8. ledna 2016 • 21:43

Naštvaný Kýhos: Nejhorší výkon od mého nástupu! Kluci mě zklamali

Autor:
Trenér Hradce Králové Vladimír Kýhos (vlevo)
TOP VIDEA
Řepka: Klasický slávista? Vlček. Ty jsi ho jednou nechutně složil, řekl Šmicer Řepka: Klasický slávista? Vlček. Ty jsi ho jednou nechutně složil, řekl Šmicer
Liberec - Brno: Melichárek vyrazil míč jen k Pulkrabovi, a ten dal gól na 1:0! Liberec - Brno: Melichárek vyrazil míč jen k Pulkrabovi, a ten dal gól na 1:0!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prohrát s Plzní, to je pocit, který jde přežít. Není to průšvih. Horší je, pokud podáte bázlivý výkon, takový, který na Indiány nemá šanci. A to se v pátek večer „podařilo“ Hradci Králové. Mountfield v rámci 34. extraligového kola prohrál se Škodou 1:3. Hrál fakt mizerně.Východočeši prohráli podruhé v řadě a počtvrté z posledních pěti utkání. Po výsunu na druhou příčku tabulky teď okupují čtvrtou pozici. To pořád není špatné, pro kouče Vladimíra Kýhose je mnohem deprimující, jakým způsobem jeho tým nezvládl vyhecovaný souboj o třetí figuru. „Byl to nejhorší výkon od mého příchodu do Hradce,“ uznal po partii. „Vstoupili jsme do zápasu způsobem, jako bychom byli nepřipravení. Bez zájmu, bez pohybu. Byli jsme za statisty. Jen díky Ondrovi Kacetlovi v brance jsme první třetinu přežili 0:1. Ne o moc, ale trošku jsme se časem zlepšili, nejlepší výkon jsme podali ve třetí části, byli jsme víc v pohybu, víc nebezpeční. Ale dnes jsme si vyhrát nezasloužili, Plzeň byla daleko lepší. Ve všem.“

Po utkání měl směrem k hráčům proslov. Svěřencům jasně přednesl, že tudy cesta nevede. „Jsem zklamaný z výkonů kluků, z jejich přístupu. Nejdříve jsem to samozřejmě řekl jim, ale musím to bohužel říct i veřejně. Pokud v těchto výkonech chceme pokračovat, tak je to samozřejmě špatně,“ zlobil se nástupce odvolaného Petera Draisaitla, který z jedenácti duelů šestkrát vyhrál.

480p 360p 240p
SESTŘIH: 34. kolo extraligy: HC Mountfield HK-HC Škoda Plzeň

Zklamaný byl i gólman Ondřej Kacetl, který si jako jeden z mála hradeckých hráčů zachoval tvář. Zlikvidoval snad pět tutových gólů Plzně. „Věděli jsme dobře a i v kabině jsme si říkali, že je to zápas o šest bodů. Mrzí to, chtěli jsme zůstat nahoře ve špičce, ale nevyšlo to,“ tvrdil naštvaně.

Vedle hromady vynikajících zákroků si však vyčítal druhý gól. Tam to podcenil, Pulpánovu střelu z křídla nechytil. „Byla to moje chyba, čekal jsem od něj spíš nahrávku k brankovišti na protečování, šel jsem trochu dolů a odsunul se od tyčky. A on to vystřelil na bránu. Měl jsem zůstat stát. Kdybych stál, trefí mě to a nic z toho není,“ zpytoval svědomí.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze