Autor: tej
0
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude
Roboti místo trávníkářů? V bundeslize už tréninková hřiště sečou i automaticky

Olomoucký obránce Ivan Majeský se musel v utkání proti Liberci pakovat z ledu už ve 44. minutě. Za udeření protihráče Davida Kájínka do oblasti hlavy a krku totiž vyfasoval pětiminutový trest a k tomu trest do konce utkání.

HC Olomouc

Domácí: 06:40. Bulíř, 10:34. Jelínek, 16:56. Bulík, 49:10. Plutnar, 56:23. Šimek

Hosté: 45:09. Patera

Domácí: Lašák (Vaněček) – Výtisk, Šimek, Derner, Plutnar, Vitásek, Gřegořek, Kajínek – Radivojevič, Vampola, Bulíř – Bakoš, Filippi, Valský – Krenželok, Jelínek, Balaštík – Vlach, Bulík, Hrníčko

Hosté: Vošvrda (20.Trvaj) – Jaroměřský, Houdek, Vyrůbalík, Majeský, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Buc, Patera, Marosz – Laš, Herman, Rachůnek – Cibák, Knotek, Jergl – Dlouhý, Zuzin, Rác

Hribik, Hradil – Tošenovjan, Hlavatý

Home Credit Aréna

3127 diváků

Pokud chce Liberec do play off, musí zabrat. A po sérii šesti proher a reprezentační pauze konečně vysněná výhra přišla. "Celý zápas jsme se chtěli tlačit do branky, zvýšil se počet střel. Dobrou práci jsme odváděli také na brankovišti. Myslím, že zápas jsme zaslouženě zvládli a konečně vstřelili více než jednu branku," těšilo libereckého trenéra Filipa Pešána.

A do sprch! Majeský sestřelil Kajínka likvidačním faulem na hlavu

To Olomouc z výsledku 1:5 takovou radost rozhodně nemá. Momentálně na jedenáctý Liberec ztrácí šest bodů a do konce základní části zbývá už jenom sedm zápasů. "Do utkání jsme vstoupili špatně. Dostali jsme celkem laciné tři branky. Šanci vrátit se do zápasu jsme měli na konci druhé třetiny, nicméně dlouhou dvojnásobnou přesilovku jsme využít nedokázali. Závěr už si Liberec zkušeně pohlídal," posteskl si Jiří Dopita.

SESTŘIH: 45. kolo extraligy, Liberec - Olomouc 5:1