Miroslav Horák
29. ledna 2016 • 10:50

Zachránce Pardubic Draisaitl si vybral pomocníka. Přichází Potajčuk!

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Kotrba: „Repre“ přeju Koubkovi, z cizinců jen Priske. Chorý? Na psychologa
LFA by za práva mohla dostat až 500 milionů. Jaká je termínová listina příští sezony?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slušné překvapení, ale je to fakt! Další posila pro záchranářské práce v Pardubicích je známa. Andrej Potajčuk, zní to jméno. Informace isport.cz potvrdil dnes dopoledne sám ruský trenér. Bývalý populární útočník pražské Sparty se o víkendu přihlásí na nové štaci na východě Čech. „Jsem rozhodnutý. Zrovna si vyřizuji víza, jakmile je budu mít hotové, sedám na letadlo. V sobotu nebo v neděli bych měl dorazit do Pardubic,“ prohlásil 45letý Rus do telefonu.Andrej Potajčuk je postava, která toho má s českým hokejem hodně společného. V letech 1994-97 oblékal dres Sparty, díky svému přístupu, bezprostředností a atraktivnímu stylu hokeje si jej fanoušci okamžitě oblíbili. V dalších letech působil I v ruské lize pod vedením Miloše Říhy, který si jej posléze vybral jako svého trenérského asistenta ve Spartaku Moskva a Petrohradu.

S Pardubicemi byl Potajčuk v kontaktu od loňského roku, nejvíc se sportovním manažerem Dušanem Salfickým. „Mluvili jsme spolu o několika hráčích, eventuálních posilách pro Pardubice. A teď přišla nabídka na asistenta hlavního kouče. Ano, překvapila mě, ale dlouho jsem neváhal a přijal ji.“

Pro někoho může Potajčukovo angažmá působit poněkud exoticky, ale má celkem reálný základ. Nejde do neznámého, Pardubice jako město dobře zná. „Byl jsem tam několikrát na návštěvě u Miloše Říhy,“ vypráví chlapík, který v minulé sezoně vedl jako kouč a generální manažer tým KHL z Chanty Mansijsku, poté se přesunul do Karagandy (VHL), aby v poslední době pracoval jako televizní spolukomentátor u přenosů KHL.

A tak se přihodí, že východočeský tým minimálně do konce sezony povede Němec Peter Draisaitl a Rus Andrej Potajčuk. „Petera také znám, párkrát jsme se potkali v Praze,“ potvrzuje útočník sborné na MS ve Vídni 1996, že nebude třeba adaptace.

Rozhovor s Andrejem Potajčukem čtěte v sobotním vydání deníku Sport.

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
23. kolo
Články odjinud


Články odjinud