Změna se nekoná, zastupitelé Pardubic odmítli prodej hokejového klubu | iSport.cz
22. března 2018 • 21:35

Změna se nekoná, zastupitelé Pardubic odmítli prodej hokejového klubu

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pardubice si zatím ponechají svůj majoritní podíl akcií v hokejovém klubu HC Dynamo Pardubice. Zastupitelé dnes neschválili podmínky prodeje, jednou z hlavních byla minimální prodejní cena 12,8 milionu korun. Nový většinový vlastník také měl do klubu vložit značné částky."Pokud to nezkusíme, nedáme příležitost, aby se zájemci přihlásili a předložili své nabídky. Následně bychom o nich diskutovali a vytvářeli podmínky stabilizace v druhém kroku, které by se promítly do akcionářské smlouvy," apeloval na zastupitele primátor Martin Charvát (ANO).

Ten jako předkladatel zprávy navrhoval, aby město nabídlo k prodeji 53 procent akcií, zůstalo by mu ještě 20 procent. Nový majitel měl také postupně navýšit základní kapitál o osm až 16 milionů korun a zavázat se k tomu, že v příští sezoně přinese klubu na platbách za reklamu pět milionů a v dalších čtyřech letech po deseti milionech korun.

HC Dynamo Pardubice tíží kumulovaná ztráta zhruba 40 milionů korun a splňuje podmínky pro vyhlášení insolvenčního řízení. Většinu peněz klub dluží městu. Podle člena představenstva HC Dynamo Pardubice Ondřeje Šebka klub skončí aktuální sezonu zhruba s nulovou bilancí.

Zastupitelé dnes naopak schválili podmínky dlouhodobé stabilizace hokejového klubu. Spočívají v odkladu a prodloužení termínu splátek půjček nebo prodloužení reklamní smlouvy s městem do roku 2023. Pardubice také slíbily poskytovat ročně dotaci na činnost hokejové mládeže více než 15 milionů korun a hledat další možnosti finanční podpory klubu.

Město v klubu získalo loni v lednu majoritu, když odkoupilo od tehdejšího většinového vlastníka Romana Šmidberského za 9,36 milionu korun 38,8 procenta akcií. Celkem nyní drží 73,6 procenta. Dalšími akcionáři jsou bývalý hokejista a radní Pardubic Dušan Salfický, stále aktivní hráč Petr Čáslava a Jaroslav Šuda.

Třinec - Pardubice: Obrovská šance domácích vzít si vedení zpět, Trončinský odjel na šití

Třinec - Pardubice: A zase potyčka! Melu sudí ale rychle rozehnali

Třinec - Pardubice: Zase Marcinko! Podruhé uklidil kotouč za záda Kacetla a Oceláři vedli 3:2

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

39. kolo
Články odjinud


Články odjinud