2. prosince 2014 • 20:54

Ledovka i nezájem. Na Slavii s Brnem přišlo 3 648 fanoušků

TOP 5 sportovních filmů: legendy tenisu i příběh kontroverzní krasobruslařky
Likvidace Žiliny? Je to zamotané, klub může pokračovat

Slavia má na domácích zápasech v průměru druhou nejnižší návštěvnost v celé extralize, přestože hraje v největší aréně v Česku. Navíc se ale o dobrou atmosféru často v hojném počtu starají i příznivci hostů. Velký zástup fanoušků většinou přijel s Brnem, úterní domácí utkání Slavie s Kometou (4:6) ale vidělo jen 3 648 diváků – druhá nejmenší návštěva v historii vzájemných duelů.

Zájem brněnských fanoušků o O2 arenu opadává a když se k tomu přičte omezená hromadná doprava kvůli nepřízni počasí, výsledkem je chabá návštěva. I tak bylo příznivců Brna na Slavii dost a svého soupeře si často dobírali: „Nejste slyšet!“ skandovali. Nebo: „Nemáte kotel!“ Na třetí třetinu se zformovali do kotle a vytvořili početnější skupinu, než jakou měli slávisté. Ti od první minuty protestovali proti trenéru Lubinovi.

Dřív tyto zápasy doprovázela vypjatá atmosféra a mnohokrát se neobešly bez excesů v hledišti. „Úterý není vhodný den, to tradičně chodí málo lidí. Ale počasí to také hodně ovlivnilo,“ přiznal pro iSport.cz marketingový manažer Slavie Jakub Mezlík.

3 648

Právě ledovka a komplikace s dopravou mnohé odradila. Mladý muž v brněnském dresu Radka Dlouhého se vydal do Prahy vlakem. Vyrazil v půl dvanácté a do Libně dorazil až před pátou hodinou odpolední. „Nebylo jisté, zda se zápas vůbec stihne. Bylo domluvené, že se pojede společně vlakem, to se ale vzhledem ke kalamitě zrušilo,“ řekl.

Slavia v této sezoně navíc není zrovna atraktivním týmem. Před dohrávkou s Brnem se krčila na předposledním místě o pouhý bod před Zlínem, kde také zůstala. „Slavia teď prostě netáhne,“ přiznal s úsměvem další brněnský fanoušek. Příznivec Komety s přezdívkou „Boban“ spojil výjezd do Prahy s pracovními povinnostmi, i proto neměl problém s dopravou. Jeho však nízká návštěva nepřekvapila. „Hrálo se v úterý, na hokej zkrátka není čas,“ usoudil.