Jsem úplně rozložený, hlásil Hrňa. A pak zkusil překvapit parádou

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Podobným zakončením už se proslavili Robert Kysela, Marek Malík, Pavoľ Demitra, Tomáš Hertl nebo v tomto týdnu teprve dvacetiletý slovenský útočník Boris Sádecký. Naznačit blafák, rychle si stáhnout hokejku i s pukem pod nohy a překvapivě zakončit zpoza nohy. Třinecký útočník Erik Hrňa nebyl v 17. kole Tipsport extraligy mezi Vítkovicemi a Třincem (1:2) daleko od efektního gólu. Těsně minul branku vítkovického Patrika Bartošáka.

Hrňa se o bleskovou stahovačku pokusil v 52. minutě za stavu 1:2 v neprospěch Vítkovic. Vše provedl správně, ale bránu těsně minul. Bartošák by už neměl šanci zasáhnout. „Po dvou třetinách Erik říkal, že je úplně rozložený, že nemá sebevědomí a potom si dovolí takovou věc!“ ocenil Hrňův pokus spoluhráč Vladimír Svačina. „Udělal to hezky, já bych mu to s tím sebevědomím tolik nevěřil.“

Vítkovice - Třinec: Eriku Hrňovi jeho klička jenom o kousek nevyšla

Třinecký útočník měl do 52. minuty na kontě pouze jeden minusový bod za účast při inkasované brance při vlastní přesilovce. Do brejku se utrhnul vítkovický Roman Szturc a pohotově zakončil. Hrňa nebyl spokojený se svým výkonem, nemohl se dostat k pořádně střele, či šanci. Na dostřel se dostal až v 52. minutě. A hned to vyzkoušel ekvilibristicky.

„Tohle udělal hezky,“ přitakal Svačina. „Na tréninku, když hrajeme bago, tak to zkouší. Řekl bych, že mu to vychází častěji, než normální střela. Spíš se divím, že to netrefil. Jestli do toho někdo sáhl, nebo mu to sjelo... Škoda, bylo by to pěkné, kdyby z toho byl gól.“

Vítkovice - Třinec: Domácí se radují z gólu, trefil se Szturc, 1:2