o tom, kdo se do toho pustil,“ řekl Valábik s odstupem jednoho dne.S Dernerem byl hotový poměrně rychle. Oba inkasovali trest na pět minut a do konce zápasu.
Pěstní souboj v podání domácího Lukáše Dernera a Borise Valábika. Slovenský obr v barvách Komety mstil ostrý zákrok na svého spoluhráče Radka Dlouhého.Pěstní souboj v podání domácího Lukáše Dernera a Borise Valábika. Slovenský obr v barvách Komety mstil ostrý zákrok na svého spoluhráče Radka Dlouhého.Foto ČTK

Valábik pak sice obraně Brňanů chyběl, o to víc, že z ní vypadl pro zranění Jozef Kováčik a ke konci zápasu v Liberci měl zdravotní potíže Tomáš Žižka. Přesto mu nikdo nevyčítal, že rukavice zahodil. Spíš naopak.

„To není, že by to Boris vyhledával. Tady to bylo naprosto v pořádku,“ řekl na adresu bývalého bijce Atlanty brněnský kouč Zdeněk Venera.

Dlouhý musel být z ledu dopraven v zafixované poloze na nosítkách. Po zápase Kometa oznámila, že by se mělo jednat o lehčí otřes mozku, žádné novější zprávy zatím nejsou k dispozici. Ještě ve středu odpoledne byl Dlouhý v péči lékařů. „Zatím nic nevím, nezlobte se,“ řekl do telefonu tichým hlasem. Brňané neviní Dernera z úmyslu Dlouhého zranit.

„Nebyl to útočný faul, že by po něm šel. Bohužel, takové věci se v hokeji stávají. Hlava hráče je křehká. Loket tam byl, ale úmyslný likvidační zákrok bych v tom neviděl,“ řekl Venera.

S tím, že by mohl mít Dlouhého v sestavě pro páteční zápas proti Zlínu, se ale rozloučil hned ve středu ráno. Naopak už by mohl přivítat po návratu Leoše Čermáka, který vynechal poslední tři zápasy kvůli svalovému zranění.

„Na pátek to nějak poslepujeme a pak nám reprezentační pauza určitě přijde vhod,“ dodal Venera.

Pavelec smutně loví puk ze své sítě.
Pavelec smutně loví puk ze své sítě.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

25. kolo
Články odjinud


Články odjinud