14. listopadu 2013 • 15:00

Sporný gól i parádní akce. Podívejte se na branky 19. kola extraligy

0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Kapitán Vrána o pátých mistrovských oslavách v Třinci v řadě: To se nikdy neomrzí

SOUHRN 19. KOLA | EXKLUZIVNÍ VIDEA | Po reprezentační pauze se opět hrála hokejová extraliga, která měla na programu kompletní 19. kolo. Vedoucí Sparta prohrála na hřišti Třince po samostatných nájezdech, druhý Hradec Králové vyhrál v Litvínově vyhrál po prodloužení. Bodem se uvedl nový kouč Chomutova Josef Turek, jehož tým padl na Slavii také až v prodloužení.

Vítězný zápas už má za sebou Kometa, která porazila Zlín, v západočeském derby si poradili obhájci titulu z Plzně na hřišti Karlových Varů. Pardubice prohrály na domácím stadionu s Vítkovicemi 1:3, podobně dopadlo i Kladno, které doma podlehlo Liberci 0:3.

Hradec urval výhru v prodloužení

Hokejisté Litvínova prohráli v 19. kole hokejové extraligy s Hradcem Králové 2:3 v prodloužení. Domácí sice v průběhu duelu otočili skóre z 0:1 na 2:1, ale nakonec rozhodl v 63. minutě hostující útočník Lukáš Květoň.

SESTŘIH: 19. kolo hokejové extraligy, Litvínov - Hradec Králové 2:3 v prodloužení

Hosté: 06:31. Podlešák, 30:58. Šimánek, 62:41. Květoň

Domácí: Francouz – Zeman, Stříteský – Šlégr, Gula – Kousalík, Posmyk – Kokeš – Lukeš, Hübl, Majdan – Ručinský, Hanzl, Martynek – Černý, Piroš, Rosa – Pšurný, Kurčík, Rapáč

Hosté: Kantor – Vydarený, Harant – Mikuš, Plánek – Frühauf, Ptáček , Plášil, Nedvídek – Šimánek, Mertl, Kudrna – Květoň, Červený, Škoda – Podlešák, Knotek, Švagrovský – Rousek, Langhammer – Švihálek

Lacina, Hodek – Jindra, Skopal

ZS Ivana Hlinky

3250 diváků

Mistři z Plzně uspěli v Karlových Varech

Hokejisté Plzně zvítězili v 19. kole hokejové extraligy v západočeském derby na ledě Karlových Varů těsně 2:1. Domácí prohráli počtvrté za sebou, duel rozhodl v 54. minutě hostující útočník Tomáš Sýkora.

Domácí: 42:39. Pohl

Hosté: 26:09. Kašpařík, 53:37. Sýkora T.

Domácí: Závorka (Habal) – Bičánek, Rohan M., Drtina J., Rýgl, Gulaši, Parýzek – Zaťovič (C), Vachovec, Pohl – Dlouhý, Vlach, Hovorka – Doležal, Kverka J., Zucker – Koblasa, Kytnár, Látal M. – Tomeček.

Hosté: Machovský (Mensator) – Seman, Hanzlík, Jeřábek, Slovák, Frolo, Mozík, Marcel – Sýkora, Straka J., Kratěna – Pletka, Vlasák, Duda – Lev, Kašpařík, Indrák – Hollweg, Sýkora T., Dvořák – Petruška.

Čech, Jeřábek – Pešek, Jelínek

KV Arena, Karlovy Vary

4620 diváků

Kladno opět bez bodu, nestačilo na Liberec

Hokejisté Liberce zvítězili v 19. kole extraligy na ledě Kladna 3:0. Rytíři po mdlém výkonu počtvrté za sebou nebodovali. Naproti tomu Severočeši poprvé v sezoně vyhráli dvakrát po sobě. Gólman hostujících Bílých Tygrů Marcel Melicherčík vychytal druhý zápas za sebou s čistým kontem.

Hosté: 28:59. Urban, 35:49. Výtisk, 58:07. Nedvěd

Domácí: Chábera (Cikánek) – Kaberle, Růžička, Doudera, Majeský, Hořava P., Procházka, Bunda – Tenkrát, Patera, Hořava M. – Treille, Dragoun, Hlaváč – Strnad, Lukáč, Eberle – Dalecký, Kuchler, Machač – Havlíček. Trenéři: Zdeněk Vojta, Petr Tatíček, Jiří Kopecký.

Hosté: Melicherčík (Schwarz) – Hunkes, Derner, Voráček, Výtisk, Čakajík, Šimek, Vitásek – Urban, Nedvěd, Dušek – Bartek, Vampola, Bulík – Valský, Filippi, Víšek – Jass, Zacha, Vlach. Trenéři: Pavel Hynek, Milan Černý.

Kalivoda, Wagner – Podrazil, Zavřel

ČEZ Stadion

2 607 diváků

Rozjetý Zlín zastavila až Kometa

Hokejisté Komety Brno porazili v 19. kole extraligy po tuhém boji v derby Zlín 3:1. Jedním ze strůjců vítězství byl brankář Marek Čiliak, který kapituloval pouze po střele Jiřího Marušáka. Góly Brna zaznamenali Vojtěch Němec, Jan Hruška a Leoš Čermák.

