10. září 2017 • 18:23

Reichenberg pomohl Spartě k výhře: Tempo je tu vyšší, než v Norsku

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Girona 6:3. Ronaldo nastřílel čtyři góly SESTŘIH LA LIGY: Real Madrid - Girona 6:3. Ronaldo nastřílel čtyři góly
Jágr o koleni, ale i baráži. Že jsem chtěl, aby Kladno prohrálo? To vůbec, já už chtěl mít dovolenou, smál se Jágr o koleni, ale i baráži. Že jsem chtěl, aby Kladno prohrálo? To vůbec, já už chtěl mít dovolenou, smál se
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenhle kauf se zatím jeví jako trefa do černého! Norský útočník Alexander Reichenberg patřil už v přípravě k nejlepším hráčům Sparty a před startem extraligové sezony si vybojoval místo v elitní lajně po boku Jaroslava Hlinky a Petra Vrány. A už ve druhém duelu s Jihlavou (4:3) ozdobil domácí premiéru prvním gólem v české nejvyšší soutěži.Sparta slaví vydařený vstup do sezony, když po vítězství 3:2 v Pardubicích přidala těsný triumf 4:3 i při domácí premiéře s Jihlavou. Nováček ovšem Pražany náležitě potrápil. „Hodně bruslili a hráli do těla. Bylo to náročné utkání, je fajn, že se nám nakonec podařilo vyhrát,“ přiznal po utkání sparťanský útočník Alexander Reichenberg.

Byl to on, kdo ve čtvrté minutě dostal nabito od Jaroslava Hlinky a zcela nehlídaný střelou z mezikruží otevřel skóre. „Těch gólů mělo být víc,“ usmíval se po vítězství a slíbil, že koncovku ještě potrénuje. „Na trénincích na ní pracuji, tak snad už to bude jenom lepší.“

Norský rychlík do elitní lajny Sparty zapadl. Když přepnul na vyšší rychlostní stupeň, dělal problémy obráncům Pardubic i Jihlavy. Právě rychlost je jedním z důvodů, proč právě on dostal výsostné postavení v první formaci s Jaroslavem Hlinkou a Petrem Vránou.

720p 360p
Sparta - Jihlava: Reichenberg po spolupráci s Hlinkou otevřel skóre, 1:0

„Může to tak být. Hraju hodně bojovně a hodně bruslím. Můžu tak klukům vytvořit prostor na přihrávku,“ přikyvuje Alexander Reichenberg a uvědomuje si, že musí držet krok, jinak může z elitního útoku brzy vypadnout.

„Každý chce s klukama hrát. Já jsem rád, že jsem tu šanci dostal a chci ukázat, že s nimi dokážu hrát,“ prohlásil norský reprezentant, který tak vyhrál norský mini souboj s Nicolaiem Bryhnisveenem. Na střídačce Jihlavy stál navíc náhradní brankář Lars Volden.

Norská kolonie se tedy v české nejvyšší soutěži rozrůstá, což těší i útočníka Sparty. „Před zápasem jsme trochu pokecali. Je fajn, že je nás tu víc a je to jenom dobře pro norský nároďák, že má hráče různě po Evropě,“ připouští Alexander Reichenberg.

Do Prahy se přesunul z norského Storhamaru a přiznává, že tempo hry je oproti norské lize daleko vyšší. „Tempo je rozhodně rychlejší, více se bruslí a napadá. V Norsku se hraje hodně defenzivě, týmy drží při sobě a je těžké se prosadit. Tady to máš vyšší tempo a hráči rychleji bruslí.“

720p 360p
SESTŘIH: HC Sparta Praha - HC Dukla Jihlava 4:3

720p 360p
Sparta - Jihlava: Pěkná akce! Tomáš Jiránek vstřelil gól na 4:3

720p 360p
Sparta - Jihlava: Další gól domácích, prosadil se Forman, 4:2

Norský útočník Alexander Reichenberg (vlevo) ze Sparty se raduje ze vstřelené branky do sítě Jihlavy
Norský útočník Alexander Reichenberg (vlevo) ze Sparty se raduje ze vstřelené branky do sítě Jihlavy

10. 9. • 15:05
HC Sparta Praha
HC Sparta Praha
4:3
ONLINE
10. září
15:05
HC Dukla Jihlava
HC Dukla Jihlava
Góly

Domácí: 03:08. Reichenberg, 39:11. Kumstát, 47:32. Kalina, 53:17. Forman

Hosté: 12:46. Anděl, 29:21. Žálčík, 55:29. Jiránek

Sestavy

Domácí: Aittokallio (Honzík) – Tomáš Dvořák, Zámorský, T. Pavelka, Kalina, Nedomlel, Mikuš – J. Hlinka, P. Vrána, Reichenberg – Kumstát, Pech, Kudrna – Říčka, Klimek, Forman – Uher, Černoch, Rousek – Saponari.

Hosté: Škarek (Volden) – Suchánek, Bryhnisveen, Šidlík, Kajínek, J. Zdráhal, Ulrych, E. de la Rose, Váňa – Jiránek, J. Skořepa, Macík – Rys, F. Seman, Čachotský – Anděl, Hlinka, Žálčík – Protasenja, R. Hubáček.

Rozhodčí

Bejček, Pražák – Komárek, Ondráček

Stadion

O2 arena, Praha

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze