22. ledna 2018 • 15:40

Mallet pyká za faul na Pacovského. Zaplatí pokutu, vynechá zápas s Libercem

Sparta slaví 125 let. Stadion na Letné otevřela fanouškům Sparta slaví 125 let. Stadion na Letné otevřela fanouškům
SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě SESTŘIH: Třinec - Litvínov 4:2. Oceláři na domácím ledě vyhráli počtvrté v řadě

Kanadský hokejový útočník Alexandre Mallet z Komety Brno dostal od disciplinární komise extraligy jednozápasový trest a pokutu za faul na mladoboleslavského Dominika Pacovského. V nedělním utkání byl Mallet za zákrok v poslední třetině vyloučen na pět minut a do konce zápasu.

Předseda disciplinárky Karel Holý shledal, že šlo o bezohledný zákrok, který mohl ohrozit zdraví protihráče. "Byl veden z boku na protihráče, který krátce předtím odehrál kotouč. Vzhledem k situaci, která střetu předcházela, měl protihráč minimální šanci, aby se zákroku vedenému se značnou razancí a ze zákrytu za spoluhráčem mohl bránit," uvedl Holý.

Mallet tím přijde o úterní zápas v Liberci. Zákaz startu a pokuta ve výši deseti procent základního platu následovaly i proto, že si disciplinární tresty vysloužil i v uplynulých dvou letech. V říjnu 2016 dostal stop na tři zápasy za účast v hromadné bitce ještě v dresu Pardubic, vloni v únoru přišel už jako hráč Komety o dvě utkání za faul.

Mladá Boleslav - Kometa Brno: Pacovský byl terčem tvrdého nájezdu Malleta, ten dohrál
720p 360p

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>