Fanoušci Zlína demonstrovali proti vedení. To mezitím odvolalo trenéry | iSport.cz
22. listopadu 2016 • 21:15

Fanoušci Zlína demonstrovali proti vedení. To mezitím odvolalo trenéry

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Vlach s Juríkem končí na lavičce Zlína
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
INSIDER: Baroše mi připomíná Hložek. Hancko? Chovancovi rozumím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fanoušci hokejového Zlína nepřešli šestou porážku v řadě v klidu a po zápase s Libercem demonstrovali před stadionem proti současnému vedení. Vedení klubu, který je momentálně na dvanácté příčce v tabulce, mezitím odvolalo trenérskou dvojici Rostislava Vlacha a Juraje Juríka. Nahradit je má dosavadní kouč zlínské juniorky Robert Svoboda a současný trenér obránců Martin Hamrlík.V posledních pěti duelech zlínský tým nebodoval při skóre 2:22. V tabulce je dvanáctý s náskokem čtyř bodů na Pardubice i poslední Karlovy Vary. "Cílem nových trenérů bude konsolidovat tým a připravit ho na zbývající část sezony," uvedl v prohlášení prezident zlínského klubu Miroslav Adámek po zasedání vlastníků.

Ti konstatovali, že tým zásadně neplní jejich očekávání, stejně jako očekávání sponzorů a fanoušků. Kritika mířila nejen na výsledky, ale také na přístup ke hře, nasazení a individuální zodpovědnost hráčů na ledě. V případě, že se situace zásadně nezlepší, přijdou na řadu finanční sankce.

Vlach vedl Zlín od března 2011, kdy vystřídal v roli hlavního kouče Zdeňka Veneru, který zamířil do Komety Brno. Pod Vlachovým vedením Zlín postoupil v roce 2013 do finále play off a o rok později slavil titul. V dalších dvou sezonách po slabším rozjezdu obsadil šesté a sedmé místo.

Čtyřiapadesátiletý Vlach je třetím odvolaným trenérem v tomto ročníku extraligy. Jako první skončil 20. září v Pardubicích německý kouč Peter Draisaitl, mužstvo Dynama po něm převzali šéftrenér Vladimír Martinec a generální manažer Pavel Rohlík. Následně 16. října opustil lavičku Plzně Michal Straka a tým převzal jeho bratr, majitel a generální manažer Martin Straka se sportovním manažerem Tomášem Vlasákem.

Fanoušci Zlína demonstrovali po další prohře před stadionem proti vedení

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud