Přestupy v extralize ONLINE: Sparta i Litvínov mají Kanaďana do obrany, hráč Dynama do Boleslavi
Podpisy, přestupy, výměny, příchody borců ze zahraničí i zajímavosti. Všechny extraligové transfery sledujeme ONLINE na iSport.cz.
Zprávy ze dne 6. května 2021
Americký útočník Colton Hargrove se stal novou akvizicí hokejistů Hradce Králové. Osmadvacetiletý rodák z Dallasu v uplynulé sezoně nastupoval v mezinárodní rakouské lize v maďarském Székesfehérváru. Více čtěte ZDE>>>
Zprávy ze dne 2. května 2021
Kapitán hokejistů Karlových Varů Václav Skuhravý ukončil kariéru. Dvaačtyřicetiletý centr sehrál v extralize za 21 sezon 1001 zápasů a v roce 2009 získal s Energií mistrovský titul. Odchovanec Kladna působil v extralize také v barvách mateřského klubu a Litvínova. V roce 2008 se představil také na mistrovství světa v Kanadě. „Venca? Je to pro mě unikátní hráč, výborný člověk a osobnost, která se naprosto nesmazatelně zapsala do historie našeho klubu. Nebojím se ho přirovnat už teď k legendárním hráčům, jakými byli Jiří Feureisl, Václav Šinágl, Josef Koller, Václav Freiberg, Franta Potužák nebo Josef Martinovský,“ řekl majitel karlovarské Energie Karel Holoubek na klubovém webu.
PŘÍCHOD - Hokejový obránce Ondřej Dlapa se v extralize stěhuje z Mladé Boleslavi do Karlových Varů. Devětadvacetiletý odchovanec Komety Brno podepsal s Energií tříletou smlouvu. „Ondřej Dlapa je hráč, kterého jsem trénoval v Brně a jsem přesvědčený, že je brán na pozici prvního obránce do oslabení. Bude vytěžovaný v těch důležitých chvílích na konci třetin, kdy je potřeba nedostat gól. Jeho výška a silové předpoklady nám tu splňují typ hráče, který nám chyběl,“ řekl klubovému webu sportovní manažer a hlavní trenér Karlových Varů Martin Pešout.
Zprávy ze dne 1. května 2021
Vedení Karlových Varů představilo na úvod přestupového období již čtvrtou posilu. Dres Energie bude od nynějška oblékat útočník Patrik Miškář. Pětadvacetiletý centr, který se v lázeňském města upsal na rok s možností opce, zažil v prvoligových Litoměřicích skvělou sezonu. Se 47 kanadskými body (19+28) se stal druhým nejproduktivnějším hráčem základní části Chance ligy (hned za spoluhráčem Matějem Beranem). V play off během 12 zápasů nasbíral rodák z Hořic 17 bodů (7+10) a společně s Tomášem Plekancem, Janem Holým a Tomášem Čachotským se podělil o první místo v bodování. „Chtěl jsem udělat sezonu v Litoměřicích a ukázat na sebe v extralize. To se povedlo. Zájem byl z více klubů, ale největší, enormní, měly právě Karlovy Vary. To mě přimělo sem jít,“ prozradil bývalý hráč Hradce.
Již dříve avizované trio z Liberce se stěhuje do lázeňského města. Karlovy Vary posilují obranu před novou sezonou o nadané zadáky Tomáše Hanouska a Tomáše Havlína. Společně se stříbrnými medailisty z nedávno skončeného play off přichází také útočník Jiří Průžek. Všichni tři již bývalý Bílí Tygři podepsali smlouvu na příští sezonu, vedení Energie však na ně může uplatnit opci (dvouletou na Hanouska i Havlína a roční na Průžka).
Čtyři nové posily odhalil Hradec Králové. Díru v brankovišti po odcházejícím Marku Mazancovi přichází zacelit finský gólman Henri Kiviaho, jenž strávil minulý ročník v Nových Zámcích. Ze Sparty se vedení Mountfieldu povedlo zlákat obránce Petra Kalinu, který podepsal dvouletou smlouvu s opcí. Pod Bílou věž se ze Slovenska, konkrétně z Michalovce stěhují dvě kanadské posily - ofenzivně laděný zadák Graeme McCormack a útočník Christophe Lalancette.
Zprávy ze dne 30. dubna 2021
Hokejový útočník Tomáš Redlich bude i nadále hájit v extralize barvy Karlových Varů. Osmadvacetiletý odchovanec Kladna, odkud na západ Čech loni přišel, podepsal s Energií nový roční kontrakt.
Zprávy ze dne 29. dubna 2021
Brankář Adam Horák a útočník Martin Osmík prodloužili smlouvy s extraligovými Karlovými Vary. Devatenáctiletý Horák uzavřel nový roční kontrakt s opcí na další sezonu. O šest let starší Osmík se upsal do konce nadcházející sezony. Horák nastoupil v uplynulém ročníku za Energii v jednom utkání 12. ledna při domácí porážce s Pardubicemi 4:5. Celkem má v extralize zatím jen dva zápasy průměrem 4,19 obdržené branky a s úspěšností zákroků 88 procent. Osmík v sezoně sehrál za Karlovy Vary 18 utkání včetně play off a připsal si dva body za dvě asistence. Nastupoval také v prvoligovém Sokolově, kde nasbíral v 18 duelech devět bodů (5+4). V nejvyšší soutěži má na kontě celkem 59 duelů s bilancí dvou tref a šest asistencí.
Zprávy ze dne 6. dubna 2021
PODPISY – Další dva hráče si do dalších let pojistily Karlovy Vary. Tříletý kontrakt s Energií uzavřel útočník Jan Hladonik, na dva roky se pak upsal obránce Martin Weinhold. Ten se v uplynulém ročníku poprvé naplno prosadil do extraligy a ve 48 zápasech včetně play off si připsal sedm bodů (2+5). Hladonik zamířil do Varů loni z Třince a ve 48 duelech nasbíral 15 bodů (7+8). „Sezonu jsem si moc užil, dostal jsem šanci nastupovat celý rok v extralize, což jsem doposud nezažil. Byla pro mě priorita zůstat tady,“ řekl pro klubový web 21letý forvard, který se aktuálně připravuje s českou reprezentací.
Zprávy ze dne 3. dubna 2021
ODCHODY – Energie hlásí pět odchodů. Obránce Petr Šenkeřík a útočník Tomáš Mikúš neprodloužili v Karlových Varech smlouvy. Trojice mladých beků Dalimil Mikyska, Daniel Kowalczyk a Libor Zábranský se pak po konci hostování vrátí do Komety Brno. „V současné chvíli má klub za všechny odcházející hráče již domluvené adekvátní náhrady. Jedná se o dva útočníky a čtyři obránce,“ uvedl sportovní manažer a trenér Martin Pešout na klubovém webu. Nejvýraznější ztrátou bude zřejmě odchod Šenkeříka, který se na západě Čech podílel na návratu do extraligy a následně patřil k oporám týmu.
Zprávy ze dne 31. března 2021
NOVÉ SMLOUVY – Vedení extraligového Hradce Králové si pro příští sezony pojistilo služby hned osmi hráčů současného kádru. V dresu Mountfieldu budou pokračovat obránci Zdeněk Čáp, Michael Gaspar, Miroslav Kukla, René Piegl, útočníci Aleš Jergl, Kelly Klíma, Jan Veselý a univerzál Radek Pilař. Na východě Čech naopak končí brankář Marek Mazanec, obránce Dominik Graňák a útočníci Jakub Sklenář s Markem Zacharem. Klub o tom informoval na oficiálním webu.
Zprávy ze dne 30. března 2021
V hokejovém Hradci Králové dosvědčili dřívější informace iSport.cz. Vladimír Růžička už nebude pokračovat ve funkci kouče extraligového Mountfieldu, vlády nad týmem se ujme Tomáš Martinec. Tuto zprávu po jedenácté hodině potvrdil předseda představenstva východočeského klubu Miroslav Schön. „Šlo o jednomyslné rozhodnutí,“ oznámil výsledek jednání lídrů organizace Mountfield HK. Více čtěte zde »

Zprávy ze dne 29. března 2021
SMLOUVA - Hokejový brankář Vladislav Habal bude i nadále hájit barvy extraligových Karlových Varů, které na devětadvacetiletého odchovance uplatnily opci na nadcházející sezonu. Habal se na západ Čech vrátil v druhé polovině ledna po téměř pěti letech. Před příchodem do kádru Energie v tomto ročníku nikde nechytal, předtím působil tři sezony v Košicích a následně ve Slovanu Bratislava.
Zprávy ze dne 5. února 2021
Už teď je jasné, že Marek Mazanec po dvou sezonách v Hradci končí, kde ale bude pokračovat? Velký zájem mají hlavně dva kluby... Více čtěte zde »

Zprávy ze dne 3. února 2021
ODCHOD PO SEZONĚ – Na nové smlouvě v Hradci se nedohodl brankář Marek Mazanec. Jednička Mountfieldu HK tak po aktuální sezoně pod Bílou věží skončí. „Vedení klubu s hráčem jednalo o prodloužení spolupráce. Aktuální hradecká jednička však dá zřejmě přednost nabídce jiného klubu, s královéhradeckou metropolí se proto po sezoně rozloučí,“ stojí na klubovém webu. Mazanec strávil v Hradci poslední dvě sezony po návratu ze zámoří. V součtu i s dvěma duely loňského nedohraného play off nastoupil 29letý gólman zatím do 78 zápasů.
PROUDLOUŽENÍ SMLOUVY - Slovenský hokejový útočník LukášCingel bude i nadále pokračovat v extraligovém Hradci Králové. Osmadvacetiletý odchovanec Žiliny prodloužil s Mountfieldem smlouvu o dva roky až do konce sezony 2022/23. V Hradci Králové působí Cingel po příchodu ze Sparty už čtvrtý rok. „Lukáš patří mezi stabilní články naší sestavy. Je to velmi kvalitní centr, který podává vyrovnané výkony. Přes velký zájem v klubech extraligy i zahraničí měl Lukáš prioritu se domluvit s námi a setrvat,“ řekl klubovému webu generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.
Zprávy ze dne 1. února 2021
PROUDLOUŽENÍSMLUV- K prodloužení kontraktů přistoupil HradecKrálové, který si pojistil čtveřici zkušených a osvědčených hráčů. Za Mountfield tak bude nadále pokračovat RadekSmoleňák, RichardNedomlel, PetrKoukal a JordannPerret. „Všichni tito hráči jsou důležitými články naší sestavy a jsem rád, že jsme se domluvili na další spolupráci. Zároveň momentálně probíhají jednání s dalšími členy A-týmu ohledně nových smluv,“ doplnil pro klubový web generální manažer týmu Aleš Kmoníček.
Zprávy ze dne 29. ledna 2021
PŘESTUP - Zkušený slovenský obránce Dominik Graňák se vrací na dobře známé místo. Po necelých dvou sezonách strávených v Karlových Varech bude znovu oblékat dres Hradce Králové, odkud do lázeňského města odcházel. Sedmatřicetiletý bek přichází posílit defenzivu Mountfieldu před uzávěrkou přestupového období. „S trenéry jsme zvažovali různé možnosti posílení či doplnění kádru před play off. Domníváme se, že v útoku bychom potřebovali rozdílového, koncového hráče, ale ten momentálně na trhu není, nebo je nad naše finanční možnosti. Vzhledem k odchodu dvou obránců v probíhající sezóně chtěli trenéři doplnit mužstvo právě v defenzívě. Věříme, že s ohledem na své bohaté zkušenosti pro nás bude Dominik především v play off velmi důležitým hráčem,“ řekl generální manažer Aleš Kmoníček pro klubový web.
↪ Během dvouletého působení v @MountfieldHK nevynechal jediné utkání, nosil kapitánské céčko, předával cenné zkušenosti. Nyní se Dominik #Graňák vrací z @hokejkv zpět do Hradce Králové! 👏https://t.co/cKYYcFPCOR
— Mountfield HK (@MountfieldHK) January 29, 2021
Zprávy ze dne 19. ledna 2021
PODPIS - Vedení hokejistů Karlových Varů získalo zkušeného a dobře známého brankáře. Jako náhrada za Jana Bednáře, který po mistrovství světa do 20 let zůstal v zámoří, přichází do konce sezony gólman Vladislav Habal. Devětadvacetiletý rodák ze Sokolova za Energii v Tipsport extralize již chytal, než se před téměř pěti lety vydal do Slovenska. V dresu Košic a Slovanu Bratislava nastupoval čtyři sezony, po konci minulého ročníku byl bez angažmá a tak se ozval tým z lázeňského města. „Po odchodu Jana Bednáře do Kanady jsme potřebovali jednoho brankáře, a jelikož Vláďa byl naším hráčem a byl bez smlouvy, tak jsme se rozhodli ho podepsat do konce sezony,“ řekl Martin Pešout, trenér a sportovní manažer Karlových Varů pro klubový web.
🤝 | Energie posiluje brankoviště, po pěti letech se do Karlových Varů vrací gólman Vladislav Habal! ✊ #TELH
— HC Energie K. Vary (@hokejkv) January 19, 2021
Více: https://t.co/FTbLsrLRiZpic.twitter.com/6HPp6Ccm38
Zprávy ze dne 14. ledna 2021
ODCHODY – Velká ztráta pro Karlovy Vary! Energie už se nadále nebude moct opřít o služby zapůjčených útočníků Davida Kašeho a Jakuba Lauka. Jejich zámořské kluby je před plánovaným startem AHL stahují do zámoří. „Je škoda, že musejí odjet v rozehrané sezoně, ale s tím jsme od začátku počítali. Ve hře bylo, že by tu zůstali i nadále, jejich mateřské kluby ale nakonec trvaly na tom, aby se vrátili do zámoří,“ uvedl trenér a sportovní manažer Martin Pešout pro klubový web. Kaše si v 27 zápasech připsal 25 bodů (6+19), Lauko pobral v 25 utkáních 10 bodů (5+5).
Zprávy ze dne 8. ledna 2021
PŘESTUP - Útočník Tomáš Rachůnek se po půl ročním angažmá v Liberci vrací zpět do Karlových Varů. Devětadvacetiletý forvard stihl v dresu Bílých Tygrů odehrát 24 zápasů, ve kterých posbíral 10 kanadských bodů (4+6). S Energií podepsal smlouvu do dubna roku 2023.
💣 | Energie posiluje útok, do Karlových Varů se vrací Tomáš Rachůnek! 🤩 #jsmejedentym#TELH
— HC Energie K. Vary (@hokejkv) January 8, 2021
Více na webu: https://t.co/3rruEsBTDcpic.twitter.com/7uBy6OQ3hK
Zprávy ze dne 4. ledna 2021
ODCHOD – Energie ztrácí brankáře Jana Bednáře. Mladý gólman se po konci na mistrovství světa do 20 let už do Česka nevrátí a přesune se do kanadského týmu Acadie-Bathurst Titan, za který bude nastupovat v juniorské soutěži QMJHL. O odchodu informoval web Karlových Varů. Osmnáctiletého gólmana v říjnu draftoval ve čtvrtém kole Detroit. Bednář v této sezoně odchytal za Energii pět zápasů, v nichž pomohl týmu ke třem výhrám. V „áčku“ debutoval již v 16 letech a v nejvyšší soutěži má na kontě 33 utkání.
Zprávy ze dne 29. listopadu 2020
PRODLOUŽENÍ HOSTOVÁNÍ - Defenzivní eso z NHL zůstane nadále v Tipsport extralize. Obránce Filip Hronek se s mateřským Hradcem Králové dohodl na pokračování spolupráce do konce kalendářního roku. Třiadvacetiletá opora Detroitu odehrála v nynější sezoně zatím všech 14 zápasů, ve kterých si připsala stejný počet kanadských bodů za 5 gólů a 9 asistencí, díky čemuž je vedle Oceláře Martina Gernáta nejproduktivnějším zadákem soutěže.
🤝 Protože stále není jasné, kdy odstartuje nový ročník @NHL, prodloužilo vedení klubu smlouvu s Filipem Hronkem o další měsíc – do konce kalendářního roku. @hronek_filip tak může rozšířit svou sbírku 14 bodů ve 14 zápasech 🥳 pic.twitter.com/xMbmQUJVgy
— Mountfield HK (@MountfieldHK) November 29, 2020
Zprávy ze dne 25. listopadu 2020
KONEC V KLUBU – Dál nebude v Tipsport extralize pokračovat ani další hráč Chicaga. Vedení Mountfieldu HK se dohodlo na ukončení působení s Matějem Chalupou. „Větší prostor v zápasech budou dostávat kmenoví hráči Mountfieldu HK,“ visí na klubovém webu. Stejně jako u Teplého ani jeho přínos nebyl ideální, v několika zápasech se dokonce nevešel do sestavy Hradce. „Nepotkal jsem se s ideální formou, mimo sestavu jsem byl oprávněně,“ prohlásil sebekriticky v polovině listopadu. Nakonec před svým přesunem do zámoří naskočil do šesti zápasů, ve kterých si připsal dvě asistence.
Zprávy ze dne 17. září 2020
PRODLOUŽENÍ SMLOUVY - Vedení Karlových Varů si udrželo jednu z klíčových postav v týmu. Těsně před startem ročníku extraligy se dohodlo na nové roční smlouvě s útočníkem Jakubem Flekem, který tak bude v klubu z lázeňského města působit minimálně do konce sezony 2021/22. Sedmadvacetiletý rodák z Mariánských Lázní a odchovanec Plzně působí v Karlových Varech od roku 2012, kdy za ně hrál juniorskou mezinárodní MHL. "Je klíčovým hráčem týmu a stabilním členem naší elitní formace už několik sezon. Bylo naší prioritou ho v mužstvu udržet. Po odchodu Tomáše Rachůnka s Dávidem Grígerem jsme chtěli zastavit ten nepříjemný trend, kdy naši nejlepší hráči odcházejí jinam," řekl Martin Pešout, trenér a sportovní manažer Energie pro klubový web.
💣 | Den před startem @telhcz pro Vás máme skvělou zprávu! Jakub Flek prodloužil o rok smlouvu a v Energii tak bude působit minimálně do konce sezony 2021/22! 😍
— HC Energie K. Vary (@hokejkv) September 17, 2020
ℹ️ Více na webu: https://t.co/7uemlqMk1ppic.twitter.com/uMarPeA1Yf
Zprávy ze dne 7. září 2020
HOSTOVÁNÍ - Když hokejisty Karlových Varů posílili pro začátek nové sezony útočníci David Kaše a Jakub Lauko, pro Patrika Machače, jednu z letních posil již nebylo v základní sestavě místo. Vedení Energie tak s bývalým kladenským Rytířem již nadále nepočítalo. Na nové angažmá však nemusel dlouho čekat, minimálně do konce kalendářního roku bude šestadvacetiletý hráč hostovat v prvoligovém Vsetíně. V novém ročníku Chance ligy tak rodáka z Berouna čekají pikantní souboje s Kladnem, kde hokejově vyrostl a odehrál tam většinu své dosavadní kariéry. Na Lapač rovněž míří v rámci zkoušky bývalý jihlavský útočník Adam Zeman, který si zahrál v Tipsport extralize za Duklu, Olomouc a Pardubice.
✍️🤗 Posily před startem @Chanceliga: Na Valašsko přichází Patrik #Machač a Adam #Zeman - https://t.co/mPT6JTobMM#spoluzavsetin#novaera#stejnecile#chanceligapic.twitter.com/qLfKiNc3ub
— VHK ROBE Vsetín (@VHK_Vsetin) September 7, 2020
Zprávy ze dne 1. září 2020
ODCHOD a HOSTOVÁNÍ - Příchod posil ze zámoří se neobešly bez škrtů. Vedení Karlových Varů již nadále nepočítá s útočníkem Patrikem Machačem, který přišel před novou sezonou z Kladna. Klub tak reaguje na angažování Davida Kašeho a Jakuba Lauka pro začátek blížícího se ročníku extraligy. Šestadvacetiletý forvard se již nevešel do sestavy. Tým z lázeňského města vedle toho posílil obranu, na roční hostování získal z Komety mladého obránce Dalimila Mikysku, který v Energii již hostoval minulou sezonu. „S Dalimilem jsme měli dobrou zkušenost už loni, takže jsme byli rádi, že v rámci dobrých vztahů s Kometou máme možnost ho opět angažovat. Jedná se o velmi dobrého defenzivního hráče v mladém věku a jsme rádi, že tu bude působit," řekl Martin Pešout, trenér a sportovní manažer klubu.
🔄 | Sestava A-týmu hlásí další změny. V mužstvu končí útočník Patrik Machač, do Karlových Varů naopak opět přichází obránce Dalimil Mikyska z @HCKometa 👌
— HC Energie K. Vary (@hokejkv) September 1, 2020
Více na webu: https://t.co/AYufFwFzsgpic.twitter.com/DO16awRgOs
Zprávy ze dne 28. srpna 2020
HOSTOVÁNÍ - Hokejisty extraligového Hradce Králové posílí v úvodu sezony reprezentační obránce Filip Hronek z Detroitu. Dvaadvacetiletý bek může v Česku hrát s ohledem na pozdějším start nové sezony NHL.
"I když jednání a dotažení tohoto transferu trvalo delší dobu, již od začátku bylo jasné, že klub i Filip mají zcela jasno o vzájemné spolupráci, jelikož Filip do Hradce prostě patří. Dohoda o podmínkách jak mezi klubem a hráčem, tak mezi Detroitem a Hradcem byla vcelku rychlá," uvedl generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček v tiskové zprávě.
Zprávy ze dne 25. srpna 2020
ODCHOD – Mladý brankář Jan Bednář opouští Karlovy Vary a přesouvá se do Kanady. Stále teprve 17letý talent míří do kanadské juniorské soutěže QMJHL do týmu Acadie-Bathurts Titan, který si ho v červnovém draftu vybral z druhého místa. „Do odletu do Kanady zatím zůstávám v Karlových Varech, do zámoří bych se měl přesunout v nejbližší době, jak situace dovolí,“ prozradil Bednář pro klubový web Energie. QMJHL by se jako jedna z mála soutěží v zámoří měla rozběhnout podle plánu 1. října. Bednář si v posledních dvou extraligových sezonách připsal za Vary 28 startů.
Zprávy ze dne 17. srpna 2020
HOSTOVÁNÍ - Jedna posila ze zámoří Karlovým Varům nestačí a přivádějí další! Vedení Energie se dohodlo s Bostonem na hostování českého útočníka Jakuba Lauka. Účastník domácího mistrovství světa dvacítek v Ostravě a Třinci se podobně jako David Kaše již připojil k týmu z lázeňského města a měl by tam hrát až do listopadu. "Začátkem července jsem se sešel s Martinem Pešoutem. Nabídl mi, jestli bych tu nechtěl začít trénovat a pokud by to situace dovolila, tak i začít hrát. Pro mě to byla vlastně jediná možnost trénování a hraní v Česku," řekl dvacetiletý rodák z Prahy v rozhovoru pro klubový web.
Ještě jedna zámořská posila, do Karlových Varů míří i útočník @nhlbruins Jakub Lauko!
— HC Energie K. Vary (@hokejkv) August 17, 2020
Více na webu: https://t.co/aVd8PPXHyVpic.twitter.com/43AtLXWVxZ