Hosté: 46:59. Marušák

Domácí: Čiliak (Trvaj) – Hanzlík, Nosek, Kempný, Kováčik, Žižka, Kuboš, Dujsík – Holec, Čermák (C), H. Zohorna – J. Káňa, Němec, T. Svoboda – Burian, Hruška, Dočekal – Wasserbauer, Koreis, Mrázek. Trenér: Vladimír Kýhos.

Hosté: Horčička (Kašík) – Řezníček, Marušák, Urbanec, Zámorský, Horák, Tesařík, Valenta – Veselý, Leška, Balaštík – Kubiš, Čajánek (C), Holík – Čech, Melenovský, Honejsek – Okál, Sedláček, Ondráček. Trenér: Rostislav Vlach.

Pavel Mikula (Studénka), Robin Šír (Ostrava) – Vít Komárek (Klecany), Jiří Ondráček (Kladno)

KAJOT ARENA - Brno

7200 (vyprodáno) diváků

Pardubice v krizi, padly i s Vítkovicema

Hokejisté Pardubic prohráli v 19. kole extraligy s Vítkovicemi 1:3. Domácí tak ztratili sedmý z posledních osmi zápasů a doma prohráli potřetí v řadě, přestože zásluhou Tomáše Noska otevřeli skóre již po 46 vteřinách hry. Ostravané pak ale třemi góly otočili skóre a dovedli zápas k vítězství. Díky tříbodové výhře se dostali v tabulce právě před Pardubice.

Hosté: 08:40. Szturc, 23:06. Vandas, 51:36. Huna

Domácí: Růžička (Salfický) – Zdráhal, Benák, Kočí (''C''), Píša, Vášíček, Gregorc, Čáp – Zohorna, Cetkovský, Sýkora – Nosek, Kousal, Radil – Číp, Marha, Endál – Rys, Poulíček, Veselý Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha.

Hosté: Dolejš (Málek) – Barinka, Hruška, Kudělka, Sloboda, Kovář, Stehlík, Štencel – Húževka, Burger (''C''), Strapáč – Svačina, Roman, Huna – Sztruc, Hlinka, Káňa – Valčák, Vandas, Kucsera Trenéři: Peter Oresmus a Roman Šimíček.

Šindler, Fraňo – Frodl, Charvát

ČEZ Arena Pardubice.

Bednář rozhodl bitvu s Piráty

Hokejisté posledního Chomutova se v 19. kole extraligy při premiéře nového trenéra Josefa Turka dočkali po čtyřech zápasech bodového zisku, ale prohráli na Slavii 4:5 v prodloužení. Zápas rozhodl v čase 62:46 v přesilovce Jaroslav Bednář.

Piráti Chomutov

Domácí: 11:00. Skokan, 15:21. Krenželok, 31:49. Poletín, 49:18. Růžička, 62:46. Bednář

Hosté: 06:32. Račuk, 13:19. Hruška, 19:45. Svoboda, 59:39. Hruška

Domácí: Furch – Kadlec, Štich, Holub, Kolařík, Wharton, Valach, Knot – Krenželok, Bednář, Micka – Sklenář, Růžička, Žejdl – Tomica, Vrdlovec, Skokan – Poletín, Doležal, Klhůfek

Hosté: Kostúr – Malec, Krstev, Půlpán, Mrázek, Kučný, Rutta, Šulák, Bartejs – Hruška, Divíšek, Kubinčák – Balej, Svoboda, Bartečko – Hřebejk, Kůs, Jíra – Kaše, Kämpf, Račuk

Marek Tomica byl aktérem sporné situace, po které se slávisté dožadovali branky

Třinec skolil lídra, vyhrál po nájezdech

Hokejisté Třince porazili v 19. kole extraligy Spartu 3:2 po samostatných nájezdech a utnuli její sérii osmi výher. Domácím hrdinou se stal Jiří Polanský, který v závěru vyrovnal a nakonec rozhodl i penaltový rozstřel. Oceláři si připsali čtvrté vítězství v řadě.

Hosté: 17:09. Kumstát, 23:19. Rolinek

Domácí: Hrubec (Trenčan) – Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Kania, Krejčí, Foltýn, Lojek – Rákos, Zagrapan, Martin Růžička – Adamský, Polanský (A), Orsava – Varaďa (A), Peterek (C), Květoň – Rufer, Marek Růžička, Matuš.

Hosté: Pöpperle (Král) – Piskáček, Pilař (A), Krejčík, Švrček, Philipp, Sičák, Kubát – Rolinek (C), Hlinka (A), Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – I. Rachůnek, Přibyl, Klimek – T. Rachůnek, Bahenský, Simon

14. Piráti Chomutov 52 6 0 9 37 91:191 27

Zleva litvínovský Marek Posmyk, David Švagrovský z Hradce Králové a brankář Litvínova Pavel Francouz